Materac piankowy 90x200 cm miękki to materac przeznaczony w przede wszytskim dla osób lekkich i dla dzieci. Materace piankowe 90x200 cm miękkie są lekkie, dzięki czemu łatwe do przenoszenia i przechowywania. Nie sprawią trudności przy obracaniu materaca na drugą stronę, a jest to zabieg, który zaleca stosować każdy producent materacy, ponieważ zwiększa to żywotność materaca. Nie sprawiają trudności przy zmianie pościeli czy zdejmowaniu pokrowca,  ponieważ nie trzeba dźwigać dużej wagi. Takie modele też łatwiej zachować w czystości przy małym dziecku. Materac zalany można łatwo wysuszyć, przy wersji materacy sprężynowych niestety nie ma pewności, że wilgoć nie zostanie w środku materaca.

Miękki materac piankowy 90x200 cm

Aby uzyskać model w kategorii materac piankowy 90x200 cm miękki, używa się specyficznego rodzaju pianki, który jest bardziej plastyczny od wersji bazowej, czyli pianki poliuretanowej. Taki rodzaj pianki to tzw. Visco Memory czyli termoplastyczna pianka pamięciowa, które pod wpływem temperatury ciała a także jego ciężaru staje się miękka, ugina się i dopasowuje do kształtu ciała. Daje to uczucie otulenia ciała.
Pianka Visco Memory sprawia wrażenie ciepłej, przyjemnej, bezpiecznej przestrzeni. Pianka visco memory nazywa jest również pianką z pamięcią kształtu dlatego, że pod naciskiem dopasowuje się do kształtu nacisku a po zdjęciu oporu chwilę zachowuje ten kształt. Potrzebuje chwili na powrót do pozycji wyjściowej. Ten rodzaj pianki występuje w wersji pojedynczej w materacach średnio twardych i w wersji podwójnej w materacach miękkich. Im grubsza warstwa pianki visco, tym mocniejsze uczucie zagłębiania się w materac. Bazę materaca piankowego stanowi pianka T25, jest to bazowy rodzaj pianki poliuretanowej o gęstości 25 kg/m3. Miękki materac piankowy 90x200 cm to materac Tunezja 90x200 cm. Jedna strona wzbogacona o podwójną warstwę pianki visco memory dla zapewnienia strony miękkiej, druga strona materaca średnio twarda. Wszystkie modele piankowe są dwustronne.
Inna opcja materaca piankowego 90x200 cm miękkiego to materac Andora 90x200 cm, w którym bazę stanowi rdzeń lateksowy i jedna strona materaca wzbogacona jest o podwójną warstwę pianki visco memory. Lateks wyróżnia spośród innych surowców większa odporność na wypracowanie, większa sprężystość, dzięki czemu żywotność materaca lateksowego również jest znacznie dłuższa. Jest to dobrze "oddychający" surowiec o mocnej sprężystości. Na całej powierzchni posiada szereg kanalików, które zapewniają odpowiednią wentylację we wnętrzu materaca. Jest to bardzo ważne przy odprowadzaniu wilgoci pochodzącej z ciała. Ciało naturalnie poci się podczas snu. Lateks zapewnia trwałość i wysoki komfort użytkowania.

Miękki materac piankowy 90x200 cm

Wybór pianki visco memory będzie dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla dzieci. Niska waga dziecka sprawia, że nacisk na materac jest mniejszy, dlatego warto aby powierzchnia materaca piankowego 90x200 cm miękkiego była bardziej plastyczna. Większa plastyczność materaca zapewni lepszy podpór dla ciała niewielkiej wagi. Dodatkowo pianka visco memory sprawi wrażenie ciepła i przyjemnego zagłębienia się w materac. Przekłada się to na odczucie bezpieczeństwa a tym samym na spokojniejszy sen dziecka. Takie same zasady będą dotyczyć osób starszych lub dorosłych o niskiej wadze.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: