• Parametry
  • Nakładka na materac, Topper nawierzchniowy 140x200 cm

Jeśli Twój materac, sofa lub wersalka się wypracowała, albo potrzebujesz wyrównać powierzchnię na której śpisz wybierz toper nawierzchniowy 140x200 cm. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszych wygodnych toperów nawierzchniowych 140x200 cm.

Kiedy zastosować toper nawierzchniowy 140x200 cm?

Topery nawierzchniowe 140x200 cm to cienkie nakładki służące głównie zmianie twardości powierzchni lub jej wyrównaniu, lecz nie tylko. Przydatność tego produktu jest duża i wszechstronna. Topery nawierzchniowe 140x200 cm chronią materac przed zniszczeniem i zabrudzeniem, mogą służyć jako mata do zabawy dla dziecka, możemy je wykorzystać jako dodatkowy materac dla gości. Toper przyda się również pod namiotem, w domku wakacyjnym, czy w celu zapewnienia bardziej komfortowego i higienicznego snu w akademiku, internacie czy wynajmowanym mieszkaniu.

Jaki toper nawierzchniowy 140x200 cm?

Nakładki na materac mają różną twardość, wysokość i są wykonane z różnorodnych materiałów. W zależności od oczekiwanych rezultatów możemy wybrać toper nawierzchniowy 140x200 cm spośród czterech stopni twardości. Posiadamy nakładkę miękką i średnio twardą, którymi zmiękczymy powierzchnię oraz twardą i bardzo twardą, za pomocą której ją utwardzimy. Z czego są wykonane nasze nakładki? Poniżej przedstawimy krótki opis poszczególnych modeli:

Cienki materac na łóżko

Topery mają zdejmowane pokrowce, które możemy łatwo zdjąć i wyprać dzięki wszytemu suwakowi w kształcie litery „L”. Zachowanie higieny i czystości nakładki jest proste i bezproblemowe. W przypadku, gdy materac pełni głównie rolę zabezpieczającą przed zabrudzeniem lub używamy go poza domem takie rozwiązanie jest bardzo pomocne. Nakładki miękkie i średnio twarde, bez dodatku warstw usztywniających czyli kokosu i końskiego włosia możemy zrolować i schować w szafie lub pod łóżkiem. Ich przechowywanie nie sprawia kłopotów. Toper nawierzchniowy 140x200 cm może być również rozwiązaniem problemu, gdy kupiliśmy zbyt niski materac i w celu uzupełnienia braków możemy użyć właśnie nakładki.

W celu uzyskania twardej powierzchni nakładka na materac zawiera w budowie warstwę kokosu i warstwę końskiego włosia. To te surowce usztywniają i utwardzają powierzchnię. Jakie posiadają właściwości?

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde i zawierają dużą ilość soli mineralnych. Sole mineralne mają za zadanie chronić wnętrze kokosa przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Dzięki temu również mata kokosowa posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Mata koksowa dzięki lateksowaniu jest odporna na wilgoć, szybko odparowuje jej nadmiar, niweluje również nieprzyjemny zapach potu.

Podobne właściwości posiada końskie włosie. Jest to surowiec w 100% naturalny, pozyskiwany z grzywy lub końskiego ogona. Przechodzi proces oczyszczania z odzwierzęcych komponentów by nie uczulać. Końskie włosie ma właściwości higroskopijne, wchłania nadmiar wilgoci i szybko oddaje ją do otoczenia.

Podstawowym budulcem nakładek średnio twardych jest pianka T25. Ma gęstość wynoszącą 25 kg/m3, jest elastyczna i zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa i sylwetki. Pianka jest przewiewna i gwarantuje komfortowy sen. Poza tym rodzajem pianki do wyboru są jeszcze nakładki z:

  • pianką Visco Memory (w podwójnej warstwie występuje w nakładce 140x200 cm miękkiej), która reaguje na ciepło i nacisk. Pod wpływem temperatury mięknie i staje się plastyczna, a pod naporem ciała dopasowuje się do niego perfekcyjnie podpierając całą sylwetkę. W piance nie gromadzą i nie namnażają się bakterie, grzyby, pleśń, jest więc bezpieczna w użytkowaniu. Również dla alergików gdyż nie uczula.
  • pianką profilowaną molet oraz profilowaną Visco molet, które są laserowo nacinane i dzięki temu znacznie zwiększa się ich przewiewność oraz zdolność dopasowania do sylwetki, pianki moletowane zawierają liczne wypustki i wgłębienia, które dają uczucie mikromasażu i delikatnie stymulują układ krwionośny
  • lateksu, czyli najbardziej luksusowego surowca, bardzo komfortowego, trwałego, odpornego na wypracowanie. Lateks ma dużą gęstość wynoszącą 60 kg/m3, w budowie ma liczne mikrootwory, które zwiększają elastyczność punktową a przede wszystkim zapewniają dobrą wentylację. Lateks jest bezpieczny dla alergików. Nie namnażają się w nim chorobotwórcze patogeny, nie gromadzi kurz i wilgoć. Lateks wytrzymuje nawet duże obciążenia.
Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz