Materace dzielimy na cztery kategorie według poziomu twardości. Dla lekkich i drobnych osób, ważących maksymalnie 60 kg przewidziane są materace miękkie (H1). Taka powierzchnia zapewni im komfort, nie powodując bólu kości i napięcia mięśni wywołanych dużym naciskiem. Materace średnio twarde (H2) to grupa produktów przewidziana dla najszerszej grupy odbiorców, czyli dla osób ważących pomiędzy 60-100 kg. Jeżeli Twoja waga przekracza 100 kg, powinieneś szukać modelu wśród materacy twardych (H3). Dla najcięższej grupy (waga powyżej 120 kg) produkujemy materace bardzo twarde (H4) o wzmocnionej warstwami kokosa i końskiego włosia konstrukcji.

Materace twarde

Materace twarde dostępne w naszym asortymencie, posiadają dwie użytkowe strony. Do wyboru są modele średnio twarde/twarde (H2/H3) oraz po jednym miękko/twardym (H1/H3) - materac Malta (2xvisco memory/kokos) i twardym/bardzo twardy (H3/H4) – materac Rotterdam. Posiadamy również modele jednostronne:

- kieszeniowy materac Geneva (z kokosem)

- bonellowy materac Bari ( wkład ze sprężyn w kształcie klepsydry, połączonych ze sobą drutem, trwały. Ciężar  rozkładany jest równomiernie na sprężyny uciskane i te znajdujące się obok. Sprężyny działają progresywnie, to  znaczy, że im większy ciężar na nie działa, tym mocniejszy stawiają opór. Wkład nie posiada stref twardości.)

Materace średnio twarde

Materace średnio twarde/twarde:

- materac Mediolan (kieszeniowy z kokosem)

- materac Barcelona (kieszeniowy z kokosem i pianką Visco Memory)

- materac Madryt (kieszeniowy z kokosem i lateksem)

- materac Porto (kieszeniowy z kokosem, lateksem i pianką Visco Memory)

- materac Modena (bonellowy z kokosem)

Materace kieszeniowe

Wkłady pocketowe w materacach zbudowane są ze sprężyn, które umieszczone są w specjalnych kieszonkach (stąd ich nazwa). Nie są ze sobą połączone drutem, jak ma to miejsce w przypadku materacy bonellowych. Pracują niezależnie i cicho. Takie wkłady mają wiele punktów podparcia, są bardzo elastyczne. Uginają się w miejscu nacisku, dopasowując do krzywizn ciała. Bardzo trwałe i odporne na zniekształcenia.

Warstwą usztywniającą, stosowaną w materacach twardych jest kokos. Wkład produkowany jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest naturalny, posiada właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Bakterie i roztocza nie namnażają się w nim, dzięki dużej przewiewności. Zwiększona cyrkulacja powietrza chroni użytkownika przed nadmierną potliwością i przegrzewaniem.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Twardość materaca H1, H2, H3, H4, H5
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne
- Kiedy wybrać sprężyny bonellowe? Opinie