• Parametry
  • Kategorie
  • Materace kieszeniowe z końskim włosiem

Materace kieszeniowe z końskim włosiem to materace ze stroną bardzo twardą. Końskie włosie oraz podwójna warstwa kokosowa to mata stosowana po stronie bardzo twardej naszych materacy. Polecamy tą stronę dla osób o wadze powyżej 120 kg

 

Jeżeli Twoja waga przekracza 120 kg lub ze względów zdrowotnych wskazane jest, byś spał na twardej powierzchni, powinieneś wybrać materac ze stroną bardzo twardą.

Materace kieszeniowe z końskim włosiem

W celu utwardzenia powierzchni materaca stosowane jest często końskie włosie. Jest to materiał naturalny, który jest bezpieczny dla alergików i osób szczególnie uczulonych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzięki całemu procesowi, jaki przechodzi ten surowiec zanim zostanie użyty w celu nadania odpowiedniej cechy materacom, mamy gwarancję, że jest on oczyszczony z wszystkich biokomponentów, które mogą uczulać osoby wrażliwe. Dodatkowo jest materiałem, który cechuje się wolnym wchłanianiem wilgoci, a ogromnym plusem jest jego higroskopijność. Szybko oddaje wilgoć do otoczenia. Ze względu na swoją budowę, końskie włosie ogranicza namnażanie bakterii i roztoczy. Materace z dodatkiem tego surowca, sprawdzają się więc w przypadku osób borykających się z nadmierną potliwością.

Materace z warstwą końskiego włosia zaliczamy do materacy bardzo twardych oznaczonych symbolem H4. Są to jednak zawsze materace dwustronne kieszeniowe, gdzie jedna strona jest:

- średnio twarda (H2) jak w modelu Almere, Almada, Amsterdam i Malaga. Efekt zmiękczenia uzyskujemy poprzez użycie warstwy lateksu, pianki profilowanej, pianki profilowanej Visco Memory lub pianki Visco Memory

- twarda (H3) jak w przypadku modelu Rotterdam. Stopień twardości H3 uzyskujemy poprzez użycie warstwy kokosa (wtedy mówimy o materacach kokosowych) lub trawy morskiej (materace z trawą morską).

Ponad

135 420 materacy

wyprodukowanych w 5 lat

 

574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 

30 dni testowania

Darmowa dostawa
na płasko

Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment

Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji

Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz

Do 30% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 26.09.2023