Materac dla dwóch osób

Jeżeli zastanawiasz się co powinno decydować o wyborze materaca dla dwojga, odpowiedzią będą dwa słowa: wygoda obojga. Niezależnie od tego czy kupujemy materac dla siebie czy dla dwóch osób to właśnie komfort jest podstawowym wyznacznikiem wyboru. Jak jednak połączyć satysfakcję dla obu stron jeżeli lubią co innego, lub wyraźna różnica ich wagi nie pozwala na wybranie jednego parametru twardości. I tu z pomocą przychodzi kompromis. Czasem jest on jednak nie do osiągnięcia i warto wtedy rozważyć zakup dwóch oddzielnych materacy. Drugim równie istotnym, ale właściwie nie problematycznym kryterium jest rozmiar materaca. Tutaj ograniczać może nas co najwyżej ilość dostępnego miejsca. Najbardziej popularnym materacem dla dwóch osób jest materac 160x200 cm. Ale po kolei...

Twardość materaca dla dwóch osób

Jeżeli różnica wagi między Wami nie istnieje lub jest niewielka, problemem mogą być jedynie zupełnie odmienne gusta. Warto przemyśleć i przedyskutować ten temat i skorzystać z pomocy doradców, którzy znają się na temacie i podpowiedzą najwłaściwsze rozwiązanie. Dobrze jest kierować się doświadczeniem producentów, którzy doskonale znają swoje produkty i wiedzą jaki stopień twardości będzie najlepszy w danym przedziale wagowym.

Materac dla dwóch osób o różnej wadze

Co zrobić gdy różnica wagi między Wami wynosi 20, 30 lub więcej kilogramów i jest to realny problem, by znaleźć właściwe rozwiązanie, które da satysfakcję obojgu? Jaki wybrać materac dla dwóch osób o różnej wadze? Na początek można rozważyć zakup dwóch osobnych materacy. To da Wam gwarancję, że żadne nie ucierpi poświęcając się dla drugiego. Łączenie między materacami możemy zamaskować dokupując materac nawierzchniowy, pomoże nam w tym również łącznik materacy. Należy jednak pamiętać o dobraniu materacy o jednakowej wysokości. Plusem może być również lżejsza waga materaca o mniejszych rozmiarach, która ułatwi nam przewracanie materaca w celu wydłużenia jego żywotności.

Jeśli jednak nie chcecie spać na osobnych materacach, należy wybrać taki typ materaca, który będzie niwelował i amortyzował ruchy. Nie będzie falował, kołysał i przede wszystkim osoba lżejsza nie będzie zsuwać się w stronę osoby cięższej. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będą materace kieszeniowe, posiadające wysoką elastyczność punktową. W takim materacu sprężyny umieszczone są w specjalnych kieszonkach, pracują niezależnie stanowiąc osobny punkt podparcie dla wszystkich strategicznych miejsc na naszym ciele. Nie odczuwamy ruchów drugiej osoby. A jaką twardość materaca wybrać? Decydując się na jeden materac dla dwóch osób powinniśmy dobrać twardość materaca dla osoby cięższej.

Jaki materac wybrać dla dwojga ?

Zastanawiasz się jaka będzie najodpowiedniejsza szerokość łóżka dla dwojga? Jeżeli dostępna przestrzeń w niczym nas nie ogranicza warto zakupić jak największy rozmiar materaca. Minimum, które będzie stanowiło o podstawowym komforcie będzie szerokość materaca 140 cm, jednak jest to zaledwie po 70 cm na osobę. Jeśli jest możliwość kupna rozmiaru większego warto rozważyć zakup materaca o szerokości przynajmniej 180 cm. Taka szerokość łóżka dla 2 osób będzie zapewniać większą przestrzeń czyli wyższy komfort i większą swoboda.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na jeden materac dwuosobowy czy kupimy dwa osobne, liczy się to, że oboje będziecie zadowoleni. Warto dobrze przemyśleć wybór materaca dla pary, gdyż jest to decyzja na lata a regeneracja i wypoczynek przekładają się bezpośrednio na poziom naszego życia. W swojej ofercie posiadamy materace piankowe, materace bonellowe, materace kieszeniowe, materace multipocket - każdy znajdzie coś dla siebie.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Co zrobić, gdy materac jest za miękki?
- Pianka Visco Memory czy lateks?
- Na co jest pianka Visco Memory w materacach?