Kamper lub przyczepa campingowa to marzenie niejednej osoby. Jeżeli rozglądasz się za materacem do nich, widocznie należysz do szczęściarzy, którym to marzenie się spełniło. Dom na kółkach pozwala na zwiedzanie bez większych ograniczeń. Wypoczynek musi być jednak równie komfortowy jak w hotelowym łóżku, a dobierając odpowiedni materac możesz zagwarantować sobie wygodę równą tej we własnym domu. Szeroka oferta naszych materacy gwarantuje dostępność modeli w bardzo wielu rozmiarach, o różnych wysokościach, typie budowy oraz rodzaju wykorzystanych surowców.

Materac do kampera

Materac do kampera może być ograniczony wysokością. Materace piankowe są dość niskie, mogą jednak nie spełniać oczekiwań osób, które ważą więcej jak 60 kg. Osobom cięższym polecamy materace z wkładem sprężynowym. Zwykle jednak ich wysokość przekracza 15 cm. Wychodząc naprzeciw naszym klientom wprowadziliśmy do oferty materace kieszeniowe mini. Wysokość sprężyn została obniżona o połowę i wynosi tylko 6 cm, wszystkie najważniejsze cechy danych modeli zostały jednak zachowane. Materac kieszeniowy jest najtrwalszym i najwygodniejszym rodzajem materaca. Występuje zarówno w wersji jednostronnej jak i dwustronnej. Jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca warto wybrać model dwustronny. Dzięki możliwości obracania, jego żywotność znacznie się wydłuża. Ogromnym plusem jest również fakt, że materac może mieć dwie różne twardości po każdej stronie.

Jeżeli jesteś osobą lekką, śmiało możesz pozwolić sobie na zakup materaca piankowego. Jest lekki, wygodny. Zapewnia odpowiednie podparcie ciała, nie sprawia trudności przy przenoszeniu i obracaniu. Materace bonellowe są ekonomiczną opcją. Tańsze od pozostałych, również trwałe i wygodne. Mają dobrą elastyczność powierzchniową. Polecamy je jednak do łóżek pojedynczych. Dwie osoby na materacu bonellowym, zwłaszcza różniące się wagą, mogą nie być zadowolone z poziomu otrzymanego komfortu.

Materace posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę wkładów zewnętrznych. W zależności od poziomu twardości mogą być wykonane z poniższych materiałów:

  • lateksu
  • pianki termoelastycznej Visco Memory
  • pianki poliuretanowej T25
  • kokosa
  • trawy morskiej
  • końskiego włosia
  • pianki moletowanej

Wszystkie surowce posiadają atesty, są bezpieczne dla alergików. Kokos, trawa morska i końskie włosie utwardzają powierzchnię i stabilizują. W materacach miękkich i średnio twardych stosujemy warstwy pianki T25, pianki termoelastycznej Visco Memory, pianki moletowanej oraz lateksu.

Nie zawsze stać nas na zakup nowego materaca. Nie musisz się jednak skazywać na niekomfortowy sen. Inną opcją jest zaopatrzenie się w materac nawierzchniowy. Nakładki mogą skutecznie zwiększyć wygodę powierzchni, na której planujemy spać. Mogą ją wyrównać niwelując niewielkie wgłębienia, utwardzić lub zmiękczyć w zależności od potrzeb. Są lekkie, łatwe w przechowywaniu i niedrogie.

Niezależnie od tego czy kupimy nowy materac czy tylko toper, jakość naszego wypoczynku wyraźnie wzrośnie. Podróżowanie będzie czystą przyjemnością, sen zregeneruje nasze siły i zapewni nam energię na dalsze przygody.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Pianka poliuretanowa w materacach - pytania, odpowiedzi i opinie.
- Czym jest ochraniacz na materac?
- Jaki materac dla alergika wybrać?