• Parametry
  • Materace nawierzchniowe, nakładki na materace, toppery

Odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy znacząco poprawi komfort snu. Materace nawierzchniowe mogą być również stosowane jako produkt przedłużający żywotność wypracowanej wersalki, kanapy lub głównego materaca. Zdecyduj się na jeden z naszych materacy nawierzchniowych i zapewni sobie odpowiedni komfort snu.

Zalety materacy nawierzchniowych

Materac nawierzchniowy to specyficzny rodzaj materaca. Nie jest materac na którym można spać jako samym produkcie. Jest to rodzaj materaca, który spełnia specyficzną rolę, np. jego rolą może być wyrównanie powierzchni spania (nazywane są też jako materace wyrównujące) , utwardzenie lub zmiękczenie powierzchni na której śpimy lub jako materac zabezpieczający materac główny, aby wydłużyć jego żywotność. Rola materaca nawierzchniowego może być więc różna w zależności od tego jak i gdzie chcemy poprawić komfort snu. Wybierając naturalny materac nawierzchniowy należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego twardość oraz surowce z jakich jest zbudowany. Materace nawierzchniowe są lekkie, łatwe w przenoszeniu, można je w prosty sposób wyprać, a odpowiednio dobrany materiał pokrowca zapewni estetyczny wygląd w sypialni.

Inne nazwy materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe bywają nazywane w różny sposób. Mogą to być nakładki na materac lub toppery. Bez względu na nazwę warto zdecydować się na tego typu produkty gdy np. odczuwamy nierówności w miejscu w którym śpimy, jest to też idealne rozwiązanie do położenia na niewygodne łóżko lub kanapę, która jest już wypracowana.

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Na rynku dostępne są różne typy materacy nawierzchniowych, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także komfortem snu, który oferują. Mogą one dopasowywać się do kształtu ciała, mogą to być materace wyrównujące, zmieniające odczucie twardości i stanowiące wygodną alternatywę i przede wszystkim tańszą dla zakupu nowej kanapy, wersalki czy materaca.

Materace nawierzchniowe zmiękczające

Jeśli powierzchnia na której śpisz jest zbyt twarda, lub np. odczuwasz sprężyny na wersalce, kanapie lub materacu zastosuj miękki materac nawierzchniowy, aby powierzchnia stała się miększa i poprawił się komfort snu. Zakup materaca nawierzchniowego będzie dużo tańszym rozwiązaniem, który pozwoli Ci dłużej cieszyć się aktualnym materacem. Nakładka na materac miękka jest idealnym wyborem, gdy nie trafiłeś z twardością materaca i jest on dla Ciebie zbyt twardy. Pianka visco memory to główny składnik materaca nawierzchniowego miękkiego. W naszej ofercie znajdziesz też materace nawierzchniowe, gdzie zostały zastosowane takie produkty jak lateks (sprężysty), pianka profilowana czy pianka wysokoelastyczna.

Materace nawierzchniowe utwardzające

Odpowiednia nakładka na materac sprawi, że powierzchnia stanie się bardziej stabilna i mniej pracująca. Może ona zawierać kokos lub matę końskiego włosia, poprawi jakość snu na zbyt miękkiej powierzchni materaca, wersalce czy kanapy.

Materace nawierzchniowe który wyrównuje powierzchnię spania

Materace nawierzchniowe mogą również wyrównywać powierzchnię na której śpimy. Bardzo często na łączeniu w sofach lub wersalkach powstaje szczelina, która powoduje dyskomfort podczas snu. Wybór materaca nawierzchniowego w takim przypadku zapewni zdrowy sen dla osób cierpiących na bóle pleców spowodowanych nierówną powierzchnią spania.

Twardość materacy nawierzchniowych

Aby odpowiednio dobrać materac nawierzchniowy należy dopasować jego twardość oraz rozmiar do powierzchni spania. Tylko odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy zapewni komfort dla jednej lub dwóch osób i poprawi jakość spania.

H1 - materace miękkie

Materace nawierzchniowe miękkie przede wszystkim zmiękczają powierzchnię, są idealne dla osób o niskiej masie ciała. Nałożone na aktualną powierzchnię spania zmieniają jej twardość.

H2 - materace średnio twarde

Materace nawierzchniowe średnio twarde to najbardziej uniwersalna twardość materaca. Idealnie dopasowują się do ciała i powierzchni spania poprawiając jakość snu.

H3 - materace twarde

Kupując materac nawierzchniowy twardy bądź pewien, że w jego budowie została użyta mata kokosowa lub trawy morskiej. Jest to materac nawierzchniowy dwustronny o dwóch stopniach twardości z jednej strony twardy. Można go kupić w pokrowcu niepikowanym lub pokrowcu pikowanym (do wyboru 7 różnych pokrowców niepikowanych).

H4 - materace bardzo twarde

Materace nawierzchniowe bardzo twarde są idealne dla osób cięższych lub chcących utwardzić powierzchnię na której śpią. W naszym sklepie jest materac nawierzchniowy z matą podwójnego kokosa oraz końskiego włosia.

Ile kosztuje dobry, naturalny materac nawierzchniowy do łóżka?

Materace nawierzchniowe można kupić już od 279 zł. Najdroższy materac to z kolei wydatek rzędu 629 zł. Materac nawierzchniowy to tani produkt, zakup materaca spowoduje podniesienie komfortu snu, stabilne podparcie oraz pomoże w utrzymaniu czystości powierzchni pod nim. Materac nawierzchniowy występuje w różnych rozmiarach.

Popraw komfort snu śpiąc na materacu nawierzchniowym

Mają one wiele zalet takich jak niska cena i łatwość utrzymania w czystości. Dużą grupą użytkowników materacy nawierzchniowych stanowią osoby dorosłe, ale stosowane są również na łóżkach dziecięcych - wygładzają i wyrównują powierzchnię sofy lub wersalki. Szybka realizacja zamówienia na nasz topper lub nakładkę powoduje, że bardzo szybko możesz mieć go u siebie w domu.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz