• Parametry
  • Materace multipocket

Materac multipocket to materac kieszeniowy ze zwiększoną ilością sprężyn do 510 szt na metr kwadratowy. Wybierając jeden z naszych materacy multipocket zapewnisz sobie odpowiedni komfort snu. Materace multipocket to produkty transportowane na płasko, zbudowane z surowców I gatunku.

Materac GENEVA MULTIPOCKET
1009.00
Zobacz produkt
Materac Komo Multipocket
1109.00
Zobacz produkt
Materac VIGO MULTIPOCKET
1109.00
Zobacz produkt
Materac TURYN MULTIPOCKET
1229.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MULTIPOCKET
1299.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac CHICAGO MOLET MULTIPOCKET
1319.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac ROTTERDAM MULTIPOCKET
1329.00
Zobacz produkt
Materac MALTA MULTIPOCKET
1369.00
Zobacz produkt
Materac NICEA MULTIPOCKET
1379.00
Zobacz produkt
Materac PORTO MULTIPOCKET
1469.00
Zobacz produkt
Materac Peru Multipocket
1529.00
Zobacz produkt
Materac LEON MULTIPOCKET
1589.00
Zobacz produkt
Materac BRAGA MULTIPOCKET
1679.00
Zobacz produkt

Zalety materacy multipocket

Wybór materaca multipocket to decyzja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, jest to materac, który zapewnia komfort snu dla dziecka jak i osoby dorosłej. Materac tego rodzaju bardzo często polecany jest dla par, w przypadku których występuje duża różnica wagi.

Warto podkreślić, że materace multipocket są dostępne w różnych cenach, co pozwala na znalezienie modelu dopasowanego do możliwości finansowych.

Rodzaje materacy multipocket

Na rynku dostępne są różne materace multipocket, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także komfortem snu, który oferują. Materac typu multipocket to materac zapewniający lepszą elastyczność punktową ciała użytkownika, zwiększona liczba sprężyn powoduje że materac posiada więcej punktów podparcia, przez to że posiada więcej sprężyn na metr kwadratowy. Materace multipocket są inaczej nazywane jako materace strefowe. Zawierają one najwyższej jakości komponenty zapewniający komfortowy sen i komfort użytkowania materaca.

Materace Multipocket

Materace multipocket to specyficzne materace kieszeniowe ze zwiększoną ilością sprężyn do 510 sztuk na metr kwadratowy. Są one dużo bardziej stabilne, polecane są dla osób o dużej różnicy wagi. Są to materace wyposażone w kieszonki, w których znajdują się sprężyny. Jest to najnowszy system jaki można znaleźć w materacach sprężynowych, jego właściwości pozwalają na to, aby nasz kręgosłup i sposób jego ułożenia był jak najbardziej optymalny.

Materace kieszeniowe pocketowe

Materace pocketowe są to materace ze standardową ilością sprężyn 262 szt/m2. Wysokość samego wkładu kieszeniowego to 12 cm. Pozwala to na budowę większości materacy w przedziale od 15 cm do nawet 23 cm w zależności od rodzaju i ilości dodatków piankowych takich jak lateks, pianka Visco Memory, pianka profilowana, trawa morska, kokos czy końskie włosie

Materace pocketowe Max Plus

Materace pocketowe Max Plus mają tą samą ilość sprężyn, jednak ich wysokość jest większa o 5 cm. Pozwala to na uzyskanie większej wysokości materacy do nawet 28 cm. W odczuciu są one zdecydowanie miększe od standardowych materacy kieszeniowych ze względu na to, że sprężyny bardziej się uginają. Ich zaletą jest to, że samo łóżko jest wyższe co pomaga w zajęciu prawidłowej pozycji.

Materace kieszeniowe Mini

Materace pocketowe Mini to również ta sama ilość sprężyn co w wersji Max Plus i standardowej ale ich wysokość została obniżona o 6 cm w stosunku do normalnej wersji i 11 cm w stosunku do wersji Max Plus. Ich twardość jest delikatnie wyższa jeśli porównać je do standardowej sprężyny kieszeniowej.

Twardość materacy multipocket

Wybierając idealny materac typu multipocket, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na twardość materaca. Jest to jeden z najważniejszych aspektów podczas zakupu materaca oprócz tego jaki mamy wkład w materacu i jakie są właściwości danego produktu.

H1 - materace miękkie

Materace multipocket miękkie są idealne dla osób o niskiej masie ciała. Modele miękkie znajdują zastosowanie w przypadku osób o wadze do 60 kg. Ciało człowieka się relaksuje, a mięśnie odpoczywają tylko na takim miękkim materacu multipocket, który posiada więcej punktów podparcia i jest dobrze dobrany do wagi.

H2 - materace średnio twarde

Materace multipocket średnio twarde to najbardziej uniwersalna twardość materaca. Materace multipocketowe mają aż 510 sprężyn na metr kwadratowy, zapewniają odpowiednie krążenie krwi, ich wytrzymałość, trwałość jest większa niż w przypadku zwykłych materacy sprężynowych. Ten rodzaj materacy polecamy osobom, które mają problemy z kręgosłupem, a ich waga nie przekracza 100 kg. Bardzo często w takim materacu mamy zastosowaną piankę z lateksem, która nie przenosi drgań.

H3 - materace twarde

Materace multipocket twarde są idealne dla osób o wyższej masie ciała. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz pojedynczą warstwę kokosu lub matę z trawy morskiej. Materace multipocket twarde to takie materace, gdzie znajdzie matę kokosu lub trawy morskiej. Mają one tyle samo punktów podparcia co inne twardości i zalecane są dla osób ważących więcej niż 100 kg.

H4 - materace bardzo twarde

Bardzo twarde materace multipocket to grupa produktów mających najwięcej punktów podparcia spośród materacy kieszeniowych. Każda sprężyna jest w osobnej kieszonce co ma duże znaczenie w przypadku osób o dużej różnicy wagi. Nacisk wywierany przez osobę lżejszą po jednej stronie powoduje mniejsze odkształcenia i sprawia, że nie zsuwa się ona w stronę drugiej cięższej osoby leżącej na łóżku. Materace multipocket bardzo twarde mają w swoim wnętrzu matę podwójnego kokosu i często również matę końskiego włosia. Osoby decydujące się na taki materac powinny ważyć co najmniej 120 kg.

Czy materac typu multipocket jest odpowiedni dla dorosłych?

Tak, materac multipocket jest odpowiedni dla dorosłych, ale to zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre osoby mogą uważać, że nie jest on wystarczająco komfortowy, inne z kolei tylko taki rodzaj materaca preferują. Popularne rodzaje materacy to materace piankowe, materace lateksowe lub materace kieszeniowe.  Zobacz czym różnią się materace multipocket od pozostałych materacy kieszeniowych.

Lepszą elastyczność punktową, którą zapewniają materace multipocket to nie jedyna sprawa na którą powinniśmy zwrócić wagę. Po pierwsze, rozmiar materaca. Po drugie, preferencje dotyczące twardości materaca. Po trzecie, potrzeby zdrowotne. Osoby z problemami kręgosłupa powinny wybierać materac typu multipocket o odpowiednim wsparciu.

Ile kosztuje dobry materac multipocket do łóżka?

Materace typu multipocket można kupić już od 929 zł. Najdroższy materac kieszeniowy to z kolei koszt 1749 zł - mowa jest o rozmiarze 80x200 cm.  Za około 1300 zł kupimy materac ze środka naszej oferty, który zapewni najlepszy stosunek jakości do ceny. Materace multipocketowe, gdzie każda sprężyna jest w osobnych woreczkach cechują się wysoką elastycznością, ruchy partnera nie są odczuwalne.

Kto wyśpi się na materacu multipocket?

Materace multipocket wybierane są dla zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mają one wiele zalet takich jak niska cena i łatwość utrzymania w czystości. Dużą grupą użytkowników materacy multipocket są osoby dorosłe - wysokiej klasy materac multipocket potrafi zapewnić tak samo dobry komfort snu jak materac lateksowy czy piankowy. Materac typu multipocket to materac polecany dla osób o dużej różnicy wagowej. Materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, są to przeważnie materace multipocket o różnym stopniu twardości, zapewniają lepszą elastyczność punktową, idealne dopasowanie i wygodny sen.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz