• Materac MEDIOLAN

Kokos
Kokos
Kokos - naturalny produkt tworzony ze skorup orzecha kokosowego. Produkt polepsza cyrkulację powietrza w materacu. Ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Materace z włóknem kokosowym są twardsze oraz bardziej odporne na odkształcenia
Pianka poliuretanowa T25
Pianka T25
Pianka T25 - Wysokiej jakości pianka poliuretanowa T25 zapewnia właściwe krążenie krwi, anatomiczne dopasowanie się materaca do kształtu ciała. Wzmacnia poczucie komfortu i wygody użytkowania.
Sprężyny kieszeniowe
Sprężyny kieszeniowe/pocketowe
Sprężyny kieszeniowe - Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce materiału, nie jest połączona z inną sprężyną, pracuje osobno, pracuje cicho! Dzięki takiej budowie wiercenie, obracanie się drugiej osoby, różnica wagi jest zupełnie nieodczuwalna. Materac idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki zastosowania różnych twardości sprężyn w zależności od elementu ciała, które podpiera. Materac jest podzielony na 9 stref twardości. Miększe sprężyny stosowane są w miejscu największego podparcia, czyli w okolicach bioder. Twardsze sprężyny są montowane w okolicach odcinka lędźwiowego oraz w miejscach, w których nacisk ciała na materac jest mniejszy. Nasz system 9 strefowy gwarantuje zdrowy i wygodny wypoczynek.
Włókno klimatyzujące
Włókno klimatyzujące
Włókno klimatyzujące - zapewnia odpowiednią wentylację materaca, wzmacnia jego wytrzymałość - w pokrowcu pikowanym połączona z pokrowcem. W pokrowcu niepikowanym jest częścią wewnętrzną materaca, nie połączona z pokrowcem.
Pokrowiec
Pokrowiec
Pokrowiec – posiada zamek w kształcie litery L, tzn. na dwóch sąsiadujących ze sobą stronach. Do wyboru posiadamy jeden pokrowiec niepikowany oraz 7 pokrowców pikowanych.
Hipoalergiczny
Hipoalergiczny
Hipoalergiczny - Materac jest hypoalergiczny z racji tego zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia uczulenia, alergii.
Filc
Filc
Filc, przekładka tapicerska - wzmacnia wytrzymałość materaca, izoluje formatkę sprężynową od pianki. Zastosowanie filcu o odpowiedniej twardości uniemożliwia zrolowanie materaca.
Materac średnio twardy
H2 - średniotwardy
Średnio twardy – strona o tej twardości polecana jest dla osób o wadze od ok. 50-100 kg Najbardziej uniwersalny rodzaj materaca. Po tej stronie nigdy nie występuje kokos, trawa morska ani końskie włosie. Może być zbudowana z pianki poliuretanowej T25, wysokoelastycznej HR, pojedynczej warstwy pianki Visco Memory, lateksu lub pianki profilowanej.
Materac twardy
H3 - twardy
Twardy - strona o tej twardości polecana jest dla osób o wadze powyżej 100 kg lub dla osób lubiących spać na twardej powierzchni. Zbudowana jest zawsze z pojedynczej warstwy kokosa lub trawy morskiej.
Budowa
Kokos (materac kokosowy) , Pianka T25 , Sprężyny kieszeniowe/pocketowe (materac kieszeniowy) , Włókno klimatyzujące , Pokrowiec na materac , Hipoalergiczny , Filc
Twardość materaca
H2 - materac średnio twardy , H3 - materac twardy
Rodzaj materaca
Materac ze sprężynami
Kupuj Polskie produkty
Masz pytania?

Zostaw numer, oddzwonimy.

Mediolan jest materacem dwustronnym, z jednej strony średnio twardym a z drugiej strony twardym. Materac Mediolan osadzony jest w konstrukcji pocketowej, cichej i mocnej konstrukcji gdzie każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. Kieszenie z kolei są ze sobą w jedną stronę zszywane a w drugą stronę klejone. Praca sprężyn jest punktowa, to konstrukcja z której korzystać mogą dwie osoby o różnej wadze bez obaw, że będą sobie przeszkadzać. Po stronie twardej materaca Mediolan znajduje się warstwa lateksowanego kokosu. Kokos jest naturalnym materiałem, utwardzającym powierzchnię. Kokos zapewnia dobrą wentylację. Strona średnio twarda zbudowana jest z pianki poliuretanowej T25.

Materac Mediolan jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie są przekonane czy wolą materac średnio twardy czy może już twardy. Materac dwustronny to dobra alternatywa również przy dolegliwościach np. kręgosłupa. Często jest tak, że po zmianie materaca organizm potrzebuje trochę czasu żeby do tej zmiany się przyzwyczaić. W przypadku gdy po kilku nocach stwierdzisz, że materac jest jednak zbyt twardy możesz go obrócić na stronę średnio twardą i ją przetestować przez kolejne kilka nocy. Często przy bólach kręgosłupa poleca się wybrać modele twarde jednak nie każdy organizm może dobrze reagować na twarde powierzchnie dlatego wybór modelu dwustronnego jest praktycznym rozwiązaniem.

Materac Mediolan występuje w wielu wariantach grubości, w najniższej z wersji będzie miał 12 cm, to model Mediolan Mini a w najwyższej aż 24cm , jest to wersja Mediolan Molet Max Plus albo wersja z trawa morską Mediolan Molet Trawa Max Plus. Ten model może się też różnić dodatkami, np. zamiast kokosu proponujemy dodatek trawy morskiej. Strona średnio twarda też może być z inną pianka, dokładnie pianką moletowaną. Pianka moletowana to rodzaj grubszej pianki, też średnio twardej i laserowo wycinanej.

Z racji tego, że model Mediolan posiada dwie różne twardości dedykowany jest osobom w szerszym przedziale wagowym, od 60-120 kg.

Wszystkie nasze materace posiadają antyalergiczny pokrowiec z zamkiem w kształcie litery L. Zastosowano obustronnie włókno klimatyzujące 150g/1m.

Podwójny system klejenia pozwala zwiększyć jakość, ale również przedłużyć żywotność materaca.

 • Idealny materac dla postawnego mężczyzny. Ważę ok. 100 kg i raz śpię na twardej stronie a raz na średnio twardej i nie potrafię się zdecydować, która jest lepsza. Świetny materac
  Mieczysław (2024-06-03)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń
Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 
 
 
 
 
4.9/5 (399 opinii)
Nie wiesz, który pokrowiec wybrać? Przeczytaj artykuł o pokrowcach
Wymiar
Wysokość 18 cm
Pokrowiec
Cena: 819.00
szt.
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 1-3 dni
Cena przesyłki 0
Przesyłka na płasko prywatną firmą przewozową 0
Przesyłka na płasko pobraniowa prywatną firmą przewozową 39
Ambro Express - Materac w 3 dni w Twoim łóżku 89
Dostępność 99980 szt.
Dodatkowe korzyści
Masz pytania?
x
 • Produkty w tym samym rozmiarze co Materac MEDIOLAN

 • Ostatnio oglądane produkty
Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji