• Kategorie
  • Parametry
  • Do wyboru materace piankowe, bonellowe, kieszeniowe.

W zależności od potrzeb dostępne są u nas materace wykonane z pianki, sprężyn bonellowych oraz materace kieszeniowe, w którch sprężyny pracują niezależnie od siebie. Dodatkowo w ich budowie znajdziesz takie materiały jak lateks, końskie włosie czy kokos.

Wybór odpowiedniego modelu materaca sprawia niejednokrotnie spory kłopot. Dla osób nie mających na co dzień do czynienia z tą branżą, wiele pojęć jest obcych i niejasnych. Zwłaszcza, że materac jest produktem służącym nam wiele lat, a jak wiadomo technika idzie naprzód i wiele rzeczy jest nowych i ulepszonych. Słysząc takie pojęcia jak bonell, materac z trawą kokosową lub materac multipocketowy spora liczba osób nie wie, o czym mowa. Na szczęście zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych konsultantów i serdecznie do tego zachęcamy.

Materace według rodzaju materiału

Istnieje kilka podziałów materacy, między innymi ze względu na ich stopień twardości, typ wkładu wewnętrznego oraz rodzaj zastosowanych surowców. Wyróżniamy więc materace miękkie, materace twarde, materace piankowe i materace pocketowe. Najliczniejszy jest jednak podział ze względu na rodzaj materiału. Wśród nich znajdują się między innymi materace termoelastyczne z pianki Visco Memory, materace kokosowe i materace z końskim włosiem dla osób cięższych lub lubiących twarde powierzchnie, materace lateksowe, cechujące się wyjątkową trwałością i wygodą. Materace z pianką moletowaną posiadają liczne wypustki i wgłębienia dające wrażenie delikatnego masażu. Warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych modeli by cieszyć się komfortowym snem.