• Parametry
 • Materace piankowe

Materac piankowy to produkt idealny zarówno do łóżka dziecięcego jak i dla dorosłych. Materace piankowe w ofercie naszego sklepu to szeroki wybór materacy od 9 do nawet 27 cm wysokości. Wybierz odpowiedni materac piankowy i popraw komfort swojego snu.

Materac PRATO
419.00
Zobacz produkt
Materac PADWA
489.00
Zobacz produkt
Materac Salerno
519.00
Zobacz produkt
Materac PRATO MOLET
539.00
Zobacz produkt
Materac Logano
559.00
Zobacz produkt
Materac PRATO MAX PLUS
589.00
Zobacz produkt
Materac Todi
599.00
Zobacz produkt
Materac PADWA MOLET
609.00
Zobacz produkt
Materac Padwa Trawa
609.00
Zobacz produkt
Materac PADWA MAX PLUS
649.00
Zobacz produkt
Materac Logano Molet
679.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac FOGGIA
689.00
Zobacz produkt
Materac Salerno MOLET
689.00
Zobacz produkt
Materac Todi Molet
689.00
Zobacz produkt
Materac Logano Max Plus
719.00
Zobacz produkt
Materac Todi Max Plus
729.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA
739.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Salerno 2xMOLET
749.00
Zobacz produkt
Materac FOGGIA MOLET
819.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA MOLET
829.00
Zobacz produkt
Materac FOGGIA MAX PLUS
859.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA 2xMOLET
899.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac FOGGIA MOLET MAX PLUS
949.00
Zobacz produkt
Materac Tulon
999.00
Zobacz produkt
Materac Tulon Molet
1089.00
Zobacz produkt
Materac Tulon Max Plus
1129.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Malmo
1739.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Kenia
1859.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Tango
1939.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Kongo
1949.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Andora
1969.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Toledo
2019.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Tango Trawa
2049.00
Zobacz produkt

Materace piankowe

Z założenia materac stanowi element wyposażenia sypialni każdy jednak wie, jak mocno istotny jest to element i większość z nas przypisuje mu cechy daleko wybiegające poza klasyczne ramy elementu wyposażenia. Materac ma być dopasowany indywidualnie do potrzeb użytkownika i spełniać swoje funkcje na takim poziomie by konsument wstawał wypoczęty, pełen energii i pozytywnego nastawienia potrzebnego do zaangażowania się w życie przez cały dzień. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie miał kłopotu ze snem i nie myślał o przerzuceniu za to odpowiedzialności na materac. Czy materac rzeczywiście może być powodem dla którego wstajemy niewyspani albo wstajemy z bólem ciała? Oczywiście, że może to być powód tychże trudności jednak niekoniecznie musi on występować solo. Jeżeli natomiast upewniliśmy się, że pozostałe czynniki mogące zakłócać naszemu organizmowi czerpanie z dobroci snu mamy wyeliminowane nie pozostaje nic innego jak doszlifować sytuację wisienką na torcie czyli poprzez wybór odpowiednio dopasowanego materaca. I tutaj naprzeciw wychodzi nam szeroko opracowana oferta materacy zróżnicowana pod kątem zarówno konstrukcji materaca jak i rodzaju użytych przez producenta surowców. W tym artykule postaramy się możliwie najlepiej przybliżyć ofertę na materace piankowe czyli takie, które w swojej budowie nie zawierają metalowych elementów czyli sprężyn:

Zamiast sprężyn materace piankowe będą mieć rdzeń bazujący właśnie na piance albo na lateksie. Jeżeli zatem z jakiegoś powodu nie mamy zaufania do materacy sprężynowych albo zwyczajnie nie lubimy metalowych elementów w materacach można zakroić poszukiwania idealnego materaca do dwóch rodzai zwanych ogólnie piankowymi albo właśnie lateksowymi. Różnica pomiędzy nimi polega na rodzaju użytego rdzenia co z kolei będzie miało przełożenie na wagę samego materaca, na trwałość materaca oraz na jego końcową cenę. Jak zatem wybrać? Wydaje się, że przy dwóch wariantach wybór nie powinien być zbyt trudny jednak to tylko dwie główne kategorie. Poza kategoriami głównymi nadal do wyboru pozostaje twardość materaca oraz rodzaj surowców zgodnych z naszymi upodobaniami.

Najlepszy materac piankowy – jak go wybrać?

Jak wspomniano wyżej materace piankowe czyli te, które nie zawierają w swojej budowie metalowych elementów można zróżnicować pod kątem potrzebnej twardości. Skala twardości jakim podlegają materace jest jedna niezależnie od rodzaju konstrukcji. Najczęściej stosowaną skalą twardości jest czterostopniowa weryfikacja. W takiej skali stopnie określa się symbolem H oraz cyfrą od 1 do 4. Oznaczenie twardości jest pomocne przy wstępnym przesianiu oferty, przy zawężeniu obszaru poszukiwań. W ten sposób z niezliczonej oferty materacy możemy wybrać te, które z pewnością zaspokoją nasze potrzeby. W konkretnej twardości znajdziemy też określone surowce czyli będziemy mogli zaspokoić organizm pod kątem samych wrażeń płynących z użytkowania materaca przykładowo w przedziale materacy średnio twardych znajdziemy zarówno sprężysty, chłodny lateks jak i plastyczną, ciepłą piankę visco memory.

Najważniejsze cechy–twardość, grubość materaca piankowego

Mimo braku konstrukcji sprężynowej materace piankowe, jak wspomniano wyżej, również klasyfikuje się pod kątem twardości. Większą bądź mniejszą twardość uzyskuje się w ten sam sposób jak w modelach sprężynowych czyli dodając sztywne maty bądź bardziej plastyczny rodzaj pianki. W pełnym wymiarze czterostopniowa skala twardości o której wspomniano wyżej prezentuje się następująco:

H1 – materac miękki, odpowiedni do wagi 60kg

H2 – materac średnio twardy, dedykowany osobom z wagą do 100kg

H3 – materac twardy, dla osób z wagą wyższą niż 100kg

H4 – materac bardzo twardy przypisany do wagi wyższej niż 120kg

Surowcami, których używa się do wzmocnienia powierzchni materaca piankowego czyli do zwiększenia jego twardości są wszystkie rodzaje twardych mat typu mata koksowa czy mata z trawy morskiej. Z kolei do tego, by uzyskać powierzchnię miękką używa się pianki visco memory, która stanowi najbardziej plastyczny rodzaj tego surowca i użyta w podwójnej warstwie stworzy powierzchnię miękką.

Materace lateksowe, sprężynowe czy piankowe – który wybrać?

Skoro wszystko się rozwija branża materacy również musi nadążyć za oczekiwaniami. Rynek wzbogaca się o nowe technologie, nowe surowce. Na tę chwilę wybór materaca można dokonać spośród trzech głównych rodzai konstrukcji czyli może to być materac sprężynowy, materac lateksowy bądź piankowy o których rozpisujemy się w tym artykule. Żaden z nich nie jest lepszy czy gorszy ponieważ wybór zależy od kilku czynników opisywanych już powyżej. Wpływ na to jakie materace są obecnie najczęściej wybierane ma też moda. O tak, trendy dotyczą również takiej kategorii jak materace dlatego raz widzimy mnóstwo reklam na temat materacy piankowych, raz na temat konstrukcji kieszeniowych a innym razem świat rozpływa się nad zaletami materacy lateksowych. Czy warto podążać za trendami mody w tej branży? Jak zawsze, to zależy. Obecnie uznaje się, że najbardziej komfortowe materace to materace lateksowe ponieważ lateks uznaje się za najbardziej trwały surowiec przy zachowaniu wysokiego komfortu jaki daje. Jest to też typowo antyalergiczny surowiec, nie stwarzający środowiska korzystnego do rozwoju bakterii czy wirusów więc idealny dla każdego a szczególnie dla osób borykających się z alergiami.

Materace sprężynowe różnią się rodzajem sprężyn i dzieli się je na dwie główne kategorie czyli materace kieszeniowe i materace bonelowe. Z kolei materace kieszeniowe mogą wystąpić w wersji miękkiej, wersji niskiej, wersji niemal podwójnej ilości sprężyn, która będzie stanowić najsztywniejszą odsłonę tejże konstrukcji oraz w klasycznej odsłonie, najbardziej uniwersalnej. Sprężyny bonelowe nie dzielą się na podgrupy, występują w jednej wersji.

Materac piankowy Prato

Materac piankowy Prato

Materac Prato to materac o bardzo podstawowej budowie. Jest średnio twardy. Dedykowany jest dla osób które szukają:

 • tanich materacy w dobrej cenie

 • materacy bez sprężyn

 • materacy uniwersalnych

 • materacy o średnio twardej budowie

Materac zbudowany jest z pinki poliuretanowej, która jest podstawową pianka w każdym materacu. Pianka poliuretanowa ma gęstość 25 kg/m3. To dobrej jakości pianka o dużej odporności na wygniatanie pod wpływem nacisku. Materac przede wszystkim przeznaczony jest dla dzieci ze względu na brak punktów podparcia. Z materaca również będą zadowolone osoby dorosły jednak z niższą wag ciała. Jest to też niedrogi model materaca może zatem stanowić dobry zakup budżetowy. Materac ten będzie dobrym rozwiązaniem jako dodatkowe miejsce do snu lub do pokoju dziecięcego. Materac można stosować do kmpera albo jako miejsce do zabawy dla malucha. Materac w podstawowej wersji ma 9 cm wysokości. Występuje również w wersji wyższej na 15 cm jego nazwa to Prato Max Plus. Materac może wystąpić w nieco rozbudowanej wersji. Mowa tu o piance mole, która jest wycinana laserowo, przez co jej powierzchnia posiada szereg wgłębień i wypustek. Taka pianka jest bardzo komfortowa i odporna na wypracowania, pozwala dobrze wentylować materac. Materac posiadający taką piankę to Prato molet (12cm), Prato molet max plus (18cm).

Materac ten będzie odpowiedni dla: osób mniej wymagających, jako dodatkowe miejsce do snu, dla dzieci i osób z wagą do 100 kg.

Materac piankowy Todi

Materac piankowy Todi

Materac Todi jest materacem średnio twardym po obu stronach. Materac w swojej budowie posiada dwie pianki T25 i HR. Będzie dobrym rozwiązaniem jeśli poszukujesz:

 • dobrego i komfortowego materaca

 • materaca wykonanego z wysokiej jakości surowców

 • materaca bez sprężyn

 • materaca uniwersalnego

Pianka T25 stanowi podstawę w każdym z oferowanych materacy. Jest nazywana pianką poliuretanową, która zapewnia odpowiednie podparcie ciała i wytrzymałość materaca. Pianka ma właściwości anatomicznego dopasowania się materaca do kształtu ciała. Drugą pianką w budowie materaca jest pianka wysokoelastyczna HR. Pianka ta charakteryzuje się jeszcze wyższą gęstością 35kg/m3. Posiada dużą ilości pęcherzyków, które zapewniają idealne dopasowanie i zwiększa trwałość materaca. Pianka jest sprężysta i bardzo trwała. Materac jest średnio twardy po obu stronach bez wkładu sprężynowego i materiałów zmiękczających. Podstawowa wersja materaca ma 14 cm, wyższa 19 cm nosi nazwę Todi Max Plus. Dodatkowo materac Todi może występować z profilowaną pianką molet. Jest to rodzaj pianki, który posiada strefy, dzięki temu, że jest laserowo wycina. Taki zabieg sprawia, że powierzchnia materac nabiera większej sprężystości i lepszej układa się do ciał. Pianka Molet posiada też właściwości mikromasażu. Odpowiednio nazwy materacy to Todi molet i Todi molet max plus.

Będzie to materac odpowiedni dla: szerokiej rzeszy odbiorów, jako materac bazowy lub okazjonalny, to dobry materac dla dziecka i osoby dorosłej. Jest średnio twardy z obu stron zakłada się więc, że najlepiej posłuży osobom do wagi około 100kg.

Materac piankowy Padwa

Materac piankowy Padwa

Materac Padwa jest materacem piankowym, dwustronnym o dwóch zróżnicowanych twardościach. Do wyboru mamy stronę średnio twardą i twardą. Materac będzie pasował dla osób które potrzebują:

 • materaca o różnych twardościach

 • materaca bez sprężyn

 • materaca dobrego i w niższej cenie

 • materaca, który może mieć wiele zastosowań

Materac posiada w budowie piankę T25, która zapewnia sprężystość i trwałość materaca. Pianka ta zapewnia komfortowy i wygodny wypoczynek. Zapewnia anatomiczne dopasowanie się do ciała i dobrze podtrzymuje jego ciężar. Przeciwna strona materaca posiada warstwę utwardzającą wykonaną z kokosu lub trawy morskiej. Kokos to surowiec naturalny wykonany z łupiny orzecha kokosowego. Trawa morska pozyskiwana jest z alg morskich, również jest to w 100% naturalna. Materiały te posiadają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Kokos dodatkowo zapobiega nadmiernemu poceniu się a trawa morska poprzez zapach ma właściwości aromaterapii. Podstawowa wersja materaca ma 10 cm, wyższa czyli Padwa Max Plus ma 16 cm wysokości. Materac może również posiadać dodatkową piankę profilowaną molet. Będzie to np. Materac Padwa molet lub Padwa molet Max Plus. Pianka molet ma właściwości mikromasażu, dzięki profilowanemu wycięciu pianki.

Materac sprawdzi się idealnie jeśli: chcemy materaca z wysoko jakościowych materiałów, potrzebujemy materaca uniwersalnego i odpowiedniego dla dzieci jak i osób dorosłych. Materac może się sprawdzić do pokoju gościnnego, do kampera czy jako miejsce do zabaw dla dzieci.

Materac piankowy Logano

Materac piankowy Logano

Materac Logano jest materacem piankowym o zróżnicowanych twardościach. Materac po jednej stronie ma powierzchnię średnio twardą a po drugiej bardzo twardą. Takim materacem powinny się zainteresować osoby które:

 • lubią spać na bardzo twardych materacach

 • szukają materaca bez spreżyn

 • szukają materaca z naturalnymi surowcami

 • potrzebują materaca budżetowego

Materac Logano w swojej budowie posiada piankę T25, która stanowi odpowiednie podparcie dla ciała. Pianka wpływa na dobry komfort i jakość snu. Ta strona materaca jest delikatniejsza średnio twarda. Druga strona materaca ma w budowie dwie warstwy kokosu. Kokos to materiał naturalny pozyskiwany ze skorup orzecha kokosowego. Będzie bezpośrednio wpływa na twardość materaca a też dodatkowo ma właściwości antyalergiczne. Podwójna warstwa kokosu tworzy powierzchnię bardzo twardą. Materac sprawdzi się dla osób, które wybierają modele piankowe, bez konstrukcji. Materac w podstawowej wersji ma 10 cm wysokości. Jego wyższy odpowiednik to materac Logano Max Plus ma 16 cm wysokości. Materac Logano można rozbudować o warstwę pianki molet po stronie średnio twardej. Pianka molet dołożona do materaca sprawi, że powierzchnia zyska na sprężystość i zapewni wysoki komfort dzięki temu, że pianka jest strefowo wycięta. Materac też zyska dodatkowe 3 cm wysokości. Materac z pianką molet nosi nazwę Logano molet lub Logano molet Max Plus.

Materac będzie odpowiedni jako: alternatywa dla osób cięższych, może mieć zastosowanie jako dodatkowe, gościnne miejsce do snu, może być wykorzystane do kampera albo na działkę. To bardzo użytkowy materac ze względu na różnorodne twardości.

Materac piankowy Salerno

Materac piankowy Salerno

Materac Salerno jest materacem średnio twardym z dodatkiem pianki plastycznej visco memory. Materac polecany jest w szczególności dla:

 • dzieci i osób dorosłych

 • dla osób szukających wykończeń delikatnie plastycznych

 • dla osób szukających wysokiego komfortu

 • dla tych co szukają materacy o średnio twardych

Salerno to materac oparty na piance T25, piance poliuretanowej. Wysokiej jakości pianka zwiększa wytrzymałości i elastyczności materaca. Pianka ma dobry wpływa na komfort i wygodny wypoczynek. Dodatkowo materac po jednej stronie ma w budowie piankę Visco Memory. To surowiec reagujący na nacisk i ciężar ciała, pod wpływem ciepła mięknie. Pianka delikatnie zmiękczy materac więc jest bardzo dobrym dodatkiem dla dzieci, materac jest dzięki temu delikatniejszy i bardziej komfortowy do snu. Materac też zwiększy komfort dla osób, które cierpią z powodu bólów pleców i kręgosłupa. Podstawowa wersja materaca ma 11cm wysokości jego wyższy odpowiednik to materac Salerno Max Plus ma 17cm wysokości. Materac dodatkowo może mieć profilowany materiał visco memory co potęguje odczucia dopasowania się pianki do ciała. Materac można rozbudować jeszcze o dodatkową piankę, czyli piankę molet, która jest sprężysta poprawia wentylację całego materaca. Przykładowy materac z taką pianką to Salerno Molet.

Materac będzie pasował: do łóżek dziecięcych, będzie dobrze służył osobom do wagi nie przekraczającej 100kg, dla osób lubiących delikatnych, otulających powierzchnio do snu. Materac będzie dobry do pokoju gościnnego lub łóżka małżeńskiego.

Materac piankowy Foggia

Materac piankowy Foggia

Materac Foggia to materac bardzo uniwersalny, trwały i komfortowy. Materac jest bez sprężyn i jest dwustronny o powierzchni średnio twardej. Materac polecany jest dla:

 • osób szukających komfortowych materacy

 • osób oczekujących trwałych materiałów

 • dzieci i osób cierpiących na alergie

 • osób szukających lekkich i mobilnych materacy

Materac Foggia opiera się na piance bazowej T25, która zapewnia dobry komfort i podstawę całego materaca. Dodatkowy materiał lateksowy spotęguje wygodny wypoczynek i elastyczność materaca.

Lateks jest perforowany na całej powierzchni, zmiękcza materac ale nie daje efektu zapadania się. Stanowi bardzo wygodne wsparcie dla całego ciała mino, że nie ma sprężyn. Lateks jest surowcem typowo antyalergicznym nie stwarza on środowiska dogodnego do rozwoju bakterii czy wirusów. Podstawowa wersja materaca ma 11 cm a wyższa17 cm i nosi nazwę Foggia Max Plus. Materac również można rozbudować o dodatkową piankę molet, która podniesie materac o 3 cm i sprawi, że materac uzyska dodatkowe właściwości mikromasażu. Taki materac nosi nazwę. Foggia molet lub Foggia molet Max Plus.

Materac jest dedykowany: dzieciom, młodzieży i dorosłym osobom o wadze do 100 kg. Materac bardzo dobrze sprawdzi się do łóżka piętrowego czy łóżka z szufladą, do pokoju gościnnego czy sypialni. Materac może mieć wiele zastosowań jest bardzo przyjemny do snu dla każdego.


Materac piankowy Tunezja

Materac piankowy Tunezja

Materac Tunezja to materac dwustronny o dwóch różnych stopniach twardości. Jedna strona materaca jest średnio twarda H2 druga miękka H1. Taki materac wybierz jeśli szukasz:

 • materacy bez sprężyn

 • materacy otulających ciało

 • materacy miękkich

 • materacy dla dzieci i osób z niższą wagą ciał

Materac wykonany jest z pianki T25, która jest mocna, w procesie produkcyjnym utwardzana. Taka pianka zapewni powierzchnię odpowiednio podpierającą ciało. Pianka T25 jest najczęściej wybierana do budowy materaca, dlatego, że jest atrakcyjna cenowo i dobrej jakości. Sama w T25 zalicza się do kategorii materacy średnio twardych. W celu zmiękczenia, uzyskania powierzchni miękkiej po jednej ze stron materac posiada podwójną warstwę pianki Visco Memory. Surowiec ten jest mocno plastyczny, reaguje ma ciepło ciała, mięknie po ogrzaniu. Nagrzana pianka sprawi, że ciało się w nią „wtapia”, jest efekt otulenia. Pianka Visco Memory zapamiętuje kształty naszego ciała a po zmianie pozycji powoli wraca do pozycji wyjściowej. Podstawowa wersja tego materaca ma 13 cm wysokości. Materac jednak można zakupić w wyższej wersji na 19 cm wysokości. Nazwa takiego materaca to Tunezja Max Plus. Materac może występować z dodatkową pianką molet, która jest profilowana z szeregiem wgłębień i wypustek np. Tunezja Molet. Inną opcją jest również wykonanie pianki Visco Memory o profilowanym wykończeniu.

Taki materac sprawdzi się: gdy lubimy spać ma miękkich powierzchniach, gdy szukamy materaca dla dzieci, gdy waga osób nie przekracza 60 kg, gdy szukamy materaca lekkiego, dodatkowego czy okazjonalnego.

Materac piankowy Tulon

Materac piankowy Tulon

Materac Tulon to bardzo komfortowy materac pianowy z lateksem. Materac jest średnio twardy H2. Ten model materaca sprawdzi się dla osób które:

 • szukają wysokiego komfortu

 • szukają materaca bez konstrukcji sprężynowej

 • kupują materac dla dziecka lub dla siebie

 • potrzebują materaca antyalergicznego

Materac jest dwustronny, obie strony materaca są średnio twarde. Materac wykonany jest z pianki T25. Po jednej ze stron materaca występuje podwójną warstwą trwałego i komfortowego materiału lateksowego. Lateks jest surowcem nadającym delikatnego zmiękczenia powierzchni, posiada wysoką gęstość pianki, która jest mocno sprężysta. Materiał lateksowy jest perforowany na całej swojej powierzchni, co zwiększa wentylację całego materaca. Materac o takiej budowie będzie idealny dla osób borykających się z alergią, nie stwarza środowiska korzystnego do rozwoju bakterii czy wirusów. Materac w podstawowej wersji ma 13 cm wysokości. Materac może posiadać dodatkowo piankę molet (materiał profilowany), która zwiększy wysokość materac o 3 cm, czyli będzie to materac Tulon Molet. Materac będzie również dostępny w wyższej wersji na 19 cm wysokości o nazwie Tulon Max Plus lub na wysokość 22 cm, czyli Tulon Molet Max Plus. Materac o powierzchni średnio twardej jest przewidziany dla osób z wagą nieprzekraczającą 100 kg.

Materac będzie odpowiedni jeśli: szukamy trwałych materacy bez sprężyn, jeśli zależy nam na wysokim komforcie snu, jeśli materac ma być sprężysty a zarazem dobrze podpierający. To materac odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Wygodny materac piankowy

Na tym etapie oczywistym już powinno stać się to, że aby wybrać wygodny materac należy wziąć pod uwagę jego rozmiar, wagę użytkownika albo użytkowników i upodobania czy potrzeby organizmu. Nie dla każdego o tej samej wadze idealny będzie taki sam model materaca jeżeli przykładowo jeden użytkownik zmaga się z bólami ciała a drugi wyśpi się na wszystkim. Reasumując wygodny materac to taki, który spełnia swoje właściwości podporowe ale jest też odpowiednio indywidualnie dopasowany do potrzeb jednostki.

Ile kosztuje dobry materac piankowy?

Najtańszy materac piankowy w przykładowym rozmiarze 80x200 cm to bazowy model grubości 9cm w cenie 343,58 zł, jest to najniższy materac piankowy dedykowany głównie dzieciom. Z kolei najdroższy materac piankowy w takim samym wymiarze tj. 80x200 jest w cenie 819,18 zł.

Tani dobry materac piankowy – czy taki istnieje?

Czy w dzisiejszych czasach jesteśmy jeszcze w stanie uzyskać połączenie cech tanio i dobrze? A dlaczego nie. Ważne jednak by doprecyzować co dla kogo oznacza tanio i co dla kogo oznacza dobre. Po ustaleniu kryteriów warto się rozejrzeć ponieważ drogo nie zawsze musi oznaczać lepiej dlatego tak mocno rozbudowana jest oferta. W szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, coś, co spełni oczekiwania.

Dobry twardy materac piankowy

Wysokiej jakości materac twardy w wersji materaca piankowego oznaczał będzie dodatek sztywnych mat typu maty kokosowe czy maty z trawy morskiej, które usztywnią powierzchnię takiego materaca i sprawią, że będzie on klasyfikowany jako materac twardy bądź bardzo twardy. Surowce takie tworzą jednolitą, mało sprężystą powierzchnię. Maty mają małą elastyczność dzięki czemu zachowują sztywność. Zatem im więcej takich twardych mat tym wyższa skala twardości materaca.

Najwygodniejsze materace piankowe

Najwygodniejszy materac to dosyć względne pojęcie skoro dla każdego może oznaczać inny rodzaj materaca czyli np. inny pod kątem grubości i inny pod kątem twardości. Najwygodniejszy to taki, który sprawi, że prześpimy całą noc i wstaniemy wypoczęci, bez bólu, bez uczucia sztywności czy połamania. Najwygodniejszy materac to taki, który sprawi, że Twój sen będzie komfortowy na czym zyska cały Twój dzień

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz