Jak rozpoznać czy materac piankowy 80x200 cm twardy będzie tym odpowiednim? dla jakiej osoby? z jaką wagą? Te pytania klienci zadają sobie najczęściej, mając szereg modeli do wyboru. Faktycznie, nie wystarczy skupiać się na samej twardości, rdzeniu, konstrukcji czy wykończeniu. Znając potrzeby danej osoby, możemy zawęzić modele do tych wartych większej uwagi. Materace piankowe 80x200 cm twarde sprawdzą się w miejscach użytkowanych przez osoby z niższą wagą ciała lub dzieci. Często materace piankowe twarde 80x200 cm wybierane są przez klientów, którzy potrzebują stworzyć miejsce do snu w ciężarówce, kamperze lub w przyczepie kempingowej. Materace piankowe 80x200 cm twarde sprawdzą się równie dobrze w łóżkach piętrowych użytkowanych przez dzieci oraz szufladach łóżek, gdzie ogranicza nas wysokość przestrzeni na materac. Materace piankowe twarde 80x200 cm oparte są na rdzeniu z pianki poliuretanowej T25, która ma gęstość 25kg/m3, a strona twarda wzbogacona jest o warstwę maty kokosowej. Mata kokosowa wykorzystywana w materacach piankowych twardych jest utwardzonym, zbitym surowcem pozyskiwanym z naturalnego włókna kokosu, który dzięki swojej formie utwardza, wyrównuje i ujednolica powierzchnię materaca. Dodatkowo włókno kokosu, poprzez swą naturalność i właściwości higroskopijne sprawdza się u osób z tendencją do pocenia się podczas snu.

Twardy materac piankowy 80x200 cm

Materace piankowe 80x200 cm twarde można podzielić, na te z wykończeniem w postaci maty kokosowej, i te z trawą morską.

  • Materac Padwa 80x200 cm jest modelem dwustronnym, w rdzeniem z pianki poliuretanowej T25. Strona twarda w tym modelu ma warstwę maty kokosowej. Materac Padwa ma 10 cm wysokości i dwie twardości H2/H3
  • Materac Padwa Trawa 80x200 cm, różni się od powyższego, jedynie stroną twarda, która zamiast maty kokosowej ma trawę morską. Zastosowanie tego surowca utrzymuje nadal materac w tych samych twardościach, jednak wytrzymałość samej trawy morskiej może być wydłużona, ze względu na dodatkowe lateksowanie maty. Kokos i trawa morska to naturalne komponenty we wnętrzu materaca. Trawa morska pozyskiwana jest z alg morskich. Gotowa mata z trawy morskiej podczas użytkowania uwalnia Jod, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy oraz rozwoju.

Materace piankowe twarde 80x200 cm

W ofercie naszego sklepu Sweetsen.pl występują modele materacy piankowych 80x200 cm twardych, w których zamiast konstrukcji podtrzymującej ciężar ciała, zastosowano 16 centymetrowy rdzeń lateksowy. Rdzeń lateksowy jest bryłą, podzieloną na 7 stref, która nie tylko doskonale tworzy podparcie, ale również działa na nacisk intuicyjnie, czyli najmocniej ugina się w najcięższych partiach ciała a najmniej w najlżejszych, dzięki czemu kręgosłup pozostaje zawsze w neutralnej, najzdrowszej pozycji, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania. Rdzeń lateksowy ma dużą gęstość 60 kg/m3, jest mieszanką surowców naturalnych z syntetycznymi, które wydłużają żywotność lateksu. Rdzeń lateksowy wykorzystywany w materacach jest bardzo odporny na odkształcanie, nie kruszy się, a duża sprężystość surowca powoduje szybki powrót do pierwotnej formy. Materac Kenia 80x200 cm to materac piankowy lateksowy, zbudowany z rdzenia lateksowego, o zróżnicowanym stopniu twardości H2/H3. Ten konkretny model po stronie H3 utwardzony jest warstwą trawy morskiej, a jego druga pozostaje lateksowa. Całkowita wysokość materaca Kenia wynosi 18 cm.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: