• Parametry
 • Najlepsze materace nawierzchniowe, nakładki na materace, toppery

Odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy znacząco poprawi komfort snu. Materace nawierzchniowe mogą być również stosowane jako produkt przedłużający żywotność wypracowanej wersalki, kanapy lub głównego materaca. Zdecyduj się na jeden z naszych materacy nawierzchniowych i zapewni sobie odpowiedni komfort snu.

Najlepszy materac nawierzchniowy – ranking produktów

Ranking jaki został przygotowana na podstawie oferty sklepu Sweetsen.pl ma na celu ułatwić wybór jednego z produktów z pośród wszystkich rodzai nakładek nawierzchniowych. Szeroka gama surowców pozwala budować dowolność wariantów, miksując dostępne komponenty. W ten sposób mając na uwadze właściwości poszczególnych surowców, udało się stworzyć przez naszych ekspertów, produkty spełniające oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających.

Mając świadomość jak trudno znaleźć równowagę pomiędzy ciałem a duszą, w tym głośnym i przebodźcowanym świecie, szukamy miejsca pozwalającego na wyciszenie się i relaks. Najprostszym rozwiązaniem może okazać się wygodna powierzchnia snu, na której będziemy mogli odpocząć i uzyskać odprężenie.

Każdy z nas zna ten stan umysłu i ciała, kiedy to marzymy o położeniu się w wygodnym łóżku, w świeżej pościeli, w ciszy i spokoju. Mogło by się wydawać że niewiele trzeba, aby móc poczuć przypływ sił i zrelaksować ciało. Wystarczy wybrać jedną z naszych propozycji nakładek na materac, odpowiednią do oczekiwań z poniższej listy:

Najlepszy materac nawierzchniowy – jak go wybrać?

Kanapa, sofa czy niewygodny materac to powierzchnie idealne do przyjęcia dodatkowej warstwy w postaci cienkiego materaca nawierzchniowego. Jeśli już stwierdzimy że dość mamy niewygodnej powierzchni snu, i chcemy zakupić nakładkę nawierzchniową poprawiającą komfort, warto zacząć od zmierzenia tej powierzchni na której będzie nałożony Toper. Jest to pierwszy i można śmiało powiedzieć że najważniejszy krok. Nie warto sugerować się wymiarem pościeli, prześcieradła czy całej ramy łóżka czy kanapy. Najlepiej dla pewności zmierzyć szerokość i długość wnęki lub powierzchni danego mebla, by spokojnie przejść do kolejnego etapu poszukiwań jakim będzie rzeczywisty produkt. I na chwilę zaczynamy się by móc zastanowić się nad oczekiwaniem jakie mamy względem powierzchni na której będziemy spali. Na rynku jest szeroka gama surowców, która pozwala uzyskać kilka twardości nakładek nawierzchniowych, od miękkich po bardzo twarde. I tu właśnie teraz potrzebna jest konkretna decyzja, czy nałożony Toper ma zmiękczyć czy utwardzić zastaną, użytkowaną wcześniej powierzchnię.

Najważniejsze cechy – twardość, grubość materaca nawierzchniowego

Jak już wspominano wyżej, ważnym krokiem jest wybór twardości materaca nawierzchniowego. Odpowiednio dobrana twardość nakładki, pozwoli osiągnąć wymarzony efekt, poprawić komfort snu, a co najważniejsze przynieść ulgę spiętym, często obolałym mięśniom.

W tym celu warto zapoznać się z właściwościowymi surowców które wykorzystuje się w budowie poszczególnych materacy nawierzchniowych. Każdy z wykorzystywanych komponentów posiada swój stopień twardości. Skala przedstawiona jest w czterech twardościach, od miękkich po bardzo twarde.

W celu uzyskania różnorodności, topery buduje się w połączeniu jednego surowca z drugim o innych parametrach lub tylko jednego ale za to w dwóch warstwach.

Czterostopniowa skala twardości prezentuje się następująco:

H1 – materac nawierzchniowy miękki, plastyczny, otulający dla osób z wagą do 60kg

H2 – materac nawierzchniowy średnio twardy, najbardziej uniwersalny, dla osób z wagą do 100kg

H3 – materac nawierzchniowy twardy, posiada sprasowaną matę dla osób z wagą wyższą niż 100kg

H4 – materac bardzo twardy, wykonany z samych utwardzających mat, dla osób z wagą powyżej 120kg

Jest to klasyczna skala twardości, przypisana zarówno do toperów jak i materacy. Sam dobór nakładki nawierzchniowej do powierzchni jaką chcemy zmienić, różni się od tego czym kierujemy się przy doborze materaca. Tak po krótce; wybierając materac kierujemy się wagą i wzrostem ciała, rozmiarem materaca, właściwościami surowców, jego przeznaczeniem. Wybierając nakładkę na materac, to efekt jaki chcemy osiągnąć jest najważniejszy. W tym przypadku mniejszą wagą przywiązujemy do budowy ciała (wagi i wzrostu) a większą do stopnia twardości i właściwości surowca. Grubość topera generuje ilość warstw i rodzaj surowca. W ofercie występują materace nawierzchniowe o wysokości 5-6 cm . Jest to wystarczająca grubość dodatkowego materaca (Topera) by całkowicie odmienić powierzchnię na której śpimy.

Pianka lateks, visco memory, molet, kokos czy trawa morska – który surowiec wybrać?

Nakładka nawierzchniowa jak sama nazwa wskazuje jest to dodatkowy produkt nakładany na właściwą powierzchnię przygotowaną do snu; może to być materac, kanapa, sofa. W zależności od surowca z którego wykonana jest taka nakładka, mamy możliwość uzyskać powierzchnie od miękkich po bardzo twarde. Poszczególne twardości zostały opisane wyżej. Zarówno w materacach jak i w toperach wykorzystuje się te same surowce, trzeba jednak pamiętać że cienki materac w postaci nakładki nałożony na zastaną już powierzchnie, może w odczuciu różnić się od tej wykorzystanej w konkretnym modelu materaca. Taka różnica wynika głownie z podparcia czyli powierzchni na którą nakładamy materac nawierzchniowy.

Przejdźmy do omówienia różnic jakie wynikają z samych właściwości komponentów, na co warto zwrócić uwagę, czym się kierować przy wyborze topera. I tu w tym miejscu warto przedstawić i pogrupować dostępne w ofercie nakładki nawierzchniowe, pod kątem uzyskanej twardości.

Pierwsza na liście będzie nakładka nawierzchniowa wykonana z samej pianki Visco Memory, ma ona stopień H1- miękki, jest mocno plastyczna, otulająca. Cechy te wynikają z właściwości użytego surowca, który pod wpływem ciepła i nacisku mięknie, w odczuciu jest delikatny, dają efekt zagłębiania się w powierzchnie nakładki. Drugą najliczniejszą grupą są nakładki na materac określane stopniem średnio twardym -H2. Do nich zalicza się wszystkie nakładki, w budowie których wykorzystano pianki tj. pianka T25, pianka lateks, pianka visco memory, pianka profilowana molet. Wszystkie wyszczególnione surowce występują w połączeniu z bazową pianką poliuretanową T25, a tylko jedna z nich „królowa”, bo tak można nazwać piankę lateksową występuje w połączeniu jak i w pojedynkę ale za to w podwójnej swej warstwie. W pozostałych rodzajach nakładek, to pianka T25 stanowi bazę, tworząc podparcie dla innych surowców. Warto jednak wspomnieć o materacu nawierzchniowym, wykonanym z samej pianka T25, który poprzez swoją dość sztywną formę jest wstanie wyrównać powierzchnię snu. Ta nakładka będzie z dwóch stron identyczna w odczuciu, doskonale podpierająca. Pianka T25 w pozostałych rodzajach materacy nawierzchniowych ma za zadanie stworzyć podparcie dla warstwy uzupełniającej. W takiej konfiguracji rozróżniamy nakładki tj. Pianka T25 + Lateks, Pianka T25 + Visco memory, Pianka T25 + Visco Molet i Pianka T25 + Molet. Każda z wymienionych wyżej nakładek, ma dwie strony średnio twarde H2, jednak znacznie różniące się od siebie, to wynika z właściwości użytego komponentu.

 • Lateks poprzez swoja dużą sprężystość będzie w odczuciu delikatny, lekko dopasowujący się, odporny na wypracowania, dodatkowo umieszczone na całej powierzchni kanaliki pozwolą na swobodny przepływ powietrza co wpłynie na wyższy komfort snu

 • Visco memory jest surowcem plastycznym, reagującym na ciepło ciała i nacisk. Po ogrzaniu pianka mięknie, staje się delikatniejsza w swojej strukturze, przyjmuje kształt ciała, tworząc na powierzchni odlew. Nazywana jest często leniwą, potrzebuje chwili by wyrównać powierzchnię do pierwotnego stanu. Pianka Visco jest surowcem występującym w postaci gładkiej i strukturalnej. Ta druga pianka Visco Molet przybiera formę nieregularną, posiada na szeregiem wypustek, stref dzięki czemu jeszcze lepiej dopasuje się do ciała osoby śpiącej.

 • Molet to doskonale podpierająca pianka, posiadająca wypustki na całej swej powierzchni. Pianka Molet poprzez zwiększoną gęstość, doskonale podpiera ciało, a dzięki nierównościom i wyżłobieniom generuje mikro masaż.

Trzecią i zarazem ostatnią grupą są nakładki w budowie których znajdują się maty utwardzające. Jednak by nie było tak prosto, tu też musimy wyszczególnić takie nakładki, które mają w budowie same warstwy utwardzające (2x kokos, końskie włosie) i takie które są w połączeniu z pianką T25. Nakładka nawierzchniowa Pianka T25 + kokos i Pianka T25+ trawa morska opisana jest dwoma twardościami H2/H3 wynikającymi z użytych komponentów.

Wszystkie poniższe surowce stosuje się w celu utwardzenia i ujednolicenia powierzchni snu. Są pochodzenia naturalnego przez to doskonale zachowują wentylację, są antybakteryjne i antygrzybicze. Cechy tych komponentów pozwalają zachować wysoką higienę snu, zwiększając jednocześnie odczucie komfortu. 

 • Kokos – matę kokosową uzyskujemy z włókien łupiny orzecha kokosu. Włókna są ze sobą mocno sprasowane, dla zwiększenia żywotności mata jest poddawana dodatkowemu lateksowaniu.

 • Końskie włosie -to sztywna mata, posiadająca właściwości higroskopijne, które przekładają się na szybkie odprowadzanie wilgoci. Mata ta pozyskiwana jest z końskiej grzywy lub ogona, po odpowiednim przygotowaniu poddawana jest sprasowaniu.

 • Trawa morska – to wodorosty prosto z morza o właściwościach antygrzybiczych, antyalergicznych. Mata ta zachowuje doskonałą wentylację, dodatkowo ukryte w algach pierwiastki Jodu mają wpływ i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Materac nawierzchniowy Pianka T25

Materac nawierzchniowy Pianka T25 to bazowy model z serii cienkich materacy czyli tzw. toperów, materacy nawierzchniowych czy nakładek. Sprawdzi się dla wszystkich, którzy:

 • stawiają na uniwersalne rozwiązania

 • potrzebują wyrównania powierzchni

 • szukają sposobu na odświeżenie materaca

 • nie mają sprecyzowanych upodobań w kwestii twardości

 • szukają cienkiego materacyka dla maluszka do łóżeczka albo do miejsca zabaw

Budowa tego modelu materaca nawierzchniowego jest prosta, zawiera w sumie trzy elementy w tym głównie piankę o gęstości T25. Pianka owinięta jest włóknem klimatyzującym czyli owatą i całość ubrano w pokrowiec. Pokrowiec zamykany jest na zamek z dwóch sąsiadujących boków by ułatwić zachowanie higieny spania. Możliwe jest wybranie pokrowca spośród kilku rodzai materiałów oferowanych na stronie. Ten materac nawierzchniowy jest średnio twardy, taki sam po obu stronach. Prosta budowa sprawia, że produkt staje się mocno uniwersalny, praktyczny. Może być wykorzystany do łóżeczka maluszka albo do stworzenia miejsca zabaw w formie kojca. Z racji swojej uniwersalności materac nawierzchniowy będzie równie dobrze służył osobom dorosłym co dzieciom.

Polecamy szczególnie: osobom o niesprecyzowanych potrzebach w kwestii twardości ponieważ to uniwersalnie średnio twardy materac; do wyrównania powierzchni materaca; do odświeżenia powierzchni materaca; do łóżeczka; do kojca; do miejsca zabaw jako zabezpieczenie; wszędzie tam gdzie potrzebny jest cienki i uniwersalny materac.

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Visco Memory

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Visco Memory stanowi wersję średnio twardej nakładki jednak o nieco bardziej plastycznej powierzchni i przyjemniejszej plastyczności. Sprawdzi się dla wszystkich, którzy:

 • szukają lekkiego zmiękczenia powierzchni materaca

 • stawiają na uniwersalne rozwiązania ale w przyjemnej plastycznej odsłonie

 • lubią ciepłe i dopasowujące się do ciała surowce

 • szukają sposobu na renowację materaca

 • potrzebują zabezpieczenia do kojca dla malucha albo miejsca zabaw

Budowa tego modelu materaca nawierzchniowego to połączenie dwóch rodzai pianek. Klasyczna warstwa pianki T25 zestawiona została z jej bardziej plastycznym odpowiednikiem czyli pianką visco memory. Pianka visco memory jest rodzajem pianki poliuretanowej zmiękczającej, dopasowującej się do ciała. Ten rodzaj pianki reaguje na ciężar ciała i na jego ciepło mięknąc pod wpływem tych czynnikiem co sprawia, że cały produkt jest plastyczny i daje przyjemne wrażenie otulenia. Nakładka jest średnio twarda ale z racji dodatku pianki visco memory zapamiętującej kształty można uznać, że nakładka jest lekko przełamana w stronę kategorii miękkiej.

Polecamy szczególnie: osobom , którym często zimno lub takim o niesprecyzowanych potrzebach w kwestii twardości ponieważ to uniwersalnie średnio twardy materac; do lekkiego zmiękczenia materaca; do wyrównania bądź odświeżenia powierzchni materaca; do łóżeczka; do kojca; do miejsca zabaw jako zabezpieczenie; wszędzie tam gdzie potrzebny jest cienki i uniwersalny materac.

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Kokos

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Kokos to wersja cienkiego materaca o dwóch różnych stronach twardości. Toper ma jedną stronę piankową drugą natomiast wzmocnioną matą kokosową. Sprawdzi się u użytkowników, którzy:

 • szukają usztywnienia powierzchni materaca

 • potrzebują ujednolicenia powierzchni spania

 • dobrze wypoczywają na raczej twardej powierzchni

 • jako przejściowy materac dla maluszka

 • potrzebują zabezpieczenia do kojca dla dziecka albo miejsca zabaw

Wkład nakładki zbudowany z dwóch surowców tzn. pianki i kokosu. Kokos użyty jest w formie maty lateksowanej i służy usztywnieniu całego produktu. Po stronie z dodatkiem maty kokosowej nakładka będzie twarda. Włókna kokosowe są naturalnym surowcem, pozyskiwanym z łupin orzechów kokosowych a jego lateksowanie służy ujednoliceniu tychże włókien. Całość wkładu owinięta jest włóknem klimatyzującym czyli tzw. owatą oraz ubrana w wybrany pokrowiec. Pokrowce do wyboru są w wersji niepikowanej oraz pikowanej.

Polecamy szczególnie: użytkownikom chcącym uzyskać sztywniejszą powierzchnię materaca; szukającym naturalnych włókien; użytkownikom o wyższej wadze; osobom potliwym; do wyrównania powierzchni materaca bądź do jego odświeżenia; jako materac dla maluszka bądź zabezpieczenie miejsca zabaw; dobrze sprawdzi się również jako spanie dodatkowe użytkowane sporadycznie.

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Molet

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Molet to średnio twarda nakładka zbudowana z dwóch rodzai pianek, klasycznej T25 oraz jej wersji moletowanej. Ten rodzaj nakładki dobrze sprawdzi się jako wybór dla osób, które:

 • szukają niestandardowego produktu o niejednolitej, masującej strukturze

 • mają problemy z krążeniem

 • dobrze wypoczywają na materacu o średnio twardej kategorii

 • jako przejściowy materac dla maluszka

 • potrzebują zabezpieczenia do kojca dla dziecka albo miejsca zabaw

Pianka moletowana użyta w tej nakładce daje powierzchnię o niejednolitej strukturze. Powierzchnia taka z racji szeregu wgłębień i wypustek spełnia funkcje mikromasażu. Funkcja ta bardzo dobrze sprawdzi się dla osób borykających się z dolegliwościami ze strony układu krążenia czy układu limfatycznego typu zastoje. Struktura strefowana czyli o nieregularne j powierzchni nadawana jest poprzez laserowe wycinanie. Alternatywnie druga strona jest gładka dlatego to dobry wybór przy niesprecyzowanych upodobaniach.

Polecamy szczególnie: użytkownikom chcącym uzyskać powierzchnię o zmiennej strukturze; szukającym średnio twardej nakładki z funkcją mikromasażu; użytkownikom o dolegliwościach ze strony układu krążenia; osobom zmagającym się z zastojami limfatycznymi czyli opuchnięciami; klasycznie do wyrównania powierzchni materaca bądź do jego odświeżenia;

Materac nawierzchniowy 2x Visco Memory

Materac nawierzchniowy 2x Visco Memory to miękka wersja materaca nawierzchniowego. Ten typ topera sprawdzi się u osób, które:

 • potrzebują zmiękczenia materaca

 • lubią powierzchnie plastyczne, otulające

 • dobrze wypoczywają na ciepłych surowcach poddających się pod naciskiem

 • szukają wyrównania wypracowanego już materaca

 • potrzebują zabezpieczenia do kojca dla dziecka albo miejsca zabaw

Pianka visco memory z jakiej zbudowany jest wkład nakładki miękkiej to najbardziej plastyczny rodzaj pianki. Inaczej nazywa się ten surowiec pianką zapamiętującą kształty. Wynika to z jej plastycznych cech. Pianka visco memory reaguje na nacisk ciała czyli jego ciężar oraz ciepło ciała i pod wpływem tych dwóch czynników mięknie. Mięknąc daje przyjemne uczucie otulenia. Pianka visco memory pokryta zostaje włóknem klimatyzującym na który naciągany jest pokrowiec. Każdy rodzaj oferowanego pokrowca posiada zamek z dwóch sąsiadujących boków co ułatwia jego ściąganie w razie potrzeby.

Polecamy szczególnie: do zmiękczenia materaca; do nadania materacowi plastyczności; dla osób niskiej wagi bądź z upodobaniami do powierzchni miękkich; jako nakładkę, którą po nocy należy zrolować celem przechowania; klasycznie do wyrównania powierzchni materaca bądź do jego odświeżenia;

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Visco Molet

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Visco Molet to inaczej toper albo nakładka. To produkt przeznaczony jako warstwa nawierzchniowa do spania, do zastosowania na materac, łóżko, kanapę czy wersalkę, wszędzie tam, gdzie potrzebujemy uzyskać lepszy komfort snu.

Nakładka sprawdzi się, jeśli:

 • powierzchnia na której śpimy jest za twarda i niewygodna

 • potrzebujemy wyrównania powierzchni materaca, kanapy

 • chcemy odświeżenia albo dodatkowej ochrony materaca

 • potrzebujemy średnio twardej powierzchni do snu

 • szukamy delikatnych i plastycznych materiałów

Ta konkretna nakładka zbudowana jest z połączania dwóch pianek. Pianki T25 i pianki Visco Molet. Nakładka jest dwustronna i jej zastosowanie da średnio twarde wykończenie. Pianka T25 jest sprężysta i nieco sztywna, zapewnia anatomiczne dopasowanie się nakładki do kształtu ciała. Pianka Visco Molet natomiast ma właściwości termoplastyczne, czyli reaguje na temperaturę ciała i pod wpływem ciepła mięknie i robi się plastyczna zapamiętując kształty ciała. Dodatkowo w tej nakładce pianka Visco ma właściwości masujące. Pianka nie jest gładka tylko posiada profil, jej powierzchnia jest nieregularna posiada wgłębienia i wypustki. Tak wyprofilowana nakładka odpowiednio się ułoży do każdej partii ciała. Całkowita wysokość nakładki ma 5 cm można ją układać dowolnie a będzie dawać nieco inne odczucia. Nakładka wysyłana jest w pokrowcu, który można ściągać i prać w pralce, pokrowiec ma wszyty zamek w kształt litery L. Do wyboru jest pokrowiec klasyczny w cenie nakładki lub jeden wybrany z listy, gdzie będzie dodatkowa dopłata do materiału. Nakładka idealnie sprawdzi się dla osób dorosłych jako materac nawierzchniowy poprawiający komfort, wpłynie na delikatne zmiękczenie i pomoże zniwelować ból pleców. Nakładka może być stosowana przez dzieci jako dodatkowe miejsce do zabawy do kojca albo również ochronnie na miejsce do snu. Nakładkę można zrolować lub złożyć, dzięki czemu zajmuje mało miejsca.

Ten rodzaj nakładki polecamy: dla osób szukających poprawy jakości snu, szukających zmiękczenia i delikatnych plastycznych właściwości nakładki. Dla osób chcących uzyskać średnio twardą powierzchnię do snu. Nakładka pomoże ochronić materac przed zniszczenie albo wyrówna już nieco zużytą kanapę czy wersalkę.

Materac nawierzchniowy 2x Kokos + Końskie Włosie

Materac nawierzchniowy 2x Kokos + Końskie Włosie to inaczej toper lub nakładka czyli produkt przeznaczony do zastosowania na powierzchnię na której śpimy.

Ten rodzaj nakładki będzie pomocny jeśli:

 • powierzchnia na której śpimy jest za miękka

 • potrzebujesz wzmocnić materac i wyrównać jego powierzchnię

 • chcemy naturalnymi surowcami podbić twardość kanapy, materaca

 • chcemy odświeżenia albo dodatkowej ochrony materaca

 • potrzebujemy bardzo twardej powierzchni do snu

Nakładka zbudowana w ten sposób, czyli z samych sztywnych materiałów bez pianki, znaczono zmieni stopień twardości materaca czy sofy. Nakładka ta to połączenie podwójnej warstwy maty kokosowej z dodatkiem końskiego włosia. Taka nakładka mocno odmieni powierzchnię do snu z której korzystamy. Zdecydowanie taką nakładkę powinny wybierać osoby, które preferują bardzo twarde powierzchnie do snu. Mając miękki, piankowy materac po zastosowaniu takiej nakładki stanie się twardy. Mata kokosowa i końskie włosie to surowce naturalne. Kokos wykonany jest z łupiny orzecha kokosowego. Końskie włosie wykonane jest z końskiego ogona lub grzywy. Surowce naturalne posiadają właściwości oddychające, przewiewne a także antygrzybiczne. Całkowita wysokość materaca nawierzchniowego 2x Kokos + Końskie Włosie to 4 cm. Nakładka jest dwustronna i wysyłana w pokrowcu, który można ściągać i prać w pralce. W cenie nakładki jest klasyczny pokrowiec niepikowany a za dopłatą można dobrać 1 z kilku pokrowców pikowanych. Pokrowiec będzie miał zamek wszyty w kształt litery L.

Taka nakładka polecana jest dla: osób, które chcą utwardzić powierzchnię na której śpią, osób z wyższą wagą ciała, osób które potrzebują wzmocnić materac i wyrównać jego powierzchnię, osób, które czują dyskomfort i ból pleców na miękkich materacach. 

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Trawa Morska

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Trawa Morska to inaczej nakładka czy toper, który po nałożeniu na kanapę, materac itp. pomoże odmienić powierzchnie na której śpimy. Taka nakładka jest dwustronna ma wiele zastosowań. Najlepiej sprawdzi się dla osób, które potrzebują:

 • wzmocnić i poprawić komfort powierzchni na której śpią

 • wyrównać powierzchnię wypracowanej już kanapy czy materaca

 • zróżnicowanej twardością nakładki w zależności od potrzeb

 • dodatkowej ochrony materaca przez zniszczeniem

 • dobrej jakości i nakładki na dowolny rozmiar

Nakładka ta to połączanie pianki i warstwy sztywnej wykonanej z alg morskich. Po nałożeniu nakładki na miejsce na którym śpimy wyrówna powierzchnie, poprawi komfort albo delikatnie utwardzi. Pomoże zmienić twardość np. materaca czyli może zmiękczyć jeśli położymy się na piance albo utwardzić, gdy nakładkę przewrócimy na drugą stronę. Podstawą nakładki jest pianka T25, która zapewnia anatomiczne dopasowanie się do ciała, jest trwała o gęstości 25 kg/m3. Sama pianka jest średnio twarda a po nałożeniu na nią warstwy z trawy morskiej ta strona zyskuje na twardości. Taka nakładka ma więc do wyboru dwie twardości. Po stronie pianki mieści się w kategorii materacy nawierzchniowych średnio twardych a po stronie z matą trawy morskiej mieści się w kategorii materacy nawierzchniowych twardych. Trawa morska to naturalny surowiec ułatwia cyrkulację powietrza, posiada właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Materace nawierzchniowe z matą z trawy morskiej są twardsze oraz bardziej odporne na odkształcenia. Nakładka opisana ma 6 cm wysokości i jest wysyłana w jednym z dostępnych pokrowców.

Ten rodzaj nakładki polecamy: gdy dotychczasowe miejsce do snu jest z nietrafioną twardości lub powierzchnia do snu jest wypracowana. Będzie odpowiednia dla osób, które czyją dyskomfort i bóle pleców, dla osób, które lubią mieć wybór co do twardości nakładki. Nakładka jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, może np. stanowić dodatkową ochronę materaca przed zniszczeniem. Będzie idealna dla osób szukających poprawy jakości snu.

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Lateks

Materac nawierzchniowy Pianka T25 + Lateks to inaczej toper czy nakładka, którą stosujemy do nałożenia na wierzch powierzchni spania. Taki produkt poprawia komfort, wyrównuje powierzchnię i zmienia np. twardość materaca. Taki rodzaj nakładki najlepiej się sprawdzi, jeśli potrzebujemy:

 • nakładki sprężystej i przewiewnej

 • poprawić komfort powierzchni na której śpimy

 • chcemy wyrównać powierzchnię już wysłużonej kanapy

 • zmienić twardość materaca na powierzchnię średnio twardą

 • dodatkowej ochrony materaca przez zniszczeniem

Materac nawierzchniowy zbudowany jest z dwóch pianek. Pianki T25 i pianki lateks. Pianka T25 to materiał bazowy wysokiej gęstości, dzięki czemu dobrze się sprawdza w wyrównaniu powierzchni na której śpimy. Zapewnia anatomiczne dopasowanie się materaca do kształtu ciała , dzięki czemu pozytywnie wpływa na właściwe krążenie krwi. Lateks to materiał antyalergiczny ma wiele zalet. Charakteryzuje się trwałością i elastycznością. Bardzo przyjemnie poprawi komfort snu i zapewni idealną wentylację. Taki materiał zapobiega przegrzaniu, jest idealny w lato. Pianka lateksowa nie gromadzi roztoczy i kurzu idealnie sprawdzi się dla alergików. Nakładka połączona z tych dwóch materiałów może być stosowana jako nakładka dwustronna pomaga np. poprawić komfort, jeśli powierzchnia na której śpimy jest zbyt twarda. Taka nakładka jest trwała i bardzo uniwersalna można stwierdzić, że dla każdego się sprawdzi i poprawi jakość snu. Całkowita wysokość takiej nakładki to 5 cm. Wysyłana jest nakładka w jednym z dostępnych pokrowców. Jest to produkt, który łatwo przechować po zwinięciu.

Taki materac nawierzchniowy sprawdzi się: gdy chcemy zadbać o dobry i zdrowy sen, gdy potrzebujemy zmiękczyć zbyt twardą powierzchnię do snu, gdy mamy niewygodną kanapę a zależy nam wysokim komforcie, gdy mamy problemy ze snem albo bólem pleców, gdy mamy alergie. 

Materac nawierzchniowy 2x Lateks

Materac nawierzchniowy 2x Lateks to inaczej toper lub nakładka czyli produkt przeznaczony do zastosowania na powierzchnię na której śpimy.

Ten rodzaj nakładki będzie pomocny jeśli:

 • powierzchnia przygotowana do snu okaże się za twarda

 • użytkowany materac jest niekomfortowy, pozbawiony sprężystości

 • potrzebujemy odświeżyć powierzchnię materaca

 • szukamy delikatnych i sprężystych materiałów

 • powierzchnia na której śpimy jest za niska

Ten rodzaj nakładki zbudowany jest z jednego rodzaju surowca jakim jest pianka lateks. Na całość produktu składa się podwójna warstwa lateksu, owata czyli włókno klimatyzujące i pokrowiec. Pianka lateks która stanowi w tym rodzaju nakładki główny komponent, posiada wiele cech które poprawiają jakość snu. Pianka lateks ze względu na podwyższaną gęstość jest odporna na wypracowania, poddana pod nacisk nie ubija się, szybko powraca do pierwotnego kształtu. Nakładka zbudowana z lateksu, w odczuciu jest bardzo delikatna, sprężysta, komfortowa. Surowiec nie ma właściwości grzewczych, śpiący zatem nie będzie się pocił. Pianka lateks jest surowcem bezpiecznym posiadającym atesty, świetnie sprawdzi się zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Wnętrze nakładki umieszczone jest w pokrowcu z wszytym zamkiem z dwóch sąsiednich boków, pokrowiec można swobodnie ściągnąć, w razie potrzeby wyprać. W cenie nakładki jest klasyczny pokrowiec niepikowany a za dopłatą można dobrać 1 z kilku pokrowców pikowanych.

Polecamy szczególnie: do zmiękczenia materaca; do nadania materacowi sprężystości; dla osób z upodobaniami do powierzchni delikatnych; do wyrównania powierzchni materaca bądź do jego odświeżenia; 

Najlepszy materac nawierzchniowy– czy taki istnieje?

Ilu ludzi, tyle opinii, ile charakterów tyle różnorakich reakcji.

Dotyczy to nie tylko opisanych w tym rankingu nakładek na materac, ale większość tematów z jakimi dane się nam zmierzać.

Nie da się jednoznacznie wskazać który z surowców i w jakim połączeniu z drugim komponentem sprawdzi się u większości potrzebujących. Jest wiele czynników na które warto zwrócić uwagę, dobrze jest zapoznać się z charakterystyką produktu i właściwościami surowców. Dzięki temu z pewnością znajdziesz taki model, który zapewni wygodny i spokojny sen.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz