Zakłada się, że materace bardzo twarde produkowane są z myślą o grupie użytkowników o wyższej wadze. Waga jednak nie jest jedynym istotnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego materaca. Równie istotne są upodobania klienta, które często bywają inne niż wynikałoby z wagi, a także indywidualne potrzeby organizmu, jak na przykład różne schorzenia kręgosłupa, które wymagają mocnego podparcia, przebyte operacje, po których wymagane jest spanie bądź leżenie na twardej powierzchni lub wiek. W celu zaopatrzenia szerszego grona klientów, wśród materacy piankowych dostępnych w ofercie sklepu Sweetsen.pl, dostępne są również modele materacy 90x200 cm bardzo twardych.

Bardzo twardy materac piankowy 90x200 cm

Wśród materacy piankowych 90x200 bardzo twardych znaleźć można takie, których budowa oparta jest na rdzeniu z pianki poliuretanowej T25 lub na rdzeniu lateksowym. Materac piankowy 90x200 cm bardzo twardy z  rdzeniem z pianki T25 to materac Logano 90x200 cm. Stronę bardzo twardą tworzy tutaj podwójna mata kokosowa. Matę kokosową tworzą lateksowane włókna z orzechów kokosowych. To naturalny surowiec skutecznie usztywniający powierzchnię materaca. Włókna łupiny bogate są w sole mineralne, które zabezpieczają przed wnikaniem do wnętrza bakterii, grzybów, pleśni i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Materac lateksowy z jedną stroną bardzo twardą to materac Tango 90x200 cm. Stronę bardzo twardą uzyskano w nim poprzez zastosowanie podwójnej maty kokosowej oraz końskiego włosia. Końskie włosie to surowiec naturalny pozyskiwany z końskiej grzywy lub ogona. Surowiec ten poddawany jest procesowi oczyszczania z biokomponentów zwierzęcych, dzięki czemu nie uczula i jest bezpieczny dla alergików. Stronę twardą tego materaca zapewnia mata kokosowa. Alternatywą dla maty kokosowej po stronie twardej jest trawa morska z alg morskich, którą znajdziemy w materacu Tango Trawa 90x200 cm. Wymienione surowce są pochodzenia naturalnego i posiadają właściwości antyalergiczne, antygrzybicze i higroskopijne. W materacu Tango rdzeń stanowi 16 centymetrowy blok pianki lateks, czyli bardzo odporny na odkształcenia surowiec, trwały i komfortowy. Surowiec ten  idealnie sprawdza się do użytku w łóżkach z ruchomym stelażem i odznacza się dużą trwałością i odpornością na odkształcenia. Lateks uznawany jest za typowo antyalergiczny materiał, w pełni bezpieczny dla osób którym dokuczają alergie.

Materac piankowy o wysokiej skali twardości

Materac z jedną stroną bardzo twardą może stanowić ciekawą alternatywę dla zakupu materaca dla gości. Może też być dobrym wyborem w sytuacji, gdy potrzebne jest spanie dodatkowe, bądź gdy materac mieścił się będzie na niezbyt solidnym stelażu. Bardzo twarda strona może służyć jako usztywnienie i wrównianie powierzchni  pomiędzy materacem a np. łóżkiem, gdy traktuje się materac piankowy jako grubą nakładkę na dostępną powierzchnię spania. Piankowy materac Logano występuje w kilku wersjach grubości, w zależności od potrzeb. Model ten można zakupić w wersji podstawowej, która ma 10 cm wysokości,  także w wersji 13 cm w materacu Logano Molet 90x200 cm oraz w wersji 16 cm w materacu Logano Max Plus 90x200 cm i 19 cm w materacu Logano Molet Max Plus 90x200 cm.
Wysokość materaca Tango 90x200 cm to 21 cm. Materac lateksowy stanowi bardzo dobrą inwestycję w komfortowy wypoczynek, mimo wstępnie wyższej ceny takiego modelu będzie on zdecydowanie dłużej służył niż model piankowy, a przede wszystkim będzie też dużo bardziej komfortowy z racji swojej sprężystości.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: