UWAGA: W dniach 04-12.07.2020 trwała będzie w Sweetsen.pl przerwa urlopowa. Nie będziemy produkować materacy.

Będzie działać tylko nasze Biuro Obsługi Klienta. Zamówienia złożone* do 1.07.2020 do godziny 18:00 - zostaną wyprodukowane przed urlopem. Zamówienia złożone później - ich produkcja rozpocznie się od 13.07.2020 roku - wg kolejności złożenia.
* - złożone tzn. wybranie zostanie forma płatności za pobraniem, opłacone poprzez płatności online lub pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie.
Materace wysyłamy na płasko 30 dni na odstąpienie Szybka realizacja Jaki materac wybrać? Dlaczego warto robić zakupy w Sweetsen.pl
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materace kieszeniowe z końskim włosiem

Materace kieszeniowe z końskim włosiem to materace ze stroną bardzo twardą. Końskie włosie oraz podwójna warstwa kokosowa to mata stosowana po stronie bardzo twardej naszych materacy. Polecamy tą stronę dla osób o wadze powyżej 120 kg

 

Jeżeli Twoja waga przekracza 120 kg lub ze względów zdrowotnych wskazane jest, byś spał na twardej powierzchni, powinieneś wybrać materac ze stroną bardzo twardą.

Materace kieszeniowe z końskim włosiem

W celu utwardzenia powierzchni materaca stosowane jest często końskie włosie. Jest to materiał naturalny, który jest bezpieczny dla alergików i osób szczególnie uczulonych na produkty pochodzenia zwierzęcego. Dzięki całemu procesowi, jaki przechodzi ten surowiec zanim zostanie użyty w celu nadania odpowiedniej cechy materacom, mamy gwarancję, że jest on oczyszczony z wszystkich biokomponentów, które mogą uczulać osoby wrażliwe. Dodatkowo jest materiałem, który cechuje się wolnym wchłanianiem wilgoci, a ogromnym plusem jest jego higroskopijność. Szybko oddaje wilgoć do otoczenia. Ze względu na swoją budowę, końskie włosie ogranicza namnażanie bakterii i roztoczy. Materace z dodatkiem tego surowca, sprawdzają się więc w przypadku osób borykających się z nadmierną potliwością.

Materace z warstwą końskiego włosia zaliczamy do materacy bardzo twardych oznaczonych symbolem H4. Są to jednak zawsze materace dwustronne kieszeniowe, gdzie jedna strona jest:

- średnio twarda (H2) jak w modelu Almere, Almada, Amsterdam i Malaga. Efekt zmiękczenia uzyskujemy poprzez użycie warstwy lateksu, pianki profilowanej, pianki profilowanej Visco Memory lub pianki Visco Memory

- twarda (H3) jak w przypadku modelu Rotterdam. Stopień twardości H3 uzyskujemy poprzez użycie warstwy kokosa (wtedy mówimy o materacach kokosowych) lub trawy morskiej (materace z trawą morską).