Współcześnie pozostawanie w stanie wolnym, czyli bycie singlem dawniej określanym mianem kawalera czy bardziej obraźliwie – starej panny, jest czymś normalnym a nawet popularnym. Wiele osób decyduje się na stały związek dość późno. Mieszkając samemu mogą pozwolić sobie na swobodę, na robienie kariery, spełnianie marzeń i skupienie się w życiu na tym, na czym zależy im najbardziej, Również na tak prozaiczną rzecz jak wymarzona aranżacja mieszkania, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Zajrzałeś tu jednak po to, by otrzymać poradę na temat tego, jaki materac dla singla jest najlepszy, czym kierować się przy jego wyborze? Przejdźmy więc do głównego tematu tego artykułu.

Jaki rozmiar materaca dla singla

Większość z nas w pierwszym momencie wybiera rozmiar materaca. Dobrze rozejrzeć się po sypialni, ocenić czy zależy nam głównie na dużej, wygodnej powierzchni łóżka, czy nasza sypialnia musi pomieścić jeszcze inne niezbędne dla nas elementy (szafę, komodę, toaletkę, kącik do pracy) Dzięki temu w szybki sposób określimy swoje preferencje co do wielkości materaca. Naturalnie im jest on większy, tym wyższy komfort snu nam oferuje. Na szczęście rozpiętość rozmiarów jest bardzo duża, a my oferujemy dodatkowo wartości różniące się między sobą co 5 cm. Daje to naprawdę spore możliwości zaaranżowania przestrzeni. Czasem te 5 cm robi różnicę, gdy musimy „wcisnąć” nasze łóżko do wnęki. Jaki więc rozmiar materaca dla singla wybrać? Minimum to materac o szerokości 80 cm. Jeżeli jednak pozwala Ci na to dostępna przestrzeń możesz wybrać nawet materac standardowo wybierany przez pary czyli 160x200 cm. Pamiętaj, że to Twoja sypialnia i Twoje łóżko. To Tobie ma być wygodnie. Im większy materac tym większa swoboda, możliwość przybrania dowolnej pozycji. Rozmiar materaca ma duże znaczenie. Jeżeli wybierzemy zbyt mały, na nic zda się perfekcyjnie dobrana powierzchnia. Tak czy inaczej będzie nam niewygodnie. Intermetowy sklep z materacami posiada szeroką ofertę na rozmiary materacy od tych wąskich po niestandardowe rozmiary.

Jak dobrać materac dla śpiących w pojedynkę

Metoda doboru odpowiedniego materaca w zasadzie nie różni się niczym dla singla czy dla pary. Przede wszystkim dobieramy odpowiednią twardość. Materace dostępne są w czterech stopniach twardości:

Dzięki przypisanym do każdej kategorii przedziałom wagowym jesteśmy w stanie w szybki i prosty sposób przypisać sobie odpowiednią twardość materaca. Oczywiście nie są to sztywne reguły, których należy się trzymać za wszelką cenę. Należy wziąć pod uwagę również nasze indywidualne preferencje.

Kolejnym krokiem jest wybór rdzenia materaca, który u singli daje większe możliwości. Może wybrać zarówno materac bonellowy, posiadający elastyczność powierzchniową, jak i materac piankowy (o ile nie waży zbyt dużo, ponieważ ten typ materacy ma ograniczoną odporność na ciężar), materac z rdzeniem lateksowym (droższy od pozostałych, ale wart swojej ceny ze względu na zapewniany komfort) oraz materac kieszeniowy, o dużej elastyczności punktowej. Wkład wewnętrzny stanowi o trwałości materaca.

Warstwy zewnętrzne to główne czynniki wyznaczające twardość materaca. I tak, materace miękkie to materace termoelastyczne z podwójną warstwą pianki Visco Memory. Materace średnio twarde dedykowane są najliczniejszej grupie wagowej i jednocześnie najbardziej różnorodne. Wśród nich wyróżniamy materace lateksowe, materace wysokoelastyczne, materace profilowane molet, materace profilowane visco memory. Materace twarde czyli o sztywnej, zbitej powierzchni to materace z trawą morską albo materace kokosowe. Gwarantują dobre podparcie dla kręgosłupa, są higroskopijne czyli wchłaniają nadmiar wilgoci i szybko oddają do otoczenia, neutralizują również nieprzyjemny zapach potu. Materace z końskim włosiem nałożonym jako dodatkowa warstwa na podwójnej macie kokosowej to materace bardzo twarde. Oferujemy materace dwustronne oraz materace jednostronne. Zdecydowanie jednak polecamy wybór materaca dwustronnego. Obie jego strony nadają się do użytkowania dzięki czemu nie eksploatujemy jednej nadmiernie. Odwracając materac regularnie wydłużamy jego żywotność i na dłużej zachowuje on swoje właściwości. Materac dwustronny może mieć dwie jednakowe twardości po obu stronach lub dwie różne. Daje to bardzo duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna strona będzie spełniać nasze oczekiwania.

Materac dla singla

Rozmiar oraz model materaca masz już wypatrzony. Zawsze warto jednak przed zakupem dowiedzieć się czy oferowane produkty posiadają niezbędne atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne dla alergików. Nasze surowce są bezpieczne i sprawdzone i bez obaw mogą na nich spać również osoby wrażliwe na alergeny. Kolejną sprawą jest metoda transportu. Szczególnie materacy sprężynowych. Większość producentów wysyła ten rodzaj materacy w formie zrolowanej, co dla nas jest nie do zaakceptowania. Dajemy 30 letnią gwarancję na formatkę kieszeniową i dlatego transportujemy nasze materace prywatną firmą przewozową. Materace przewożone są na płasko, ułożone jeden obok drugiego. Nie możemy sobie pozwolić na to, by któraś sprężyna została uszkodzona.

Jak widać wybór materaca dla singla może być ograniczony jedynie stopniem twardości. Pozostałe parametry są sprawą bardzo indywidualną i każdy singiel może o nich decydować bez obowiązkowej konsultaz drugą osobą, bez obowiązku brania pod uwagę potrzeb drugiej osoby. To duży przywilej, który gwarantuje regeneracyjny, wygodny sen.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Materac nawierzchniowy – czym się różni od innych materacy?
- Sypialnia w stylu skandynawskim
- Jak powinno być ustawione łóżko względem kierunków świata?