Pianka visco czy lateks?

Wiele osób decydując się na zakup materaca boryka się z wieloma dylematami. Bardzo ciężko rozeznać się w gąszczu pojęć i różnorodności jaką oferuje nam dzisiejszy postęp. Jeżeli zdecydowałeś się już na zakup materaca, możesz mieć problem z zauważeniem różnic pomiędzy pianką Visco Memory, a lateksem.

Zacznijmy jednak przewrotnie, od cech wspólnych. Zastanówmy się jakie podobne cechy sprawiają, że zdecydowaliśmy się na wybór pomiędzy lateksem czy Visco Memory.

Z pewnością należysz do grupy osób, które uwielbiają miękkie i bardzo wygodne powierzchnie do spania. Jest to bowiem jedna z podstawowych cech obydwu pianek. Obie zapewniają równomierne, idealne podparcie dla całego ciała. Co wpływa na stopień twardości midzy materacami? Materac z pojedynczą warstwą Visco Memory to materac średnio twardy (H2) z podwójną- materac miękki (H1). Materac z pojedynczą i podwójną warstwą lateksu jest materacem średnio twardym (H2). Posiadamy więc materace visco, latex oraz visco latex. Jakie są jednak różnice?

Cechy charakterystyczne pianki termooelastycznej i lateksu

Materace lateksowe podobnie jak pianka termoelastyczna zapewniają bardzo wysoki komfort i podparcie całego ciała. Jakie są jednak główne cechy lateksu? Jest to produkt znacznie bardziej naturalny i ekologiczny. Wyprodukowany jest bowiem z kauczuku, naturalnego lub syntetycznego. Najczęściej jest to kombinacja obu. Jest to więc cecha, która przemawia do alergików oraz osób proekologicznych, zwracających uwagę na metody produkcji i ekologiczne materiały. To materiał bardzo sprężysty i trwały. Nie ulega szybkiemu wypracowaniu. Pianka lateksowa posiada w swojej budowie charakterystyczne kanaliki, dzięki którym materac jest odpowiednio wentylowany. Pozwala to znacząco ograniczyć potliwość i zwiększa komfort snu. Lateks poprawia krążenie krwi, ułatwiając jej swobodny przepływ.

Pianka termooelastyczna czyli Visco Memory to miękka, bardzo wygodna powierzchnia do spania. Dopasowuje się do kształtu ciała stopniowo, pod wpływem jego ciepła. Dzięki temu sprawia wrażenie zapadania i otulenia. Pianka termoelastyczna, jak sama nazwa wskazuje, delikatnie się nagrzewa. Zapewnia to nie lada przyjemność zmarzluchom, którzy docenią tę wyjątkową, dodatkową właściwość.

Pianka Visco Memory dzięki swej charakterystycznej konstrukcji czyli idealnemu dopasowaniu do ciała pod wpływem nacisku i ciepła, zapewni Co komfortowy i zdrowy sen. To właśnie pod wpływem temperatury pianka reaguje na każdą zmianę pozycji i zapewnia wygodę przez całą noc. Jest to również cecha przemawiająca do osób mających problemy z kręgosłupem oraz chorych, spędzających dużo czasu w łóżku. Pianka pobudza krążenie krwi, dzięki czemu zapobiega odleżynom. Nasze ciało odczuwa niesamowity relaks, jest odprężone, a mięśnie i stawy odciążone. Wrażenie to potęguje jeszcze pianka moletowana, która w swej budowie posiada szereg wgłębień i wypustek, dających efekt mikromasażu.

Wybrać materac lateksowy czy materac termoelastyczny?

Jakie detale różnią te dwa typy materacy i co w takim razie powinno decydować o naszym wyborze?

Poza wszystkimi tożsamymi cechami, czyli przede wszystkim wysokim komforcie i wygodą użytkowania są jednak pewne różnice.

Jeżeli nie należysz do osób marznących, nie lubisz nadmiernego ciepła w łóżku, zdecydowanie lepszym wyborem będzie dla Ciebie latex. Jest on również materiałem zdrowszym, ekologicznym, co w dzisiejszych czasach zasługuje na szczególną uwagę. Posłuży Ci wiele lat, jest bowiem bardziej odporny na wypracowania i nie zużyje się tak szybko jak pianka termoelastyczna. Jeżeli jednak dzielisz z kimś łóżko, a ciepło w niczym Ci nie przeszkadza lub wręcz przeciwnie, na pewno odpowiedniejsza będzie pianka termoelastyczna. Dopasowuje się do naszego ciała dopiero pod wpływem ciepła, więc zmiana pozycji snu nie będzie powodować dyskomfortu u naszego partnera i odwrotnie, nie będzie bowiem odczuwalna.

Zbierzmy więc te wiadomości w jedną całość

Dla kogo lateks:

-wolisz podłoże miękkie i wygodne, ale sprężyste

-ciepło w czasie snu powoduje u ciebie dyskomfort

-jesteś alergikiem i dbasz o swoje zdrowie lub cenisz rozwiązania proekologiczne

-zależy Ci na dłuższym użytkowaniu materaca, bez wyraźnych śladów eksploatowania

-cenisz komfort i wygodę

Dla kogo Visco Memory:

-cierpisz na bóle kręgosłupa lub inne dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego

-jesteś zmarzluchem i lubisz uczucie otulenia

-zmiana pozycji snu budzi Ciebie lub Twojego partnera

-cenisz komfort i wygodę

Po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami nie powinieneś mieć problemu z decyzją co będzie lepsze? Pytania typu lateks czy pianka termoelastyczna nie będą Ci już zaprzątać głowy. Poszerzyłeś swoją wiedzę o takie pojęcia jak pianka visco czy lateks. Ich właściwości, cechy są Ci już doskonale znane. Potrafisz ocenić swoje potrzeby. Teraz pozostaje Ci jedynie wybrać najlepszy model i korzystać z przyjemności jaką daje wygodny sen.


Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Co zrobić, gdy materac jest za twardy?
- Jaki stelaż do łóżka? Który jest najlepszy?
- Jak dobrać twardość materaca do wagi?