Najbardziej uniwersalną twardością materacy jest kategoria średnio twarda. Z racji największej popularności tej kategorii oferta jest tutaj najbogatsza. Materace średnio twarde występują w wielu wariantach. Można tutaj wykorzystać takie surowce jak pianka visco memory, która zmiękcza powierzchnię materaca a użyta w formie jednej warstwy nie zmienia modelu na miękki. Innym surowcem jest lateks, który również zmiękcza powierzchnię materaca. Popularna jest również pianka profilowana moletowana, czyli rodzaj strefowanej pianki poliuretanowej. Strefowanie takiej powierzchni pianki nadaje jej większej sprężystości. Wszystkie materace piankowe dostępne w ofercie Sweetsen.pl to materace dwustronne, więc w kategorii średnio twardej znajdują się modele, które jedną stronę posiadają takiej właśnie twardości a druga może być np. miękka, twarda bądź bardzo twarda.

Piankowe materace średnio twarde 90x200 cm

Z racji uniwersalności tej kategorii twardości, można przyjąć, że materace piankowe 90x200 cm średnio twarde nadają się do użytku większości klientów. Jeżeli użytkownik nie posiada skrajnych potrzeb czy upodobań, ma do wyboru szereg ciekawych materiałów. Materace piankowe 90x200 cm średnio twarde to modele, których rdzeń to pianka T25 lub blok pianki lateks  grubości 16 centymetrów.

Materace piankowe 90x200 cm średnio twarde, których rdzeń stanowi pianka poliuretanowa T25 to:
  • materac Prato 90x200 cm - model bazowy, obustronnie średnio twardy, o wysokości 9 cm
  • materac Todi 90x200 cm -  model obustronnie średnio twardy, rdzeń z pianki T25 połączonej z pianką wysokoelastyczną HR. Materac ten ma 14 cm wysokości w wersji podstawowej.
  • materac Padwa 90x200 cm - materac średnio twardy po jednej stronie a po drugiej twardy, usztywniony matą kokosową. Materac ten ma 10 cm wysokości w wersji podstawowej.
  • materac Logano 90x200 cm - materac średnio twardy po jednej stronie a po drugiej bardzo twardy, usztywniony podwójną matą kokosową. Materac ten ma 10 cm wysokości w wersji podstawowej.
  • materac Salerno 90x200 cm - materac obustronnie średnio twardy, z pianką Visco Memory po jednej stronie. Materac ten ma 11 cm wysokości w wersji podstawowej.
  • materac Foggia 90x200 cm - materac obustronnie średnio twardy, z 2 centymetrową warstwą pianki lateks po jednej stronie. Materac ten ma 11 cm wysokości w wersji podstawowej.
  • materac Tulon 90x200 cm - materac obustronnie średnio twardy, z podwójną warstwą pianki lateks po jednej stronie. Materac ten ma 13 cm wysokości w wersji podstawowej.

Gąbkowy materac 90x200 cm z rdzeniem lateksowym

W wersji materacy piankowych, czyli bez sprężyn znajdują się materace lateksowe, czyli takie, których rdzeń stanowi sam lateks. Lateks jest mocno sprężystym surowcem, trwałym i bardzo wygodnym. Na całej powierzchni posiada liczne kanaliki, które zapewniają odpowiedni przepływ powietrza. Jest to bardzo ważne przy odprowadzaniu wilgoci pochodzącej z ciała. Ciało naturalnie poci się podczas odpoczynku. Lateks jest surowcem bardziej odpornym na wypracowanie, od pozostałych materiałów stosowanych w budowie materacy, co przekłada się na trwałość całego materaca. Lateks jest surowcem średnio twardym dlatego jeśli materac nie jest wzbogacony surowcami twardymi , takimi jak na przykład kokos i trawa morska, czy warstwami zmiękczającymi, jak podwójna warstwa pianki Visco Memory, kategoria takiego modelu nie zmieni się i pozostaje średnio twarda.

Bazowy model lateksowy zbudowany jest z samego rdzenia lateksowego o grubości 16 cm i jest to materac Malmo 90x200 cm. Twardość materacy lateksowych można zmieniać poprzez zastosowanie odpowiednich surowców. 
Materac Andora 90x200 cm
to model średnio twardy po jednej stronie a po drugiej miękki, z podwójną warstwą pianki Visco Memory. Dodatkowo stona średnio twarda tego materaca wzbogacona jest pianką profilowaną moletowaną.
Materac Toledo 90x200 cm ma podobną budowę. Po stronie miękkiej występuje podwójna warstwa pianki Visco Memory a po stronie średnio twardej znajdziemy piankę wysokoelastyczną HR.
Materac z wersji twardszych, dla osób cięższych bądź preferujących twarde powierzchnie to materac Kenia 90x200 cm z dodatkiem trawy morskiej po stronie twardej.
W kategorii modeli średnio twardych pozostaje jeszcze materac Kongo 90x200 cm, który po obu stronach posiada piankę profilowaną. Po jednej stronie jest to pianka molet a po drugiej termoplastyczna profilowana pianka visco memory.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: