UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 6.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Parametry
  • Nakładki na materace, topery, materace nawierzchniowe

Najistotniejszym elementem każdej sypialni i każdego łóżka, jest właściwie dobrany, wygodny materac nawierzchniowy. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszym wygodnych materacy nawierzchniowych.

Zalety materacy nawierzchniowych

Wybór materaca nawierzchniowego to decyzja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, jest to materac, który spełnia specyficzną rolę. Może on wyrównywać lub wygładzać powierzchnię na której śpimy, np. nie równa sofa czy wersalka. Stanowi on zabezpieczenie dla właściwego materaca wydłużając jego żywotność. Kolejną jego cechą to zmiękczenie lub utwardzenie powierzchni materaca, wersalki lub sofy.

Warto podkreślić, że materace nawierzchniowe są dostępne w różnych cenach, co pozwala na znalezienie modelu dopasowanego do możliwości finansowych. Niezależnie od wyboru, każdy materac tego typu zapewni komfortowy i zdrowy sen, co jest niezwykle ważne dla naszego codziennego funkcjonowania.

Inne nazwy materacy nawierzchniowych

Materace nawierzchniowe to grupa materacy, która nazywana jest w różny sposób. Niektórzy ludzie stosują zamienną nazwę jak nakładka na materac lub toper nawierzchniowy. Można spotkać się też z nazwą taką jak topmaterace.

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Na rynku dostępne są różne typy materacy nawierzchniowych, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także komfortem snu, który oferują.

Materace nawierzchniowe zmiękczające

Jeśli powierzchnia na której śpisz jest zbyt twarda, lub np. odczuwasz sprężyny w materacu kieszeniowym zastosuj miękki materac nawierzchniowy, aby powierzchnia stała się miększa i poprawił się komfort Twojego snu.

Materace nawierzchniowe utwardzające

Są to materace, które sprawdzą się idealnie kiedy Twój materac się wypracował, lub sofa, wersalka z której korzystasz stała się zbyt miękka. Odpowiednia nakładka na materac sprawi, że powierzchnia stanie się bardziej stabilna i mniej pracująca.

Materace nawierzchniowe wyrównujące powierzchnię

Materace nawierzchniowe mogą również wyrównywać powierzchnię na której śpimy. Bardzo często na łączeniu w sofach lub wersalkach powstaje szczelina, która powoduje dyskomfort podczas snu. Ideałem jest tutaj wybór nakładki na materac, która wyrówna powierzchnię pozwalając na spokojny sen.

Twardość materacy nawierzchniowych

Zakup odpowiedniego materaca to kluczowy element, który wpływa na jakość naszego snu. Wybierając idealny materac nawierzchniowy, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na twardość materaca. Nie jest to jednak jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Ważne jest również, aby materac był wykonany z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią nam komfort i wygodę podczas snu.

H1 - materace miękkie

Materace nawierzchniowe miękkie przede wszystkim zmiękczają powierzchnię, są idealne dla osób o niskiej masie ciała. Polecamy je osobom których waga nie przekracza 60 kg lub takich, które preferują spanie na miękkich powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz podwójną warstwę pianki Visco Memory.  

H2 - materace średnio twarde

Materace nawierzchniowe średnio twarde to najbardziej uniwersalna twardość materaca. Polecamy je osobom których waga jest w przedziale od 60 - 100 kg lub takich, które preferują spanie na średnio twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca znajdziesz takie surowce jak pianka poliuretanowa T25, lateks, pianka Visco Memory lub pianka profilowana.  

H3 - materace twarde

Materace nawierzchniowe twarde są idealne dla osób o wyższej masie ciała. Polecamy je osobom których waga przekracza 100 kg lub takich, które preferują spanie na twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz pojedynczą warstwę kokosu lub matę z trawy morskiej.

H4 - materace bardzo twarde

Materace nawierzchniowe bardzo twarde są idealne dla osób cięższych. Polecamy je osobom których waga przekracza 120 kg lub takich, które preferują spanie na bardzo twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz podwójną warstwę kokosu lub podwójną warstwę kokosu razem z warstwą końskiego włosia.

Czy materac nawierzchniowych jest odpowiedni na sofę, wersalkę?

Tak, materac taki jest odpowiedni do zastosowania go na zużytą sofę lub wersalkę. Może też pełnić rolę materaca wyrównującego powierzchnię.

Decyzja o wyborze materaca powinna być dobrze przemyślana. Rodzaj materaca ma bezpośredni wpływ na jakość snu i komfort użytkowania. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, rozmiar łóżka. Materac powinien idealnie pasować do ramy łóżka, aby zapewnić stabilność i komfort podczas snu. Po drugie, preferencje dotyczące twardości materaca. Niektórzy preferują materace miękkie, inni twardsze - to jest bardzo indywidualna kwestia. Po trzecie, potrzeby zdrowotne. Osoby z problemami kręgosłupa powinny wybierać materace o odpowiednim wsparciu.

Ile kosztuje dobry materac nawierzchniowy do łóżka?

Materace nawierzchniowe można kupić już od 279 zł. Najdroższy materac nawierzchniowy to z kolei koszt 629 zł - mowa jest o rozmiarze 80x200 cm.  Gdzieś po środku tej ceny można znaleźć materac nawierzchniowy, który będzie tzw. "złotym środkiem" pomiędzy ceną, a jakością.

Kto wyśpi się na materacu nawierzchniowym?

Materace nawierzchniowe wybierane są dla zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mają one wiele zalet takich jak niska cena i łatwość utrzymania w czystości. Dużą grupą użytkowników materacy nawierzchniowych są osoby dorosłe - wygładzają i wyrównują powierzchnię sofy lub wersalki.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
135 420 materacy

wyprodukowanych w 5 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz