• Parametry
  • Materace miękkie

Materace miękkie przeznaczone są dla osób o wadze nie przekraczającej 60 kg. Czym się charakteryzują? Są zbudowane z podwójnej warstwy pianki Visco Memory, która dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła, osoba śpiąca ma wrażenie otulenia.

Materac TUNEZJA
739.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA MOLET
829.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA 2xMOLET
899.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac ZEUS
1079.00
Zobacz produkt
Materac MALTA
1149.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MOLET
1149.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MAX PLUS
1189.00
Zobacz produkt
Materac Zeus Mini
1189.00
Zobacz produkt
Materac MALTA MAX PLUS
1259.00
Zobacz produkt
Materac Malta Mini
1259.00
Zobacz produkt
Materac Zeus Molet Mini
1259.00
Zobacz produkt
Materac Malta Trawa
1279.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MULTIPOCKET
1299.00
Zobacz produkt
Materac LEON
1369.00
Zobacz produkt
Materac MALTA MULTIPOCKET
1369.00
Zobacz produkt
Materac Malta Trawa Mini
1389.00
Zobacz produkt
Materac LEON MAX PLUS
1469.00
Zobacz produkt
Materac Leon Mini
1469.00
Zobacz produkt
Materac LEON MULTIPOCKET
1589.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Andora
1969.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Toledo
2019.00
Zobacz produkt

Czy spanie na materacu miękkim jest zdrowe?

Wszystko zależy od wagi oraz stanu osoby, która śpi na materacu miękkim. Dokonując wyboru materaca pamiętajmy, że powinniśmy kierować się przede wszystkim swoją wagą i preferencjami. Źle dobrany materac może spowodować narastającą, frustrację związaną z niewygodą, a co za tym idzie bardzo duże problemy ze snem. Dlatego, jeśli nie wiesz jakie materace wybrać, koniecznie skontaktuj się z nami. Poniżej podpowiadamy, dla kogo przeznaczony jest materac miękki.

Jaki materac lepszy miękki?

Zwracamy szczególną uwagę, iż materace miękkie czyli materace termoelastycznez podwójną pianką Visco Memory przeznaczone są dla osób:

  • Ważących mniej niż 60 kg.

  • Lubiących spać na miękkich powierzchniach.

  • Marznących podczas snu.

Materac miękki h1 to idealny wybór, dla osób z bólami kręgosłupa. Miękki materac piankowy, zbudowany np. z pianki wysokoelastyczne to rodzaj materaca, który dostępny jest w różnych rozmiarach.

Kiedy materac jest za miękki?

Materac jest za miękki wtedy, gdy się w nim zapadamy, nie podpiera on odpowiednio naszego ciała, a po przebudzeniu jesteśmy obolali i nie wyspani. Zobacz nasz artykuł co zrobić, gdy materac jest zbyt miękki. Materac miękki H1 to twardość materaca dedykowana osobom o niskiej wadze. Miękki materac wykonany jest, posiada w swojej budowie podwójną warstwę pianki Visco Memory, posiada ona właściwości antyalergiczne. Materace kieszeniowe mogę być miękkie, mogą posiadać w swojej budowie elementy pianki wysokoelastycznej lub pianki poliuretanowej. Materac miękki h1 to model dostępny w każdym rodzaju pokrowca, np. aloe vera z wyciągiem z liści aloesu. Nasze ciało musi mieć zapewnione odpowiednie podparcie, dlatego też twardość materaca do spania musi być odpowiednio dobrana.

Jaki materac zdrowszy twardy czy miękki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak zadane pytanie, wszystko zależy od wielu czynników. Wpływ na to ma waga osoby śpiącej na materacu oraz jej preferencje - jedni wolą twardsze powierzchnie do spania, inni wprost przeciwnie - lubią materace miękkie. Stan zdrowia, kondycja kręgosłupa i zalecenia lekarza również mają duży wpływ na to jaki materac powinieneś wybrać. Twarde materace czy miękkie materace - oba typu posiadają swoich zwolenników. Miękkie materace zawierają miękką piankę, które dopasowując się do kształtu ciała zapewniają doskonałe podparcie, komfortowy sen. Miękki materac sprawia, że że możemy się w nim spadać. Twardość materaca to bardzo indywidualna sprawa. Miękki materac piankowy wykonany z wykorzystaniem pianki wysokoelastycznej, może zawierać warstwę lateksu, sprężyny, odpowiednio użytkowany to model odporny na odkształcenia, zapewniający uczucie miękkości. Miękką piankę wykorzystujemy do zapewnienia naturalnej pozycji w trakcie snu, gdy chcemy aby nasze ciało, kręgosłup, mięśnie miały odpowiednie podparcie - dopasuje się on, zapewni nam komfortowy sen. Jeśli masz problem jak oszacować miękkość, nie wiesz czy materac nie będzie dla Ciebie za miękki skorzystać z naszego doradztwa w sprawie zakupy materacy. Materace h1 to bardzo specyficzna grupa produktów dla świadomych klientów - zapewniają one ciepło naszemu ciału. Posiadamy trzy modele oparte na sprężynach kieszeniowych, jeden miękki H1 materac oparty na konstrukcji piankowej i 2 modele, których rdzeniem jest lateks.

Rodzaje miękkich materacy

Miękkie materace posiadają w swojej budowie podwójną warstwę pianki Visco Memory o grubości 4 cm. Czym jest ta pianka? To rodzaj termoplastycznego materiału, który idealnie dopasowuje  się do naszego ciała dzięki oddziaływaniu ciepła, które wytwarzamy, a które wchodzi w reakcję z materacem. Stąd to niezwykłe uczucie zapadania się w przyjemny lekki, odciążający i odprężający sen. Różne jej składniki decydują o niesamowitej sprężystości. Zdumiewające jest jak szybko pianka Visco Memory powraca do swojej pierwotnej struktury. W ofercie oczywiście materace średnio twarde, materace twarde i materace bardzo twarde. W naszym sklepie internetowym Materace miękkie mogą mieć różne konstrukcje. Materac piankowy miękki h1 to rodzaj materaca, który proponujemy dla dzieci.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz