Wybór materacy na dzisiejszym rynku jest ogromny. Materace różnią się jakością, rodzajem wkładu wewnętrznego i warstwą zewnętrzną. Jak więc rozpoznać te najlepsze i czy sugerowanie się ceną ma większy sens? Ceny są tak zróżnicowane a modeli tak wiele, że odgadnięcie czy dokonujemy właściwego wyboru może sprawić niemały problem. Dobry jakościowo, wydajny sen jest bardzo istotny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odpowiednio dobrany materac powinien zapewnić doskonałe podparcie całego ciała i gwarantować komfortowy wypoczynek. Jaką kwotę powinniśmy przeznaczyć na materac by mieć pewność, że materac ma wysoką jakość?

Cena materaca

Odpowiedź na pytanie ile kosztuje dobry materac nie jest prosta. Tak naprawdę przekrój cenowy jest bardzo duży. Możemy kupić świetny materac za stosunkowo niewielką kwotę lub zmarnować pieniądze na drogi, ale bardzo niewygodny i nietrwały materac. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest zapoznanie się z budową materaca, sprawdzenie z jakich surowców został wykonany, a także zwracanie uwagi na takie szczegóły jak długość gwarancji, sposób dostawy czy kontakt z konsultantami. Dopiero połączenie tych wszystkich punktów da nam niemal 100% pewność, że nasz materac wart jest swojej ceny.

Ceny materacy wahają się od 500 do nawet 4000-5000 zł. Cena zależna jest nie tylko od rozmiaru (każdy zdaje sobie sprawę, że im większy materac tym droższy), ale również materiałów.

 

Materace miękkie wykonane są przeważnie w całości z bloku pianki. Dają wygodne i stabilne podparcie dzieciom i osobom, których waga nie przekracza 60 kg. Oferowane przez nas materace wykonane są z kilku warstw pianki różnego rodzaju. Wyraźnie zwiększa to ich jakość, wytrzymałość i poziom komfortu. Podstawową pianką, stanowiącą rdzeń materaca jest pianka T25. Jeżeli chodzi o zewnętrzne warstwy, klient wybiera model z pianką, którą preferuje. Może to być materac lateksowy lub materac termoelastyczny, zależnie od potrzeb i upodobań, ponieważ posiadają inne właściwości. Zarówno pianka lateksowa, jak i pianka termoelastyczna visco memory to surowce ekskluzywne. Odpowiednio eksploatowane posłużą długi czas.

Innym rodzajem materaca, trwalszym i wytrzymującym dużo większe obciążenia są materace sprężynowe. Warto zwrócić uwagę, jak długą gwarancję daje producent. Nasza firma daje aż 30 lat gwarancji na formatki ze sprężyn kieszeniowych. Świadczy to o ich niezwykłej odporności, trwałości i świetnej jakości materacach.

Tańsze materace bonellowe warto zakupić do łóżek, które będą użytkowane dość rzadko lub nie chcemy inwestować większej gotówki. Materace kieszeniowe to wyższa półka produktów. Są bardzo wygodne, dopasowują się do ciała minimalizując ucisk na naczynia krwionośne. Wkłady pocketowe zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca, w liczbie 262 szt/ m2, umieszczonych w kieszonkach. Gwarantują wiele elastycznych punktów podparcia oraz wyjątkową trwałość materacy. Wśród materacy kieszeniowych wyróżniamy wersję podstawową, wersję max plus z wydłużonymi o 5 cm sprężynami (materac traci troszkę na sztywności) i wersję mini ze skróconymi o połowę (6 cm) sprężynami. Na uwagę zasługuje również materac multipocketowy z podwojoną liczbą sprężyn wynoszącą 510 szt/m2.

Materace kieszeniowe i bonellowe występują jako materace jednostronne i materace dwustronne. Ta druga opcja znacznie podnosi użytkowość materaca i jego wartość. Dzięki możliwości korzystania z obu stron materaca, możemy przetestować dwie różne twardości. Z jednej strony możemy mieć materac średnio twardy a z drugiej na przykład materac twardy. Zyskujemy również znacznie większą trwałość materaca. Ta ekstra właściwość zwiększa jego cenę , jednak jest to warte dodatkowych pieniędzy.

Materace sprężynowe zyskują różną twardość dzięki odpowiednim warstwom zastosowanym na wierzchu. Materace miękkie zyskujemy poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materace średnio twarde to znacznie większy wybór. Klient wybiera pomiędzy pianką lateksową, pianką viscoelastic, pianką profilowaną, w różnych kombinacjach. Materace twarde i materace bardzo twarde to wykończenie materaca naturalnymi surowcami. Klient może wybierać pomiędzy materacem kokosowym a materacem z trawy morskiej. Materac z końskim włosiem to dodatkowo wzmocniona opcja i to klient decyduje o zastosowaniu tej warstwy w materacu.

Inne czynniki wpływające na cenę materaca

Masz już wybrany rozmiar i rodzaj materaca, jego twardość, podjąłeś decyzję o zastosowanych warstwach zewnętrznych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca? Warto sprawdzić czy kleje i inne półprodukty używane w produkcji materacy są bezpieczne dla naszego zdrowia, czy surowce posiadają niezbędne certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania. Materiały pozyskujemy od zaufanych dostawców, a dzięki wieloletniej współpracy możemy negocjować ceny, z korzyścią dla klienta.

Nie bez znaczenia jest również sposób dostawy. Nasze produkty transportujemy prywatną firmą przewozową na płasko, w pozycji bocznej. Nie zginamy ich i nie rolujemy, nie gniotą się wzajemnie. Dzięki takiej formie dostawy mamy gwarancję, że sprężyny nie zostaną uszkodzone a ma to ogromne znaczenie dla ich trwałości.

Służymy również profesjonalnym doradztwem naszych konsultantów. Doświadczenie naszych pracowników pozwala na udzielenie państwu fachowych informacji, wyjaśnienie pojęć, na pomoc w wyborze najlepszego materaca. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów na całym etapie zakupów.

Klient może przetestować materac przez okres 30 dni. Jeżeli z jakiś względów nie będzie spełniał oczekiwań można go zwrócić. Dla nas liczy się każdy szczegół. Poza ogromną liczbą dostępnych modeli materacy oferujemy również kilka rodzajów pokrowców. Chcemy dać klientowi możliwość decydowania o jego składzie i właściwościach.

Jak więc widać nie tylko cena świadczy o jakości produktu. Równie ważna jest cała otoczka. Proces od doradztwa i wyboru modelu, poprzez jego produkcję, aż do dostawy pod dom klienta.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Producent materacy Sweetsen.pl
- Mata kokosowa – dlaczego warto dokupić ją do materacy
- Spanie na łyżeczkę - co to oznacza?