Czy warto kupić tak istotny produkt i tak subiektywnie oraz indywidualnie odbierany jak materac przez internet? Ciężko ocenić coś czego nie widzieliśmy na żywo i czego nie możemy wypróbować, a materac powinien przecież gwarantować wygodny sen. Nie musisz się jednak obawiać. Oferujemy profesjonalne doradztwo, poinformujemy Cię jak krok po kroku wyszukać najlepszy model. Ponadto masz możliwość przetestowania materaca u siebie przez okres 30 dni i jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań możesz go zwrócić. By zminimalizować ryzyko błędnego zakupu postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Jak kupić materac przez internet?

Niezależnie od tego, czy kupujesz materac stacjonarnie czy przez internet są pewne niezmienne reguły, którymi powinieneś się kierować. Przede wszystkim powinieneś dobrać twardość materaca do swojej wagi. W jaki sposób to zrobić? Materace podzieliliśmy według czterostopniowej skali i każdej twardości przypisaliśmy konkretny przedział wagowy. Wyróżniamy:

Twardość materaca to główny parametr, jednak nie jedyny, który przyjdzie nam określić. Materace dzielimy jeszcze według innych kategorii, między innymi ze względu na typ rdzenia oraz rodzaj wykorzystanych w budowie surowców. Mają one wpływ zarówno na komfort wypoczynku jak i trwałość materaca.

O cechach i właściwościach poszczególnych wkładów wewnętrznych oraz surowców możemy dopytać konsultantów. Doskonałym źródłem informacji są również strony internetowe. Dostęp do informacji jest dziś bardzo duży. Jeżeli interesuje Cię ten temat przeczytaj krótkie, poniższe opisy.

Podział materacy ze względu na rdzeń:

  • materace piankowe – rdzeń wykonany jest z pianki poliuretanowej T25, polecane dzieciom i lekkim dorosłym, posiadają ograniczoną odporność na duże ciężary, są lekkie, przewiewne, o właściwościach antybakteryjnych i antyalergicznych
  • materace lateksowe – ekskluzywne, bardzo komfortowe materace, odporne na duże ciężary i eksploatację, sprężyste, przewiewne (dobrze wentylowane dzięki licznym mikrootworom w budowie), antyalergiczne, nie namnażają się w nich chorobotwórcze patogeny i roztocza
  • materace bonellowe – wkład wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych drutem, charakteryzują się elastycznością powierzchniową, są trwałe i odporne na ciężary, dobrze wspierają sylwetkę, ze względu na występujący efekt falowania są rzadko polecane i wybierane przez pary
  • materace kieszeniowe (materace pocketowe i materace multipocket) – materace odznaczające się doskonałym dopasowaniem do sylwetki, posiadają elastyczność punktową dzięki zastosowaniu cylindrycznych, nie połączonych ze sobą sprężyn, umieszczonych w materiałowych kieszonkach. Materace występują w wersji standardowej, gdzie wysokość sprężyn wynosi 12 cm, w wersji mini – sprężyny mają 6 cm oraz w wersji max z 17 cm sprężynami. Dzielą się również w zależności od ilości sprężyn na materace pocketowe (262 szt/m2) oraz materace multipocketowe (510 szt/m2).

Podział materacy ze względu na użyte surowce:

  • materace termoelastyczne – to wszystkie modele posiadające w swojej budowie piankę termoelastyczną visco memory, w pojedynczej warstwie tworzy ona warstwę średnio twardą, w podwójnej – warstwę miękką
  • materace profilowane molet – czyli materace z warstwą pianki moletowanej, która jest charakterystycznie nacinana, ma liczne wypustki i wgłębienia umożliwiające jeszcze lepsze dopasowanie powierzchni do sylwetki oraz zwiększające wentylację
  • materace profilowane visco memory – to materace z pianką visco memory, nacinaną w podobny sposób jak w przypadku pianki moletowanej
  • materace kokosowe – to materace twarde, usztywniane warstwą kokosową wykonaną z włókien łupiny orzecha kokosowego, warstwa ma właściwości antybakteryjne, antyalergiczne. Dobrze absorbuje nadmiar wilgoci i szybko odparowuje ją do otoczenia
  • materace z trawą morską – trawa morska to kilka gatunków alg rosnących na nadmorskich brzegach. Cechą na którą warto zwrócić uwagę jest duża zawartość jodu, bardzo cennego pierwiastka, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warstwa wykonana jest z suszonej trawy, chroni przed alergenami, jest przewiewna i dlatego polecana alergikom.
  • materace z końskim włosiem – końskie włosie pozyskiwane jest z grzywy lub ogona, stosowane jest jako warstwa dodatkowa, zawsze w towarzystwie podwójnej warstwy kokosowej. Usztywnia i umacnia konstrukcję materaca o bardzo twardej powierzchni. Oczyszczone z odzwierzęcych biokomponentów jest bezpieczne dla alergików.

Na co zwrócić uwagę podczas internetowych zakupów materaca?

Poza doskonałą ofertą ważny jest również kontakt ze sklepem. Możliwość konsultacji z doświadczonym doradcą, miła i fachowa obsługa, wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące pytania dają sygnał, że pracownicy wiedzą co polecają i są pewni sprzedawanych produktów. W naszym sklepie oferujemy wiele form kontaktu: za pośrednictwem telefonu, maila lub czatu. Wybierasz formę jaka Ci odpowiada.

Zwróć uwagę również na formę transportu. Nasze materace transportujemy firmą przewozową na płasko, czyli w formie rozłożonej, ułożone na dłuższym boku. Dzięki temu mamy pewność, że sprężyny oraz twarde warstwy materaca nie ulegną uszkodzeniu. Między innymi dzięki takiej formie transportu i doskonałej jakości dajemy aż 30 letnią gwarancję na formatkę sprężynową kieszeniową.

Największe obawy związane z zakupem materaca przez internet

Czego obawiają się osoby planujące zakup materaca przez internet? Mało doświadczeni użytkownicy internetu martwią się bezpieczeństwem transakcji. Boją się dokonywać opłat, martwią się, że towar do nich nie dotrze. Wychodząc naprzeciw wszystkim zainteresowanym oferujemy oczywiście możliwość zamówienia towaru za pobraniem. Zapłacisz dopiero, gdy materac do Ciebie dotrze.

Kolejną bolączką jest brak możliwości ocenienia produktu jeszcze przed zakupem, ale jak już wspominaliśmy nasi klienci mogą użytkować materac przez okres 30 dni i zwrócić go, kiedy okaże się mało komfortowy. Jest to rozwiązanie korzystniejsze, gdyż krótki test materaca w salonie stacjonarnym nie odda jego właściwości. Na ocenę twardości i komfortu nasz organizm potrzebuje minimum kilka dni.

Zakupy internetowe są dziś popularną, szybką i bezpieczną metodą. Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości, mogą porównywać oferty bez wychodzenia z domu.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: