Oferujemy wysokiej jakości nakładki na materac, wykonane ze sprawdzonych i bezpiecznych surowców. Materac nawierzchniowy 140x20 średnio twardy to praktyczny i uniwersalny produkt, który przyda się w każdym domu. Można przypisać mu wiele ról, między innymi zmianę twardości powierzchni, wygładzenie powierzchni w celu poprawy komfortu, ochronę przed zabrudzeniem lub zniszczeniem bazowego materaca. Niezależnie od motywów jakimi kierujemy się przed zakupem topera, z pewnością nie będziemy żałować wydanych na to pieniędzy.

Cienki materac na łóżko – budowa

W zależności od twardości jaką posiada nakładka zastosowano różne surowce w ich budowie. Nakładka miękka wykonana jest z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory, nakładka twarda z warstwy kokosowej po jednej stronie i pianki T25 po drugiej, materac nawierzchniowy bardzo twardy z podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia. Najbardziej zróżnicowaną budowę ma materac nawierzchniowy 140x200 cm średnio twardy. Może być wykonany z różnych surowców, między innymi:

Do tej grupy możemy zaliczyć także materac nawierzchniowy twardy, gdyż jedna z jego stron wykonana jest z pianki T25 i ma średnią twardość.

Użycie różnych surowców sprawia, że pomimo tej samej twardości nakładki mają inne właściwości, zależne właśnie od cech danego surowca. Podstawową nakładką jest ta wykonana z pianki T25. Cechuje się dobrą sprężystością, odpowiednio wspiera sylwetkę. Pianka T25 jest przewiewna, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, jej gęstość to 25 kg/m3. Pozostałe topery poza wspomnianą painką mają dodatkowe warstwy, między innymi z:

  • pianki moletowanej – czyli gęstej, laserowo nacinanej pianki, doskonale dopasowującej się do kształtu sylwetki. Nacinanie zwiększa jej możliwości adaptacyjne, sprawia, że jest jeszcze bardziej przewiewna. Pianka ma 7 stref twardości, nie uczula.
  • pianki termoelastycznej visco memory – która pod wpływem ciepła ciała mięknie, staje się plastyczna i podatna na formowanie. Dzięki temu tworzy idealny odlew sylwetki, która delikatnie się w niej zatapia. Pianka visco jest gęsta, doskonale wentylowana, antyalergiczna i antygrzybiczna. Odciąża mięśnie i stawy sprawiając, że krew swobodnie krąży i dotlenia organizm. Budzimy się więc wypoczęci i zregenerowani. Pianka łatwo się nagrzewa i kumuluje ciepło, spodoba się więc zmarzluchom
  • pianki profilowanej visco memory – posiada te same cechy jak pianka visco, jest jednak dodatkowo nacinana, na jej powierzchni są liczne wypustki i wgłębienia, zwiększające jej przewiewność i wspomagające jej dopasowanie do kształtu ciała
  • lateksu – to najdroższy i najtrwalszy surowiec, cechujący się elastycznością punktową, bardzo dużą sprężystością i odpornością na duże ciężary. W budowie ma liczne mikro otwory zwiększające jego przewiewność, sprawiające, że wewnątrz surowca nie gromadzi się wilgoć, jest on antyalergiczny i antygrzybiczny.

Materac nawierzchniowy – zastosowanie

Materac nawierzchniowy 140x200 cm średnio twardy posada bardzo uniwersalną twardość. Może skutecznie podnieś poziom komfortu użytkownika. Zabezpieczy również materac przed zalaniem, wilgocią, zanieczyszczeniem, plamami, które niejednokrotnie bardzo ciężko usunąć. Nakładka na materac sprawdzi się pod namiotem, w hotelu, na wakacjach i w domu, może być doskonałą podkładką do zabawy, albo zapasowym materacem dla gości. Wymiana pokrowca jest prosta i szybka, z łatwością go również wypierzemy. Higiena i czystość miejsca do wypoczynku ma duże znaczenie dla większości osób. Standardowo materac nawierzchniowy wyposażony jest w pokrowiec niepikowany Jersey. Po dokonaniu dopłaty możemy wybrać jeden z pozostałych, dostępnych pokrowców, np. pokrowiec pikowany Aloe Vera, pokrowiec pikowany Żakard, pokrowiec pikowany Bamboo, pokrowiec pikowany Tencelpokrowiec pikowany Silver lub pokrowiec pikowany Jersey, ale w wersji pikowanej.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: