Materace termoelastyczne to materace, w których zewnętrzną warstwę stanowi pianka termoplastyczna visco memory, reagująca pod wpływem temperatury i nacisku idealnym dopasowaniem do kształtu sylwetki. Materiał ten został stworzony w ubiegłym stuleciu na potrzeby stacji badawczej NASA. Dziś jest doceniany w wielu branżach. Jedną z nich jest produkcja materacy. Materac z pianki termoelastycznej ma bardzo wygodną, miękką powierzchnię. Idealnie podpiera kręgosłup, odciąża mięśnie i stawy. Wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Wśród materacy termoelastycznych wyróżniamy kilka rodzajów, w zależności od rodzaju rdzenia (sprężyny kieszeniowe, sprężyny typu bonell, piankowy), od rodzaju zastosowanych pod pianką viscoelastic warstw, od tego czy będzie to materac jednostronny czy materac dwustronny.

Materace termoelastyczne

Sprężyny kieszeniowe mają walcowaty kształt. Wykonane są z mocnego drutu i umieszczone każda osobno, w specjalnych materiałowych kieszonkach zszytych ze sobą. Pracują niezależnie od siebie i uginają się tylko w miejscu nacisku. Wiele elastycznych punktów podparcia sprawia, że w połączeniu z miękką, termoelastyczną warstwą materac jest bardzo wygodny, komfortowy i trwały. Sprężyny kieszeniowe występują w wersji standardowej w liczbie 262 szt/m2 o wysokości 12 cm. W wersji max plus sprężyny zostały wydłużone o 5 cm, natomiast w wersji mini są krótsze o 6 cm. W wersji multipocket liczba sprężyn została podwojona i wynosi 510 szt/m2.

Materac termoelastyczny

Sprężyny bonellowe mają cylindryczny kształt, są ze sobą połączone mocnym drutem, tworząc konstrukcję przypominającą siatkę. Pracują wspólnie, ciężar jest więc równomiernie rozkładany na wszystkie.

Materace piankowe mają wkład wykonany z przewiewnej pianki poliuretanowej T25. Jest miękka, wygodna i elastyczna. Jej gęstość wynosi 25kg/m3. Na wygodę największy wpływ mają jednak warstwy zastosowane w materacu. Mogą być wykonane z surowców takich jak:

 • lateks – bardzo sprężysty i wytrzymały, zbudowane z licznych mikrokanalików zwiększających przewiewność i elastyczność punktową materaca. Równomiernie podpiera ciało, wspomagając prawidłowe krążenie krwi.
 • kokos – naturalny surowiec wykonany z włókien łupiny orzecha kokosowego, umacnia i usztywnia konstrukcję materaca. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, dobrze wchłania wilgoć i szybko oddaje ją do otoczenia.
 • trawa morska - to kilka rodzajów alg, rosnących nad brzegiem oceanu. Zawierają prozdrowotny jod wydzielany stopniowo w czasie snu i ułatwiający oddychanie alergikom. Warstwa ta zapobiega nadmiernemu poceniu.
 • końskie włosie – to materiał, który dobrze wentyluje materac, pochłania pot i oddaje do otoczenia, zapobiegając jego wnikaniu do wnętrza materaca, ogranicza namnażanie bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. Utwardza materac.

Materac z pianki termoelastycznej

Materace mogą być dwustronne lub jednostronne. W materacach jednostronnych tylko jedna strona jest przygotowana do użytkowania. Są tańsze od materacy dwustronnych, które z kolei są znacznie praktyczniejsze. Dzięki możliwości odwracania materaca jego żywotność znacznie się wydłuża.

Materace termoelastyczne opinie

Pianka termoelastyczna visco memory charakteryzuje się wysoką elastycznością punktową. Doskonałe podparcie kręgosłupa i całego ciała sprawia, że wszelkie dolegliwości bólowe są redukowane. Ciało jest odprężone i zrelaksowane. Pianka posiada cechę, którą docenią osoby ze słabym krążeniem, z tendencją do marznących stóp, kumuluje bowiem ciepło. Otulone ciało odczuwa termiczny komfort. Osoby starsze, których ciało jest wrażliwe na dotyk czują się komfortowo na miękkiej powierzchni. Materace termoelastyczne są często kupowane dla osób w trakcie rekonwalescencji lub chorych, nie mogących wstawać z łóżka. Ich budowa bowiem zapobiega bolesnym odleżynom.

Wyróżniamy jeszcze piankę visco moletowaną. Jest charakterystycznie nacinana, dzięki temu zyskuje aż siedem stref twardości. Pozwala to na jeszcze dokładniejsze dopasowanie materaca do sylwetki. Pianka moletowana posiada liczne wypustki i wgłębienia, które stymulują układ krążenia i dają odczucie mikromasażu.

Materace z pianki termoelastycznej

Materace termoelastyczne dostępne w naszym sklepie:

 • materac Palermo (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, materac kieszeniowy)
 • materac Dallas (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, materac kieszeniowy)
 • materac Walencja ( Lateks + piankaT25 + pianka termoelastyczna Visco Memory)
 • materac Ida (pianka moletowana + pianka T25 + Lateks + pianka termoelastyczna Visco Memory, materac kieszeniowy)
 • materac Braga ( 2x Lateks + pianka T25 + pianka termoelastyczna Visco Memory, materac kieszeniowy)
 • materac Barcelona (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25 + Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Porto ( pianka termoelastyczna Visco Memory + Lateks + pianka T25 + Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Lizbona (pianka termoelastyczna Visco Memory + piankaT25 + 2x Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Amsterdam (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25 + 2x Kokos + końskie włosie,  materac kieszeniowy)
 • materac Almere (pianka termoelastyczna Visco Memory + Lateks + pianka T25 + 2x Kokos + końskie włosie, materac kieszeniowy)
 • materac Zeus (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, materac kieszeniowy)
 • materac Leon (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25 + Lateks, materac kieszeniowy)
 • materac Malta (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25 + Kokos, materac kieszeniowy)
 • materac Toronto (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, sprężyny bonellowe, materac bonellowy)
 • materac Salerno (pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, materac piankowy)
 • materac Tunezja (2x pianka termoelastyczna Visco Memory + pianka T25, materac piankowy)

Materace termoelastyczne cechuje duża wygoda użytkowania, są miękkie i delikatne dla ciała. Materace transportujemy do klienta firmą przewozową. Zależy nam na tym, by dotarły do Państwa w nienaruszonym stanie, bez najmniejszych uszkodzeń. Dlatego przewożone są na płasko w pozycji bocznej. Nie są zginane i rolowane i nie gniotą się wzajemnie pod swoim ciężarem.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Kiedy wybrać sprężyny bonellowe? Opinie
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Materac bonellowy czy pocket