Decydując się na zakup materaca, często stajemy przed wyborem sprężyny kieszeniowe czy bonelowe. Czym tak naprawdę się różnią? Na który typ się zdecydować? Komu są dedykowane. Pytań jest sporo. Pora poznać na nie odpowiedzi.

Sprężyny bonell

Jak wskazuje tytuł tego artykułu, Twoim głównym celem zainteresowania są z pewnością materace bonellowe. Są tańszą alternatywą dla materacy pocketowych, sprawdzą się więc idealnie w hotelach, domach wczasowych, pensjonatach czy innych miejscach, w których ilość łóżek jest bardzo duża. Do tych miejsc zaliczyć możemy również schroniska, akademiki czy internaty. Niższa cena przełoży się na koszt inwestycji, nie oznacza jednak wcale mniejszego komfortu korzystających z nich osób i tym samym obniżenia standardu i jakości usług. Nie powinno Cie to więc martwić. Branża hotelarska czy turystyczna oferująca noclegi, ma świadomość potrzeby wymiany materacy ze względu na utrzymanie właściwej higieny. Koszt takiej wymiany powinien być więc jak najniższy.

Sprężyny bonelowe

Internetowy sklep z materacami pozwala dobrze poznać wszystkie opcje. Zaznajomienie się głębiej z tematem, pozwoli oszczędzić sobie dylematów i pytań o to, czy faktycznie wybór był słuszny i najlepszy. Tak więc bonell czy pocket?

Sprężyny typu bonell mają kształt zbliżony do klepsydry, czyli lekko zwężony pośrodku. Na całej powierzchni materaca połączone są ze sobą mocnym drutem. Charakteryzują się dużą trwałością, wytrzymałością i sprężystością. Wnętrze materaca jest przewiewne i dobrze wentylowane. Są więc bezpieczne dla alergików. Ich praca i siła wyporu jest zależna od wagi. Im wyższa waga i większy nacisk tym mocniejsze sprężynowanie. Bonel sprężynowy będzie więc odpowiedniejszy w przypadku łóżek pojedynczych. Są one bowiem łatwym przewodnikiem drgań i druga osoba, mogłaby odczuwać dyskomfort podczas ruchów partnera. Materace bonellowe są niższe od materacy kieszeniowych o 2 cm. Wkład sprężynowy ma 10 cm wysokości. Odpowiednią grupą docelową są starsze dzieci i nastolatkowie. Przede wszystkim śpią na pojedynczych łóżkach, więc znika problem falującej powierzchni. Sprężyny zapewniają trwałość materaca, wierzchnie warstwy odpowiednią miękkość i wygodę. Mamy jednak pewność, że materac nie posiada stref i jego twardość na całej powierzchni jest jednakowa, dostosowana do ucisku ciała. Ich progresywność zapewnia odpowiednie podparcie na całej długości ciała. Stopniowy wzrost dzieci nie budzi tu więc żadnych obaw.

Sprężyny kieszeniowe czy bonellowe

Sprężyny pocketowe są umieszczone w specjalnych kieszonkach, odseparowane od siebie pracują samodzielnie i niezależnie, mają kształt walca o jednakowej szerokości na całej długości. Ilość sprężyn wynosi 262 szt./m2Ten typ sprężyn charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością punktową. Idealnie dopasowuje się do ciała. Zmiana pozycji nie jest uciążliwa dla osoby leżącej obok. Poza tym pracują cicho. Występują w wersji pocketowej lub multipocketowej. Co kryje się pod tym drugim pojęciem? Zwiększona liczba sprężyn w liczbie 510 szt./m2. Takie materace nazywamy materacami kieszeniowymi lub materacami multipocket.

Sprężyny bonell opinie

Jakie opinie można usłyszeć o materacach z tym typem sprężyn. Przeważnie wybierane są przez osoby ceniące tradycyjne rozwiązanie. Ze względu na stopień twardości klasyfikujemy je do materacy średnio twardych H2, czyli najbardziej wszechstronnej kategorii wagowej. Występuje również model jednostronny, twardy (H3) czyli Bari oraz Modena- materac średnio twardy z jednej strony i twardy z drugiej (dzięki użyciu warstwy kokosu). Na plus przemawia również niższa cena tego typu materacy. Nie musisz się jednak obawiać niskiego komfortu snu, jeżeli dokonujesz zakupu materaca u sprawdzonych producentów. Nasze materace są wykonane według najnowocześniejszych metod, stosowane dodatkowo warstwy takie jak lateks (model Werona), Visco (model Toronto) czy kokos (model Modena czy jednostronny Bari) sprawiają, że materace są bardzo wygodne.

Bonell

Przeczytać możemy więc wiele pozytywnych opinii klientów zadowolonych z wyboru, którzy powtórzyli by swój wybór. Jak każda rzecz, również i ta ma jednak swoje wady. Część użytkowników narzeka na uczucie falowania, które jest zjawiskiem zupełnie normalnym, gdy elementem budulcowym materaca jest bonel sprężynowy. Wszystkie sprężyny są ze sobą połączone, tworzą razem system. Dlatego kiedy się poruszasz sprężyny pracują wspólnie. Jest to szczególnie uciążliwe w łóżkach dwuosobowych. Minusem może być głośniejsza praca bonelli na początku użytkowania. Materac może skrzypieć co skutecznie będzie zaburzało nam wypoczynek i regenerację. Z czasem powinien się jednak wyrobić.

Jak więc możemy wywnioskować z powyższych rozważań, materace, w których użyto sprężyny typu bonell nie muszą oznaczać kiepskiej jakości produktu, który kupujemy tylko w ostateczności lub w sytuacji, kiedy stan funduszy nie pozwala nam na kupno czegoś lepszego. Oczywiście, że materace pocketowe należą do wyższej kategorii jeżeli chodzi o cenę i przeznaczenie, ale nie zapominajmy, że polecane są głównie dla par, gdyż charakterystyczny sposób ich pracy powala na zmianę pozycji, bez narażania drugiej osoby na wybicie ze snu. Sprężyny bonellowe w nowoczesnych materacach, zapewniają wystarczająco duży komfort i wygodę.

Dla kogo sprężyny bonell do spania?

Kto powinien rozważyć zakup materaca z wkładem bonellowym:

  • jeżeli jesteś właścicielem hotelu, pensjonatu, akademika lub domu wczasowego warto wyposażyć łóżka w ten typ materaca, ze względu na jego uniwersalność, trwałość i korzystną cenę
  • jesteś rodzicem dorastających dzieci i zależy Ci na tanim, ale bezpiecznym materacu, który wraz ze  wzrostem dziecka nie utraci właściwych punktów podparcia ciała
  • w jakiś sposób ogranicza Cię wysokość materaca
  • w chwili obecnej stan finansowy nie pozwala Ci na zakup droższego typu materaca
 
Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Materac dwustronny
- Co zrobić, gdy materac jest zbyt miękki?