Nowością, którą warto się zainteresować jest wprowadzona niedawno profilowana moletowana pianka visco memory. Co to jest i czy jest warte naszej uwagi?

Wkłady materaca możemy podzielić na 3 kategorie: piankowe, bonellowe i kieszeniowe. Każdy z nich wykończony jest wierzchnią warstwą, która wpływa na komfort i stopień twardości materaca. Czym różnią się podstawowe warstwy i jakie mają właściwości?

By uzyskać najtwardszy stopień czyli materac bardzo twardy H4 musimy użyć podwójnej warstwy kokosa lub podwójnej warstwy kokosa i pojedynczej warstwy końskiego włosia. Końskie włosie to naturalny surowiec, niezwykle odporny na wodę i jednocześnie higroskopijny, co wydaje się być niemożliwe, gdyż niejako jedno zaprzecza drugiemu. Ale to stanowi o niezwykłości tego materiału. Warstwa końskiego włosia wchłania pot i uwalnia nadmiar wilgoci do otoczenia. Jednocześnie stanowi kiepskie środowisko do rozwoju roztoczy i bakterii jest więc antyalergiczne i antybakteryjne.

Materace twarde (H3) to te, których zewnętrzną warstwę stanowi pojedyncza warstwa kokosa. Warstwa kokosowa wykonana jest z łupin orzecha kokosowego, ma charakterystyczny brązowy kolor. Jest bardzo trwała i wygodna, umacnia konstrukcję materaca. Dobrze pochłania wilgoć i oddaje ją do otoczenia, bakterie i roztocza nie mają odpowiedniego środowiska do rozwoju, dzięki temu ma właściwości antyalergiczne.

Średnio twardą warstwę (H2) możemy uzyskać przez zastosowanie lateksu lub pianki visco memory. Lateks to bardzo trwały, sprężysty materiał nie ulegający wypracowaniu, posiada specjalne mikrokanaliki, które dobrze wentylują materac, co zapobiega nadmiernej potliwości. Lateks równomiernie podpiera ciało, zapewnia komfort osobom mającym problemy z kręgosłupem i poprawia krążenie krwi. Natomiast pianka visco memory to pianka termoelastyczna reagująca na zmianę temperatury. Pod wpływem ciepła mięknie i dopasowuje się do krzywizn ciała pod jego ciężarem. Nasze ciało nie odczuwa najmniejszego ucisku zapadając się w piance. Jest ona przewiewna, oddychająca, więc materac zapewnia higienę. Bakterie, roztocza i drobnoustroje nie namnażają się, nie posiadając środowiska sprzyjającego ich rozwojowi. Jeżeli zastosujemy podwójną warstwę pianki visco memory uzyskamy materac miękki (H1).

Podstawową warstwą jaką stosujemy w materacach jest pianka poliuretanowa T25 o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności.

Nawet doskonały materiał można spróbować ulepszyć. W tym celu powstała profilowana pianka visco memory. Zachowała swoje dotychczasowe właściwości, zyskując jedną dodatkową cechę. Dzięki charakterystycznym nacięciom posiada aż 7 stref twardości, dopasowanych do strategicznych miejsc na ciele śpiącego. W miejscu gdzie znajduje się głowa, brzuch i nogi pianka jest miękka. Tam gdzie nacisk jest większy czyli w miejscu ramion i bioder-twardsza. Charakterystyczne wgłębienia i wypustki dają efekt mikromasażu, ciało jest stymulowane i poprawia się krążenie krwi. Nie męczą nas drętwiejące kończyny. Organizm jest lepiej dotleniony i wypoczęty. Strona materaca, gdzie warstwą jest pianka moletowana visco memory należy do kategorii średnio twardej.

Pęd życia ogranicza nasze możliwości spokojnego i długiego wypoczynku. Dlatego tak ważna jest dobra jakość snu. Warto wypróbować materace profilowane z pianką visco memory. Zapewni nam zdrowy i relaksujący sen.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Tanie materace - przegląd tanich, a zarazem dobrych materacy
- Materac do spania na podłodze - czy to prawidłowe podejście?
- Pianka Visco Memory czy lateks?