Osoby ważące ponad 80 kg najwygodniej będą się czuć na materacach średnio twardych (H2). Ich stopień twardości pozwoli czuć się komfortowo, będą właściwie podpierać kręgosłup. W jaki sposób uzyskujemy daną właściwość? Wszystko zależy od tego, jakiej warstwy zewnętrznej użyjemy w materacu. Do wyboru mamy piankę poliuretanową T25, piankę termoelastyczną visco memory, lateks oraz piankę moletowaną.

Materace średnio twarde

Pianka poliuretanowa T25, to pianka o gęstości 25 kg/m3. Jest sprężysta i twarda. Dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała i zapewnia właściwe krążenie krwi.

Pianka termoplastyczna visco memory doskonale podpiera ciało na całej jego długości. Pod wpływem ciepła mięknie, staje się plastyczna i dopasowuje się do wszystkich krzywizn ciała. Ciało lekko się w niej zatapia, kręgosłup jest odciążony, a mięśnie zrelaksowane. Pianka jest hipoalergiczna i przeciwbakteryjna. To surowiec przewiewny, posiadający dobrą cyrkulację powietrza.

Pianka lateksowana to najwyższej jakości produkt. Bardzo sprężysta i komfortowa, posiada dużą elastyczność punktową. Doskonale podpiera ciało odciążając kręgosłup, mięśnie i stawy. Jest hipoalergiczna i antybakteryjna. Odporna na odkształcenia, wytrzymała i trwała.

Pianka moletowana posiada szereg wypustek i wgłębień dzięki laserowemu nacinaniu. Jest bardzo wygodna, posiada 7 stref, posiadających różną twardość w zależności od miejsca. Tam gdzie ułożone są ramiona i biodra jest twarda, w miejscu podparcia głowy, brzucha i nóg miękka.

Rodzaje materacy dla osób o wadze powyżej 80 kg

Internetowy sklep z materacami ma w ofernie materace z wkładem kieszeniowym i bonellowym. Materace kieszeniowe posiadają wkład wewnętrzny ze sprężyn w kształcie walca, umieszczonych każda w osobnej kieszonce. Pracują cicho i niezależnie. Posiadają wiele punktów podparcia, doskonale podtrzymując całe ciało i wspierając kręgosłup.

Materace bonellowe są trwałe i posłużą wiele lat. Bonelle to rodzaj sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą sztywnym drutem. Działają powierzchniowo nie punktowo. Ciężar rozkładany jest równomiernie na sąsiednie sprężyny, więc nie są nadmiernie eksploatowane. Progresywne działanie oznacza, że im większy ciężar działa na materac, tym bardziej sprężyny się mu przeciwstawiają. To dobre rozwiązanie w przypadku rosnących dzieci, gdyż strefowość materacy kieszeniowych nie zdaje tu egzaminu.

Materace mogą być jednostronne lub dwustronne. W wersji dwustronnej klient ma możliwość wyboru stopnia twardości do każdej ze stron.

Wśród materacy jednostronnych znajdują się takie modele jak:

- materac Bolonia (kieszeniowy z pianką T25)

- materac Palermo (kieszeniowy, z pianką visco memory)

- materac Turyn (kieszeniowy, z lateksem)

- materac Wenecja (bonellowy, z pianką T25)

 

Wśród materacy obustronnie średnio twardych:

- materac Napoli (kieszeniowy, z pianką T25)

- materac Dallas (kieszeniowy, z pianką visco memory i T25)

- materac Chicago (kieszeniowy, z lateksem i pianką T25)

- materac Walencja (kieszeniowy, z lateksem i pianką visco memory)

- materac Badalona (kieszeniowy, 2xlateks i pianka T25)

- materac Ida (kieszeniowy, z pianką moletowaną i visco memory)

- materac Braga (kieszeniowy, 2x lateks i pianka visco memory)

- materac Parma (bonellowy, z pianką T25)

- materac Toronto (bonellowy, z pianką visco memory i T25)

- materac Werona (bonellowy, z lateksem i pianka T25)

By uzyskać materac z jednej strony miękki musimy użyć podwójnej warstwy visco memory. Materace miękkie/ średnio twarde to materac Zeus i materac Leon.

W przypadku materacy twardych z jednej strony (H2/H3) stosuje się warstwę kokosową ( materac Mediolan, materac Barcelona, materac Madryt, materac Porto), a bardzo twardych (H2/H4) podwójną warstwę kokosową (materac Vigo, materac Lizbona, materac Malaga, materac Nicea) lub podwójną warstwę kokosową i końskim włosiem (materac Amsterdam, materac Almada, materac Almere).

Wśród materacy bonellowych posiadamy jeden model średnio twardy/twardy - materac Modena.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Materac kieszeniowy czy piankowy? Który wybrać?
- Materac piankowy czy sprężynowy - który wybrać?
- Materac twardy vs materac miękki - różnice, jaki wybrać?