Materace wykonywane są z różnych surowców i to właśnie dzięki nim posiadają skalę twardości. Najważniejsze by miały certyfikaty i niezbędne atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Nasze materiały je posiadają. Materace podzielono według czterostopniowej skali twardości:

Materace średnio twarde mogą być wykonane z takich warstw zewnętrznych jak lateks, pianka T25, pojedyncza warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory, profilowane pianki Visco oraz T25 czy wysokoelastyczna pianka HR.

Pianka wysokoelastyczna HR i inne surowce

Każda z wyżej wymienionych warstw posiada charakterystyczne właściwości, wyróżniające ją na tle innych. Warstwa kokosowa, warstwa trawy morskiej oraz końskie włosie utwardzają i usztywniają powierzchnię tworząc produkty wytrzymałe na duże obciążenia, przeznaczone dla osób których waga przekracza 100 kg a nawet 120 kg. Warstwy te są higroskopijne, szybko wchłaniają nadmiar wilgoci i natychmiast oddają ją do otoczenia. Nie namnażają się w nich chorobotwórcze drobnoustroje. Dobrze podpierają sylwetkę oraz kręgosłup ciężkich osób.

Pianka T25 to podstawowy budulec wszystkich naszych materacy. Charakteryzuje się zwiększoną trwałością i wygodą, jednak na uwagę znacznie bardziej zasługują pozostałe pianki. Lateks to najbardziej luksusowy surowiec. Niezwykle sprężysty, elastyczny, odporny na ugniatanie szybko wraca do swojej pierwotnej formy. Posiada w swojej budowie mikrokanaliki ułatwiające dopasowanie materaca do sylwetki oraz zwiększające jego przewiewność. Antybakteryjny, antygrzybiczny i antyalergiczny. Chętnie wybierany przez osoby mające problem z kręgosłupem i wstawaniem.

Pianka termoelastyczna Visco Memory

Jednym z ciekawszych surowców jest pianka termoelastyczna Visco Memory. Lekka, miękka i jak sama nazwa wskazuje reagująca na temperaturę. Pod jej wpływem pianka się ogrzewa, mięknie, staje bardziej plastyczna. Dopasowuje się perfekcyjnie do ciała tworząc jego odlew. Odciąża mięśnie i stawy, otula śpiącego i ogrzewa go. Doceniają ją osoby marznące w nocy. Zarówno pianka T25 jak i pianka termoelastyczna Visco Memory występują w wersji moletowanej. Moletowanie to inaczej profilowanie. Poprzez specjalne nacięcia w strukturze, pianki posiadają liczne wypustki i wgłębienia ułatwiające dopasowanie do ciała oraz dające efekt mikromasażu. Dzięki nim materiały są bardziej elastyczne, cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca jest zwiększona.

Pianka T35

Na nie mniejszą uwagę zasługuje pianka wysokoelastyczna HR czyli pianka o zwiększonej elastyczności i gęstości wynoszącej 35 kg/m3. Dzięki sprężystości pianka szybko odzyskuje pierwotny kształt, a jej porowata struktura (pomimo gładkiej powierzchni) zwiększa cyrkulację powietrza. Potliwość organizmu zostaje zmniejszona, a ewentualna wilgoć nie gromadzi się wewnątrz materaca. Nie namnażają się w niej szkodliwe bakterie, grzyby, nie uczula. Pianka wysokoelastyczna HR jest bardzo komfortowa, dobrze podpiera ciało i kręgosłup. Zapewnia wygodę zarówno singlom jak i parom. Osoby dzielące materac nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Pianka jest trwalsza od tradycyjnej pianki poliuretanowej nawet o 45%. Materace te znajdziesz w dziale materace wysokoelastyczne HR.

Pianka tapicerska T35

W naszym sklepie posiadamy materac z tą niezwykłą pianką. To model Todi, piankowy materac o wysokości 14 cm, obustronnie średnio twardy oraz w wersji max plus mający 20 cm wysokości. Bardzo komfortowy i zasługujący na uwagę. W wersji podstawowej otrzymują Państwo materac w pokrowcu niepikowanym Jersey, ale za odpowiednią dopłatą do wyboru jest jeszcze kilka innych, o odmiennych właściwościach pokrowców do wyboru. Mogą Państwo wybierać pomiędzy pokrowcami: Bamboo, Tencel, Aloe Vera, pikowany Jersey, grafitowy Żakard, Silver. Pokrowce można prać, dzięki czemu łatwo utrzymać materac w czystości. Posiadają wszyty suwak w kształcie litery „L” ułatwiający zdejmowanie i zakładanie pokrowca.

Materace z pianką wysokoelastyczną HR

Nasze materace produkujemy w ciągu trzech dni roboczych. Przykładamy ogromną wagę do ich jakości i wykonania. Transportujemy je prywatną firmą transportową przewożąc na płasko, ułożone w pozycji bocznej. Nie gniotą się wzajemnie, nie są zginane i rolowane. Oferujemy również profesjonalną pomoc konsultantów przy wyborze odpowiedniego modelu, o odpowiedniej twardości i typie.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Dezynfekcja materaca: jak poprawnie zdezynfekować materac?
- Jak poradzić sobie ze skrzypiącym łóżkiem?
- Jak pozbyć się problemów ze wstawaniem rano?