Oczekiwania klientów dotyczące twardości powierzchni spania są mocno zróżnicowane. W świadomości ludzi, faktycznie można spotkać opinie, iż materace miękkie są nie zdrowe i przynoszą więcej szkód dla organizmu niż pożytku. Jednak nie można się z tym jednoznacznie zgodzić. Materace piankowe miękkie 80x200 cm jeśli są dobrane indywidualnie do potrzeb danego użytkownika, ze zwróceniem szczególnej uwagi na aspekty zdrowotne, mogą w wysokim stopniu przynieść komfort, relaks, a przede wszystkim nie pogłębiać dolegliwości zdrowotnych.

Materac piankowy 80x200 cm miękki musi być wygodny i przyjemny, dzięki temu zapewni wysoki komfort snu. Materac piankowy miękki 80x200 cm daje uczucie spania na czymś delikatnym jak chmurka, dopasowującym się do kształtów ciała. Materace piankowe 80x200 cm miękkie są wybieraneprzede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale również osoby dorosłe, korzystające z tych modeli materacy miękkich, odczują przyjemny komfort. Miękkie materace 80x200 cm rekomendowane są dla osób o mniejszej wadze ciała, w szczególności dzieci, w tych przypadkach taki materac miękki sprawdza się najlepiej. Jednak nie oznacza to, że osoby o nieco większej wadze nie mogą korzystać z tych modeli. Nasze materace miękkie są idealne dla ludzi ważących do 60 kg.

Materace 80x200 cm miękkie z poliuretanowej pianki T25

Rdzeniem materacy piankowych 80x200 cm miękkich jest poliuretanowa pianka T25 - antyalergiczna, przewiewna, zapewniająca spokojną noc także tym, którzy są uczuleni na pyłki i kurz. Dzięki właściwościom jakie posiada poliuretanowa pianka T25, chronimy wnętrze materaca przed zagnieżdżaniem się w materacu grzybów i bakterii. W materacach piankowych 80x200 cm miękkich, stosuje się warstwy nadające przyjemną miękkość i dopasowanie do kształtów ciała. W tym celu wykorzystuje siępodwójne warstwy pianki visco memory lub profilowanej pianki visco memory. Właściwości pianki Visco memory są specyficzne i niekoniecznie dla wszystkich. Pianka Visco niezależnie od rodzaju i struktury, ( gładkiej lub profilowanej) przyjmuje ciepłotę ciała osoby śpiącej, co wpływa na większą plastyczność. Nagrzana pianka Visco tworzy miłą i otulającą powierzchnie, z lepszym wypełnieniem przestrzeni między ciałem, a materacem. Materac piankowy Tunezja 80x200 cm jest modelem miękkim, występującym w kilku konfiguracjach. Podstawą takiego materaca jest pianka T25 i dwie warstwy pianki visco memory, tworzące stronę miękką H1. Dla zróżnicowania odczucia, można taki model materaca piankowego miękkiego, rozbudować nakładając profilowaną piankę moletową. Warstwa profilowanego moletu w materacu Tunezja 80x200 cm, zmieni strukturę powierzchni materaca od strony pianki T25. Pianka profilowana ma w swojej strukrurze w szereg wypustek i zagłębień, które nadają jej właściwości mikro masażu, co pozwoli śpiącemu, zrelaksować się i poczuć wysoki komfort. Szczególnie przydatna jest ta funkcja dla sportowców a także osób, które mają problemy z krążeniem krwi.

Materac bez sprężyn 80x200 miękkie

Dla osób dorosłych, które potrzebują materacy bez sprężyn, przygotowaliśmy ofertę z materacami opartymi na rdzeniu lateksowym. Materace lateksowe z rdzeniem z 16 centymetrowego bloku są odpowiednie zarówno dla osób z wyższą wagą ciała, jak również dla dzieci. Rdzeń lateksowy ma 16 cm wysokości, dużą sprężystość, która zwiększa znacznie żywotność całego materaca. Dodatkowo wbudowane w strukturę rdzenia lateksowego kanaliki, pozwalają na przepływ powietrza, dzięki czemu nie pocimy się podczas snu. W stałej ofercie materacy miękkich opartych na rdzeniu lateksowym, mamy dwa modele: Materac Andora 80x200 ma 24 cm wysokości, jest dwustronny miękki H1 na średnio twardy H2, po stronie średnio twardej ma nałożoną piankę profilowaną molet. Materac Toledo 80x200 ma 26 cm wysokości, różni się od poprzedniego stroną średnio twardą H2. Strona ta ma nałożoną na rdzeń lateksowy, warstwę pianki wysokoelastycznej HR. Pianka Hr ma większą gęstość 35 kg/m3, przez co bardzo dobrze podtrzymuje ciężar ciała użytkownika. Pianka wysokoelastyczna HR dzięki większej gęstości, jest odporna na wypracowania, a jej elastyczność zwiększa uczucie komfortu. Zatem można stwierdzić, że materace piankowe z powierzchnia miękką są odpowiednie dla osób dorosłych, nawet tych z wyższą waga ciała.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: