Materace z rdzeniem lateksowym

Materace lateksowe to gwarancja najwyższej jakości oraz komfortu, świetnie dopasowujące się do sylwetki, doskonale podpierające kręgosłup. Charakteryzują się dużą sprężystością dzięki czemu uginają się pod ciężarem, ale ciało się w nim nie zapada. Bardzo szybko powracają do pierwotnego kształtu, więc zmiana pozycji nie wymaga wysiłku. Docenią to szczególnie osoby chore oraz seniorzy, którym obracanie idzie wolniej jak pozostałym. Materace lateksowe minimalizują wszystkie drgania, zapewniają więc komfort partnerowi, którego nie wybudzamy przewracając się z boku na bok.

Materace lateksowe

Znamy cenne właściwości materiału jakim jest lateks, dlatego wprowadziliśmy do swojej oferty materace lateksowe. Lateks jest materiałem trwałym i odpornym na użytkowanie, posłuży nam wiele lat. Modele z lateksem zaliczamy do materacy piankowych, dwustronnych o różnych twardościach. Podstawowy model, bez dodatkowych warstw to materac Malmo i jest określany jako materac średnio twardy (H2). Jeżeli Twoja waga przekracza 100 kg lub preferujesz twardsze powierzchnie do spania również znajdziesz coś dla siebie. Materac Kenia to materac dwustronny średnio twardy / twardy. Dodatkową, utwardzającą warstwę stanowi w nim trawa morska. Rdzeń każdego materaca lateksowego stanowi 16 cm wkład lateksowy o gramaturze 60 kg/m3 z 7 strefami, które gwarantują optymalne podparcie strategicznych punktów na ciele, takich jak ramiona, biodra, kręgosłup czy głowa. Dzięki temu układ kostny jest odciążony, mięśnie zrelaksowane. Minimalizujemy ryzyko wystąpienia wad postawy, deformacji kręgosłupa, jego bólu.

Materace lateksowe opinie

Materace z lateksem cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich liczne walory. Lateks zbudowany jest z kanalików, które wentylują materac i sprawiają, że ciało się na nim nie poci. Materace lateksowe mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, ryzyko wystąpienia uczuleń jest minimalne. Materace lateksowe nie gromadzą kurzu, roztoczy i uczulających patogenów.

Materace lateksowe piankowe występują głównie w twardości średnio twardej, twardej oraz bardzo twardej. Znajdziemy również modele ze stroną miękką czyli materac Toledo (podwójna pianka termoelastyczna Visco Memory oraz pianka HR) lub materac Andora (podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory oraz pianka profilowana moletowana). Materac dwustronny twardy/ bardzo twardy to materac Tango, z warstwą kokosu po jednej stronie (H3) oraz podwójną warstwą kokosu i pojedynczą końskiego włosia po stronie przeciwnej (H4).

Oferujemy 7 modeli materacy lateksowych. Poza już wymienionymi występuje jeszcze materac Tango Trawa gdzie zamiast warstwy kokosowej po stronie twardej zastosowaliśmy warstwę trawy morskiej. Materac Kongo to z kolei materac z obu stron średnio twardy, po jednej stronie zastowaliśmy piankę profilowaną, a po drugiej piankę profilowaną Visco Memory.

Materace lateksowe wady

Mimo licznych zalet, materace z rdzeniem lateksowym posiadają również wady. Z pewnością należą do nich wysoka cena oraz duży ciężar. Wybierając ramę łóżka oraz stelaż powinniśmy to wziąć pod uwagę. Szczególnie kupując duży rozmiar.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Czym jest pianka wysokoelastyczna HR?
- Dezynfekcja materaca: jak poprawnie zdezynfekować materac?
- Jak poradzić sobie ze skrzypiącym łóżkiem?