Spośród wszystkich oferowanych w naszym sklepie Sweetsen.pl materacy, najliczniejszą grupą są te z powierzchnią do snu o stopniu H2, czyli materace średnio twarde. Materace piankowe  80x200 cm średnio twarde są zbudowane z bazowej pianki poliuretanowej T25, o gęstości 25kg/m3. Materac Prato 80x200 cm jest takim modelem, w którym wykorzystano samą piankę poliuretanową T25. Pianka ta wystarczająco dobrze tworzy powierzchnię dla osób dorosłych z niską wagą ciała do 60kg lub dzieci. Jednak nie można jednoznacznie stwierdzić, że materace piankowe nie sprawdzą się także u osób dorosłych z wyższą masą ciała. Materac piankowy użytkowany przez osoby cięższe będzie mniej komfortowy oraz szybciej wypracuje się w miejscach najbardziej obciążonych. Najczęściej materace piankowe 80x200 cm średnio twarde wybierane są z przeznaczeniem dla osób dorosłych, do miejsc typu przyczepa kempingowa, kamper, ciężarówka itp. W takich przypadkach, gdzie korzystamy z materaca sezonowo, czy mamy mocne ograniczenia co do wysokości lub jego wagi, możemy zastosować modele materacy piankowych.

Materac bez sprężyn 80x200 cm średnio twardy

Materace piankowe jedną stronę mają zawsze średnio twardą, jest to narzucone przez określany stopień i gramaturę pianki T25. Druga strona materaca, w modelach bardziej komfortowych, może być rozbudowana innym surowcem, w zależności od potrzeb. Takie uzupełnienie może mieć nadal stopnień średnio twardy lub zupełnie inny, w zależności od wybranego surowca. Surowce jakie mamy do zaoferowania różnią się właściwościami, gramaturą, odczuciem jakie nanoszą. Materac Salerno 80x200 cm z warstwą pianki Visco memory jest dwustronnie średnio twardy, a jego powierzchnia po stronie z pianką Visco Memory nadaje dużą plastyczność. Modele z rą pianką określamy jako materace termoelastyczne. Pianka Visco Memory pod wpływem ogrzania temperaturą ciała, staje się badziej miękka, co wpływa na większe dopasowanie się do krągłości ciała. Kiedy użyjemy dwóch warstw tej pianki Visco Memory po jednej ze stron, tak jak w modelu Tunezja 80x200 cm uzyskamy powierzchnię H1, występującą w materacach miękkich. Podwójna warstwa Visco Memory, sprawi że uzyskamy większe otulenie i zagłębienie się w powierzchnię materaca.

W materacu Foggia 80x200 cm wykorzystano piankę lateksową o dużej sprężystości, która delikatnie zmiękcza powierzchnie, zachowując stopień H2, czyli średnio twardy. Pianka lateksowa w swojej strukturze ma kanaliki wentylujące, dzięki czemu powierzchnia materaca nie nagrzewa się, a my nie odczuwamy gorąca. Wykorzystując ten sam rodzaj surowca w podwójnej jego warstwie, tak ja w modelu Tulon 80x200 cm, uzyskamy większą sprężystość i wyższy komfort, zachowując przy tym dwie strony materaca średnio twarde.

Materace wysokoelastyczne, piankowe 80x200 cm

Dla osób o wadze powyżej 60 kg, które nie chcą materacy sprężynowych, odpowiednie będą materace piankowe lateksowe. Materace lateksowe zbudowane są z rdzenia z 16 centymetrowego bloku lateksu, czyli surowca o dużej gęstości 60 kg/m3. Materace lateksowe reagują na ciężar w sposób szczególny, intuicyjny, tak by śpiący odczuwał wysoki komfort i maksymalny relaks. Ciekawym modelem lateksowym dwustronnie średnio twardym jest materac Kongo 80x200 cm, gdzie każda ze stron materaca jest wykończona innym surowcem, dającym zróżnicowany komfort leżenia. Obydwie strony materaca mają nieregularną w formie piankę profilowaną, z których każda ma inne właściwości. Pianka profilowana moletowa jest lekko sprężysta, dobrze podtrzymująca ciało, natomiast pianka profilowana visco jest plastyczna, czyli pod wpływem temperatury ciała i nacisku, przyjmuje kształ ciała.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: