• Parametry
  • Materace termoelastyczne

Materac termoelastyczny polecamy osobom lubiących efekt ciepła. Materace termoleastyczne dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem temperatury. Wybierz jeden z naszych wygodnych materacy termoelastycznych i zapewnij sobie odpowiedni komfort snu dla swojego ciała.

Materac Salerno
519.00
Zobacz produkt
Materac Salerno MOLET
689.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA
739.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Salerno 2xMOLET
749.00
Zobacz produkt
Materac TORONTO
819.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA MOLET
829.00
Zobacz produkt
Materac PALERMO
879.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA 2xMOLET
899.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS
909.00
Zobacz produkt
Materac BARCELONA
979.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS MOLET
979.00
Zobacz produkt
Materac Palermo Mini
989.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS MAX PLUS
1019.00
Zobacz produkt
Materac Dallas Mini
1019.00
Zobacz produkt
Materac LIZBONA
1039.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS 2xMOLET
1059.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta
1079.00
Zobacz produkt
Materac Barcelona Mini
1079.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac ZEUS
1079.00
Zobacz produkt
Materac Dallas Molet Mini
1089.00
Zobacz produkt
Materac Barcelona Trawa
1109.00
Zobacz produkt
Materac LIZBONA MAX PLUS
1149.00
Zobacz produkt
Materac Lizbona Mini
1149.00
Zobacz produkt
Materac MALTA
1149.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MOLET
1149.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta Max Plus
1189.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta Mini
1189.00
Zobacz produkt
Materac WALENCJA
1189.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MAX PLUS
1189.00
Zobacz produkt
Materac Zeus Mini
1189.00
Zobacz produkt
Materac AMSTERDAM
1199.00
Zobacz produkt

Co to znaczy, że materac jest termoelastyczny?

Materac termoelastyczny jest wtedy kiedy mamy w nim warstwy pianki termoelastycznej. Jest to pianka Visco Memory, zwana też pianką ciepłą, dopasowuje się ona do kształtu ciała, zapewnia doskonałe podparcie i idealne dopasowanie. Pianka memory może znajdować się w każdym typie materaca, zawierają ją: materace piankowe, sprężynowe i lateksowe.

Pianka termoelastyczna - czym ona jest?

Pianki memory, inaczej nazywane jako pianki visco to rodzaj pianki, która ma takie właściwości prozdrowotne, że w momencie jak jest ciepło,pod wpływem nacisku dopasowuje się ona do kształtu ciała, reaguje na temperaturę ciała, mięknie i zapamiętuje kształt. Charakterystyczne jest zdjęcie odbitej ręki, pianka ta wraca do swojego pierwotnego kształtu dopiero po jakimś czasie. Z drugiej strony jak jest zimno, robi się bardzo twarda. Pianka jest w stanie idealnie dopasować się do każdego kształtu, zapewnia odpowiednie krążenie krwi, komfortowy wypoczynek i jest polecana dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Pierwszy raz została zastosowana na fotelach astronautów.

Materace z pianki termoelastycznej visco

Materace termoelastyczne to bardzo wygodne materace, zapewniają wysoki komfort snu i są to materace pierwszego wyboru dla dzieci. Są one idealne dla alergików, gdyż są antyalergiczne. Nadają się również dla osób starszych, które odczuwają bóle pleców, zapewniając im zdrowy sen. Pianki termoelastyczne stosowane są również w materacach z wkładem kieszeniowym - te materace termoelastyczne są najczęściej wybierane przez osoby dorosłe.

Zalety materacy z pianką termoelastyczną

Materace termoelastyczne są polecane dla osób, którą lubią odczuwać efekt ciepła. Surowiec ten reaguje na temperaturę ciała i pod wpływem nacisku i ciepła jest w stanie idealnie dopasować się do kształtu ciała dając przyjemne uczucie grzania. Materac z pianki termoelastycznej pozwala na utrzymanie wysokiej higieny i jest zalecany dla osób mających schorzenia kręgosłupa. Pianki visco wspomagają proces rehabilitacji wad postawy. Jest to bardzo komfortowy materac i jest to jeden z częściej wybieranych modeli z naszego sklepu internetowego z materacami.

Rodzaje materacy termoelastycznych

Materace termoelastyczne to materace o różnym rdzeniu. Pianka termoelastyczna może być zastosowana w materacach piankowych, sprężynowych lub lateksowych. Każdy z tych materacy dostępny jest w standardowych rozmiarach oraz jednym z ponad 500 pozostałych rozmiarów materaca dostępnych w naszym sklepie. Z łatwością dopasują Państwo odpowiedni produkt do swojej sypialni i swoich potrzeb.

Materace termoelastyczne piankowe

Materac piankowy termoelastyczny zawiera warstwę specjalistycznej pianki poliuretanowej o podwyższonej twardości, warstwę z pianką memory oraz dodatkowo może zawierać jeszcze warstwy pianki lateksowej lub profilowanej. Są to materace, które zapewnią komfortowy sen zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Materace z pianką visco to produkty antyalergiczne, dla osób chcących lepiej wesprzeć swój kręgosłup i całe ciało. Każdy nasz materac termoelastyczny może mieć pokrowiec niepikowany lub jeden z kilku pokrowców pikowanych. Materac termoelastyczny piankowy to też najniższa cena spośród naszych materacy.

Materace termoelastyczne kieszeniowe

Materace z pianki termoelastycznej z wkładem kieszeniowym to produkty wybierane przede wszystkim przez osoby dorosłe szukające odpowiedniego wsparcia swojego kręgosłupa. Materac z pianki termoelastycznej kieszeniowy jest polecany osobom o wadze ciała do 100 kg. W materacach termoelastycznych może zostać zastosowana pojedyncza warstwa pianki termoelastycznej visco, wtedy materac jest średnio twardy, lub podwójna - wtedy ta strona materaca jest miękka. Materac kieszeniowy może mieć pokrowiec pikowany lub niepikowany.

Materace termoelastyczne bonellowe

Materace termoelastyczne oparte na wkładzie ze sprężyn bonellowych to produkty polecane do hoteli lub dla osób do łóżka, którzy mają ograniczenia finansowe. Sprężyny bonellowe to materiał, który posiada elastyczność powierzchniową. Materac bonellowy jak i pozostałe materace może mieć pokrowiec niepikowany lub pikowany. Oferujemy pokrowiec w kolorze białym lub szarym, grafitowym, a nawet czarnym.

Materace termoelastyczne Multipocket

Materace z pianką visco oparte na sprężynie typu Multipocket to produkty polecane dla osób o dużej różnicy wag. Właściwości sprężyn typu multipocket zapewnią odpowiedni komfort snu przez całą noc. Ich właściwości antyalergiczne doceniane są nie tylko przez osoby dorosłe, ale również te starsze.

Twardość materacy termoelastycznych

Materace termoelastyczne, to materace dopasowujące się do kształtu pod wpływem temperatury ciała. Materaca z pianką termoelastyczną nie znajdziemy w kategorii twarde lub bardzo twarde. Jest to surowiec stosowany tylko w przypadku materacy miękkich lub średnio twardy.

H1 - materace miękkie

Podwójna pianka termoplastyczna tworzy nam stronę miękką materaca do sypialni. Jest to materiał miękki, elastyczny, a sam materac miękki zapewni odpowiedni komfort ciała dla osoby, której masa ciała nie przekracza 60 kg. W trakcie snu taka osoba będzie odczuwać przyjemność miękkość, a sam materac nie będzie się zapadał.

H2 - materace średnio twarde

Materac średnio twardy z pianką visco, która wraca do swojego pierwotnego kształtu to produkty polecane osobom których masa ciała nie przekracza 100 kg. Kręgosłup w czasie snu będzie miał odpowiednie podparcie, a osoby na nim śpiące z łatwością znajdą odpowiednią pozycję. Nie jest to wyrób medyczny, ale zapewni odpowiedni relaks w sypialni podczas snu. Zawsze należy zapoznać się z instrukcją używania materaca.

H3 - materace twarde

Do sypialni dla osób trochę cięższych (powyżej 100 kg) polecamy materace twarde. Produkt twardy po jednej stronie posiada warstwę kokosu lub trawy morskiej. Zapewni to odpowiednie podparcie kręgosłupa osoby cięższej. Druga strona materaca może być miękka lub średnio twarda i zawierać pianki memory.

H4 - materace bardzo twarde

Materac termoelastyczny bardzo twardy to materac dwustronny. Strona, która zawiera warstwy pianki termoelastycznej to strona średnio twarda. Strona bardzo twarda nigdy nie będzie zawierać pianki termoelastycznej, znajdziemy tam matę podwójnego kokosu i warstwę końskiego włosia.

Czy materac termoelastyczny jest odpowiedni dla dorosłych?

Materac termoelastyczny w trakcie snu będzie niwelował bóle pleców. Nie jest to wyrób medyczny. Najniższa cena to na pewno nie jest atrybut materaca termoelastycznego, ale jest to produkt, który zapewni odpowiedni komfort w sypialni dla osób dorosłych, a dzieci.

Ile kosztuje dobry materac termoelastyczny do łóżka?

Materace termoelastyczne dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Najniższa cena to materac piankowy z pianką termoelastyczną i jest dostępny już od 499 zł. Najdroższy, bardzo komfortowy materac z pianki termoelastycznej memory to materac lateksowy w cenie 1999 zł. W przedziale 1000-1500 zł znajdziemy materac termoelastyczny oparty o sprężyny kieszeniowe lub typu Multipocket.

Materac termoelastyczny czy materac kokosowy?

Są to produkty dedykowane dwóm różnym grupom Klientów. Materace kokosowe zalecane są osobom cięższym, preferującym spanie na twardszych powierzchniach. Materace termoelastyczne polecamy osobom gustującym w miększych materacach.

Kto wyśpi się na materacu termoelastycznym?

Na materacu termoelastycznym wyśpią się osoby lubiące miękkość i otulenie. Materace piankowe z pianką kształtu polecamy dzieciom, z wkładem kieszeniowym osobom dorosłym, a lateksowe z pianką visco dla osób szukających największego możliwego komfortu. 

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz