Hotel to miejsce, w którym goście chcą wypoczywać w maksymalnym komforcie i wygodzie. Jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście wybór odpowiednich materaców. Jaki powinien być materac hotelowy, aby spełniał wymagania większości użytkowników? Producenci oferują dziś bardzo szeroką gamę różnych produktów wykonanych w oparciu o rozmaite surowce. Które z materaców sprawdzają się najlepiej i są najtrwalsze? Podpowiadamy.

Materace dla hoteli – jakie są najważniejsze oczekiwania wobec producentów?

Każdy hotel oferuje noclegi w określonym standardzie i ma swoje wymagania wobec materacy, jakie znajdują się w pokojach. Wiele miejsc współpracuje z konkretnymi producentami materaców, którzy zawsze zapewniają im produkty w tym samym standardzie.

Czego właściciele hoteli oczekują od materaców?

 • Przede wszystkim wytrzymałości i trwałości. Taki materac narażony jest często na bardzo intensywne użytkowanie nawet przez kilka lub kilkanaście lat.

 • Wygody i komfortu – goście odwiedzający hotel chcą wypocząć i się wyspać.

 • Właściwości ergonomicznych – materac musi podpierać kręgosłup w zdrowy sposób. Jeżeli goście skarżą się po nocy na bóle pleców, wówczas wiadomo, że produkt nie nadaje się do użytku.

 • Uniwersalności – z pokoi hotelowych korzystają przecież osoby o różnej masie ciała i różnych potrzebach. Materace do hoteli powinny spełniać oczekiwania przeciętnego użytkownika.

Hotele, którym zależy na zachowaniu najwyższych standardów, bardzo poważnie podchodzą do wyboru materaców. Wybór odpowiedniego produktu skutkuje w ich przypadku zadowoleniem i satysfakcją klientów.

Jakie materace są w hotelach najczęściej wybierane?

Hotele i pensjonaty, którym zależy na komforcie gości, zwykle decydują się na materace wysokiej jakości. Obecnie bardzo chętnie wybierane są materace sprężynowe kieszeniowe i Multipocket. Modele te znacznie różnią się od klasycznych materaców sprężynowych bonellowych.

Na czym polega różnica?

 • W nowoczesnych materacach kieszeniowych każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni.

 • Oznacza to, że działa całkiem niezależnie od pozostałych sprężyn.

 • W materacu montuje się znacznie większe ilości sprężyn, dzięki czemu gwarantuje on bardzo równomierne podparcie dla kręgosłupa i jest odpowiednio sprężysty.

 • Takie materace hotelowe uznawane są za niezwykle trwałe.

Decydując się na materace kieszeniowe w swoich pokojach, hotel może mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Produkty te zapewniają też właściwą wentylację. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pokrowców na materace do hotelu, aby chronić je przed plamami, które zdarzają się nawet najbardziej kulturalnym gościom. Taki pokrowiec można bez trudu prać, w trosce o najwyższą jakość oferowanych klientom usług.

Jeżeli hotel chce zaoferować gościom łóżka, w których dosłownie zatopią się w wygodzie, wówczas doskonałym rozwiązaniem są wykonane z pianki termoelastycznej materace hotelowe producent zapewniający takie materace zwykle umożliwia wybór stopnia ich twardości, jednak z reguły materace piankowe są znacznie bardziej miękkie od tych sprężynowych. W jaki sposób funkcjonuje materac wykonany z pianki termoplastycznej?

 • Pianka ugina się w newralgicznych punktach nacisku ciała, na przykład w okolicach bioder i ramion.

 • Następnie, pod wpływem ciepła ciała zaczyna mięknąć idealnie dopasowując się do kształtu ciała i całej sylwetki.

 • Taki Materac dosłownie otula ciało i zapewnia mu maksimum komfortu.

Materace dla hoteli wykonane z pianki polecane są raczej do pokoi z łóżkami małżeńskimi lub apartamentów, które mają gwarantować właśnie taki komfort snu.

Higiena i czystość – najważniejsze w hotelach

Producenci oferują hotelom szereg rozmaitych rozwiązań, chcąc zadowolić różne potrzeby. Prezentowane są na przykład materace do spania hotelowe z lateksu oraz kokosa. Jest to w obu przypadkach rozwiązanie bardzo praktyczne. Zarówno jeden, jak i drugi produkt zapewnia komfort, ale jednocześnie jest bardzo higieniczny. Materace te dają możliwość wentylacji, są antyalergiczne i nie stwarzają warunków do rozwoju mikroorganizmów oraz grzybów. Właściciele bardzo często wybierają właśnie takie materace hotelowe cena uzależniona jest oczywiście od jakości. Materac z prawdziwego lateksu nie jest produktem tanim, jednak taki wydatek w przypadku hotelu lub pensjonatu na pewno zaowocuje, ponieważ produkt wystarczy na wiele lat i będzie łatwy w utrzymaniu czystości.

Po określeniu Państwa wymagań odnośnie materacy przedstawimy atrakcyjną cenowo i jakościowo ofertę.

tel. 609 65 11 77

e-mail: sklep@sweetsen.pl