Dokonałeś złego wyboru podczas zakupu materaca? Po kilkudniowym testowaniu okazało się, że jest niewygodny? Parametry starego materaca są już nieaktualne, ponieważ przytyłeś lub zwyrodnienia kręgosłupa dały o sobie znać? Jeżeli dokucza Ci ból pleców, mięśni, zmiana pozycji na łóżku sprawia Ci problemy, zapadasz się w materacu może to oznaczać, że Twój materac jest zbyt miękki. Jeżeli nie masz możliwości zakupu nowego materaca, możesz zapewnić sobie komfortowy sen zaopatrując się w materac nawierzchniowy.

Zbyt miękki materac

Nakładki na materac pełnią różne role. Zabezpieczają materac przed zabrudzeniem, wydłużają jego żywotność, ujednolicają powierzchnię, a przede wszystkim zmieniają jego parametry twardości. Na rynku dostępne są cztery rodzaje materacy nawierzchniowych:

  • miękkie
  • średnio twarde
  • twarde
  • bardzo twarde

W przypadku zbyt miękkiej powierzchni należy zakupić materac nawierzchniowy średnio twardy/twardy lub twardy/bardzo twardy. Dostosują one powierzchnię tak, by była wygodna.

Nakładka na materac średnio twarda/twarda posiada w swojej budowie warstwę pianki poliuretanowej T25 oraz warstwę kokosa. Pianka poliuretanowa T25 ma gęstość wynoszącą 25 kg/m3. Jest elastyczna, dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Lekka i przewiewna zapewnia dobrą cyrkulację powietrza oraz regulację termiczną. Pozwala skórze oddychać. Ma właściwości antyalergiczne, jest wygodna i zapewni nam zdrowy, relaksujący sen.

Drugą stronę stanowi warstwa kokosowa, wykonana z włókien kokosowych, kilkukrotnie sprasowanych. Zapewniają one odpowiednią twardość i trwałość warstwy. W swoim składzie zawierają sole mineralne, które chronią wkład przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby i pleśń. Mata kokosowa pochłania również pot i niweluje jego nieprzyjemny zapach.

Nakładka twarda/bardzo twarda wykonana jest z podwójnej warstwy kokosowej nadającej jej status twardej oraz z końskiego włosia, który czyni jedną stronę bardzo twardą.

Końskie włosie jako surowiec naturalny pochodzenia zwierzęcego, przechodzi proces oczyszczania z wszystkich biokomponentów, by bezpiecznie mogły z niego korzystać osoby uczulone, zwłaszcza na produkty pochodzące od zwierząt. Pozyskiwane jest grzywy lub końskiego ogona. Posiada wiele pozytywnych właściwości. Jet higroskopijne. Oznacza to, że jest odporne na wilgoć, a jednocześnie jej nadmiar jest pochłaniany i szybko oddawany do otoczenia. Zapewnia więc psychiczny i fizyczny komfort osobom, które wstydzą się krępującej potliwości i towarzyszącego jej nieprzyjemnego zapachu. Wewnątrz wkładu nie rozmnażają się chorobotwórcze mikroorganizmy, brak sprzyjającego środowiska zabezpiecza materac przed bakteriami, grzybami i roztoczami.

Zbyt miękki materac, podobnie jak zbyt twardy mogą skutecznie uprzykrzyć sen i wypoczynek. Warto wykorzystać dostępne opcje, by zapewnić sobie komfort. Lekkie materace nawierzchniowe, tanim kosztem zwiększają wygodę. Są łatwe w przechowywaniu. Mogą być wykorzystywane na co dzień, lub kiedy odwiedzą nas goście i chcemy zapewnić im jak najwyższy komfort wypoczynku, nawet na niezbyt wygodnej sofie.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Jak prać pokrowiec na materac?
- Materac dwustronny
- Dwie twardości w jednym materacu H2 i H3