Pianki są jednym z podstawowych budulców materaca. Różnią się metodą produkcji, poziomem elastyczności, twardością. Z tego względu dzielimy je na:

  • pianki lateksowe ( lateks to bardzo trwały i elastyczny surowiec, który nie ulega wypracowaniu, zbudowany z licznych mikrokanalików, które pozwalają na komfortowe ułożenia ciała w każdej pozycji, a także zwiększają cyrkulację powietrza, redukując nadmierną potliwość. Lateks równomiernie podpiera sylwetkę, wspomagając prawidłowe krążenie krwi. Nasze materace wykonane są w 80% z lateksu syntetycznego i 20% lateksu naturalnego. To idealny kompromis pozwalający uzyskać najlepszą jakość i bezpieczeństwo. Taka mieszanka nie uczula oraz posiada wszystkie najlepsze cechy jednego i drugiego.)
  • pianka HR czyli wysokoelastyczne ( o zwiększonej elastyczności, bardzo trwałe, odporne na wgniecenia. Pianka HR ma porowatą strukturę, która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, a także idealne dopasowanie materaca do sylwetki śpiącego. Jest nawet o 45% trwalsza od zwykłej pianki poliuretanowej o tej samej gęstości. Szybko odzyskuje swój pierwotny kształt i reaguje na zmianę pozycji. Wysoka przewiewność materaca zapewnia czystość i higienę, zapobiega również rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów. Jest więc bezpieczna dla alergików.)
  • pianki termoelastyczne visco memory (pianki reagujące na działanie temperatury i nacisku. Pod wpływem ciepła wydzielanego przez ciało pianka mięknie i dopasowuje się do sylwetki. Podpiera kręgosłup i mięśnie, odciążając je i relaksując. Organizm jest odprężony i wypoczęty, bóle zwyrodnieniowe stawów są zredukowane. Ciało przybiera właściwą pozycję dzięki czemu krew lepiej krąży, docierając do wszystkich komórek. Kończyny nie drętwieją, a delikatne ciało nie jest obolałe. Pianka termoelastyczna visco memory jest bardzo miękka. Ciało lekko się w niej zapada. Zdolność do akumulacji ciepła sprawia, że marznące osoby odczuwają termiczny komfort.)
  • pianki poliuretanowe (posiadają różną gęstość, którą oznaczamy literką T i liczbami, informującymi nas o tym, ile kg pianki wykorzystano na metr sześcienny powierzchni. Im wyższa wartość liczbowa tym lepszej jakości i trwalsza pianka. Nasze materace posiadają trzy rodzaje rdzenia: sprężyny kieszeniowe, sprężyny bonellowe oraz wkład piankowy. Po obu stronach rdzeń otoczony jest pianką T25, na którą nałożono wierzchnią warstwę, różną w zależności od wybranej twardości materaca. Pianka T25 jest materiałem sprężystym, średniej gęstości, o ograniczonej odporności na wgniecenia. Jest praktyczna i tania. Ma dobrą przepuszczalność powietrza.)

Pianka poliuretanowa materac

Podstawą każdego materaca jest jego rdzeń. Ze względu na typ i sposób wykonania wkłady wewnętrzne dzielimy na:

- wkład kieszeniowy - zbudowany jest z cylindrycznych sprężyn w liczbie 262 szt/m2. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Pracują niezależnie, dzięki temu materac posiada wiele elastycznych punktów podparcia. Wkłady pocketowe oprócz wersji standardowej ze sprężynami o wysokości 12 cm, występują również w wersji max plus (sprężyny wyższe o 5 cm), mini (sprężyny niższe o 6 cm) oraz multipocket (liczba sprężyn wynosi aż 510 szt/m2). Zapraszamy do przejrzenia bogatej oferty naszym materacy kieszeniowych oraz materacy multipocket.

- sprężyny bonellowe - mają kształt klepsydry, są połączone sztywnym drutem, tworząc coś na wzór siatki. Ciężar działający na materac rozkłada się równomiernie, pomiędzy wszystkie sprężyny. Wkłady bonellowe są odporne na obciążenia i powstawanie odkształceń. Przeglądnij nasze propozycje jeśli chodzi o materace bonellowe.

- wkład piankowy - polecamy osobom lekkim oraz dzieciom. Zapewni im odpowiednie podparcie i wygodę i nie ma ryzyka, że szybko się odkształci lub ulegnie uszkodzeniu. Materace piankowe wspierają kręgosłup i sylwetkę na całej długości. Odciążają mięśnie. Są lekkie, łatwe w obracaniu. Nadają się do łóżek z podnoszonym stelażem.

Materace kieszeniowe oraz bonellowe występują w wersji jednostronnej i w wersji dwustronnej, wszystkie materace piankowe są dwustronne.

Materac z pianki poliuretanowej

Materace dostarczamy do Państwa prywatną firmą przewozową. Daje nam to gwarancję, że materac dotrze w nienaruszonym stanie. Materace są przewożone na płasko w pozycji bocznej, nie są zginane i rolowane. Sprężyny nie są narażone na uszkodzenie. Materace nie leżą jeden na drugim, nie gniotą się nawzajem.

Pianka poliestrowa

Pianka poliuretanowa to materiał o szerokim zastosowaniu. To dzięki niej materace są tak wygodne i każdy ma możliwość wybrania powierzchni, która zapewni mu oczekiwany komfort. Materace posiadają kombinacje różnych warstw, dzięki którym zyskują właściwe parametry takie jak stopień twardości (od H1 czyli miękkiego do H2 czyli średnio twardego), elastyczność, trwałość, sprężystość.

Pianka poliuretanowa materac opinie

Materac posiadające piankę poliuretanową w swojej budowie zbierają bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Mają dobry stosunek jakości do ceny i odpowiednią żywotność

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Czym jest ochraniacz na materac?
- Jaki materac dla alergika wybrać?
- Jaki materac dla niemowlaka kupić?