Osoby o dużej wadze, przekraczającej wartość 120 kg potrzebują solidnego wsparcia dla sylwetki i kręgosłupa. Nie zawsze jednak uda nam się trafić z twardością. To z myślą o takich osobach oferujemy materace nawierzchniowe 140x200 cm bardzo twarde. Po nałożeniu nakładki na materac bazowy w sposób szybki i tani utwardzimy i usztywnimy powierzchnię.

Cienki materac na łóżko – budowa

Materac nawierzchniowy 140x200 cm bardzo twardy wykonany jest z podwójnej warstwy kokosowej oraz końskiego włosia. Jest najcieńszy z wszystkich dostępnych nakładek. Ma jedynie 4 cm wysokości. Usztywnia powierzchnię, zapewniając dobre podparcie dla kręgosłupa. Ze względu na dużą sztywność i brak elastyczności należy zaznaczyć, że pod wpływem użytkowania i dużego ciężaru może się wyrobić. Szczególnie w tak strategicznych miejscach jak biodra, pośladki, ramiona. By jak najdłużej zachować nakładkę w dobrej formie warto ją regularnie obracać, by używana strona mogła się „zregenerować”.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna mają brązowy kolor, są sztywne i twarde. Po sprasowaniu i lateksowaniu zyskują zwartą formę. Łupina orzecha kokosowego jest bogata w sole mineralne, które chronią wnętrze owocu przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Sole mineralne nadają również właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne macie kokosowej. Kokos to naturalny surowiec podobnie jak końskie włosie, które pozyskiwane jest z grzywy lub ogona. Końskie włosie stabilizuje całą matę. Jest higroskopijne, tzn. że dobrze wchłania wodę i odparowuje ją do otoczenia. Nie gromadzą i nie rozwijają się w nim chorobotwórcze mikroorganizmy. Podobnie jak kokos jest antybakteryjne i antygrzybiczne. Jest także antyalergiczne, bo oczyszczone z odzwierzęcych biokomponentów. Dzięki temu nie uczula, nawet tych osób, które reagują alergicznie na alergeny pochodzenia zwierzęcego. Zarówno kokos jak i końskie włosie to surowce, które wchłaniają nadmiar potu i niwelują jego nieprzyjemny zapach. Z pewnością docenią to osoby borykające się z tym problemem. Dodatkowym wsparciem będzie również pokrowiec pikowany Bamboo, który dzięki zawartości włókien bambusa polecany jest osobom z nadpotliwością. Pokrowiec ten ma właściwości termoregulacyjne, dobrze wchłania nadmiar wilgoci i eliminuje nieprzyjemny zapach. Można go zakupić z nakładką po dokonaniu dopłaty. Standardowo, bez dodatkowych opłat sprzedajemy nasze materace nawierzchniowe w pokrowcu niepikowanym Jersey. W naszej ofercie za dodatkową dopłatą można wybrać również inne rodzaje pokrowców: pokrowiec pikowany Aloe Vera (nasączony ekstraktem z aloesu, dedykowany osobom o wrażliwej skórze), pokrowiec pikowany Żakard (uszyty w 75% z poliestru a w 25% z polipropylenu, odporny na zaciągnięcia i mechacenie, w ciemnym, grafitowym kolorze), pokrowiec pikowany Silver (trwały i uszyty w 100% z poliestru), pokrowiec pikowany Tencel (w jego skład wchodzi 51% celulozy, która jest wyjątkowo miła w dotyku i przyjemna dla skóry). Pokrowce można ściągnąć dzięki wszytym wzdłuż dłuższego i krótszego boku suwakom. Zwiększa to właściwości higieniczne nakładki.

Materac nawierzchniowy – jakie pełni role

Utwardzenie powierzchni to rola materaca nawierzchniowego 140x200 cm twardego lub materaca nawierzchniowego 140x200 cm bardzo twardego. Przy pomocy materaca nawierzchniowego 140x200 cm miękkiego powierzchnię zmiękczymy. Jednak to nie jedyne funkcje nakładek. Uniwersalny materac nawierzchniowy 140x200 cm średnio twardy może na przykład zwiększyć wysokość posiadanego materaca o 5 cm. Wyróżnia się tu jedynie toper z pianki T25 oraz z pianki T25 i moletu (6 cm). W przypadku materaca bardzo twardego wysokość zwiększy się o 4 cm, dzięki nakładce miękkiej o 5 cm, a twardej o 6 cm. Topery doskonale sprawdzają się również w roli maty do zabawy dla dzieci, lub awaryjnego materaca, na którym spokojnie wyśpią się nasi goście. Docenianą i praktyczną funkcją każdej nakładki jest również ochrona materaca bazowego przed zniszczeniem lub zabrudzeniem. To właśnie toper zabezpieczy powierzchnię przed wilgocią oraz nadmierną eksploatacją. Przy tym jest tani i nie nadszarpnie naszego budżetu domowego. Gdy się zużyje możemy go łatwo wymienić na nowy.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: