• Parametry
  • Materace bonellowe

Najistotniejszym elementem każdej sypialni i każdego łóżka, jest właściwie dobrany, wygodny materac bonellowy. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszym wygodnych materacy bonellowych.

Materac PARMA
649.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac WENECJA
649.00
Zobacz produkt
Materac BARI
719.00
Zobacz produkt
Materac MODENA
719.00
Zobacz produkt
Materac PARMA MOLET
719.00
Zobacz produkt
Materac TORONTO
819.00
Zobacz produkt
Materac Bari Trawa
859.00
Zobacz produkt
Materac Modena Trawa
859.00
Zobacz produkt
Materac WERONA
959.00
Zobacz produkt

Czy materac bonellowy jest dobry?

Materac bonellowy jest bardzo dobry w swojej półce cenowej. Jest to materac bardzo często wybierany jako materac hotelowy, gdyż jest bardzo trwały w stosunku do swojej ceny. Może mieć 4 stopnie twardości od miękkiego po bardzo twardy.

Co oznacza materac bonellowy?

Materac bonellowy to materac zbudowany na sprężynie bonellowej, tzn. niczym nie osłoniętej. Jest to trwały materac, w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Jest on bardzo elastyczny i uniwersalny. Najniższa cena to na pewno odpowednia zachęta w tym przypadku.

Jakie sprężyny lepsze bonellowe czy kieszeniowe?

Lepszym wyborem dla dorosłej osoby będzie materac kieszeniowy, jednak jest on dużo droższy od materaca bonellowego. Materac bonellowy jest na pewno trwalszy i dłużej posłuży niż zwykły materac piankowy. Zobacz kiedy wybrać sprężyny bonellowe. Materac bonellowy czy kieszeniowy to odwieczny dulamat, na którym nasze plecy będą podpierane odpowiednio, czy lepszy jest materac bonellowy dla osób, które śpią same. Materace sprężynowe na pewno posłużą nam długi czas.

Budowa materaca bonellowego

Nazwa materac bonellowy pochodzi od nazwy sprężyny, na bazie której ten typ materaca jest zbudowany. Charakterystyczną cechą tych materacy jest tzw. elastyczność powierzchniowa.

Co to oznacza?

Otóż działanie sprężyn polega na tym, że stosunkowo niewielkie obciążenie wywołuje nieznaczny opór sprężyn, a w przypadku większego nacisku, opór sprężyny wprost proporcjonalnie zwiększa siłę wypierania.

Jakie zalety mają materace zbudowane na bazie sprężyn bonellowych?

  • są to sprężyny wysokiej jakości charakteryzujące się dużą wytrzymałością i długą żywotnością

  • odporne na duże obciążenia

  • są przewiewne

Rodzaje materacy bonellowych

Materace bonellowe to najbardziej klasyczne modele materacy sprężynowych. Wnętrza materacy tego typu wzbogacane są:

  • pianką termoaktywną, która pod wpływem emitowanego przez ciało ciepła,staje się plastyczna i dopasowuje się do ciała śpiącej osoby

  • matą kokosową co powoduje dodatkowe utwardzenie materaca. 

  • połączenie systemu bonellowego z matą kokosową to idealne rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała

  • warstwą lateksu, która jest idealnym rozwiązaniem dla alergików - nie gromadzi kurzu oraz nie sprzyja rozwojowi roztoczy

Materac bonellowy jako materac z rodzaju sprężynowych cieszy się ogromną popularnością. Stanowi także doskonałe rozwiązanie dla hoteli.  Jesteś zainteresowany zakupem materacy do hotelu lub pensjonatu - zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź także materace kieszeniowe - są to dużo bardziej komfortowe materace sprężynowe niż bonellowe, a niewiele droższe.

Materace bonellowe - twardości

Jak każdy typ materacy tak też materac bonell może występować w tym samych rodzajach twardości jak np. materac kieszeniowy. Może to być materac miękki, średnio twardy lub bardzo twardy.

Materac bonellowy czy kieszeniowy ?

Wiele osób zastanawia się czy wybrać materac bonellowy czy może materac kieszeniowy. Czym różnią się modele kieszeniowe i czy warto zaintereswać się materacem bonellowym. Materace kieszeniowe są droższe niż materace sprężynowe oparte o sprężyny bonellowe. Grubość materaca kieszeniowego jest też większa niż materaca sprężynowego. Materace w których jest sprężyna bonellowa zapewniają solidne podparcie i odpowiedni komfort snu. Ich sprężyna jest w kształcie klepsydry i w takim materacu jest większa siła wypierania. Sprężyny te zbudowana są z pomocą sztywnego drutu na całej jego powierzchni równomiernie. Materace kieszeniowe, zbudowane z pojedynczych sprężyn również zapewniają komfortowy sen, wygodny sen, ale tutaj nacisk położony jest i rozkłada się równomiernie na całej powierzchni. Sprężystość materaca kieszeniowego jest większa, odpowiednio użytkowane posłużą dłużej, mają też większą odporność na odkształcenia. Więc zastanawiając się jaki materac bonellowy czy kieszeniowy wybrać warto mieć na uwadze te właściwości, bo to jest zasadnicza różnica w przypadku tych materacy.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz