Dobór odpowiedniego materaca nie jest prostą sprawą a różne opinie klientów i mocno zróżnicowane potrzeby jeszcze bardziej utrudniają wybór. Jednak po zapoznaniu się z opisem danego produktu, czy rozmowie z konsultantem sklepu, można poradzić sobie z tak istotnym dla przyszłego użytkownika wyborem. Istnieje szereg schorzeń, dolegliwości i indywidualnych potrzeb, które kierują wybór na materac piankowy 80x200 cm bardzo twardy. Pierwszym kryterium jakim warto się kierować jest waga użytkownika, która określać będzie wybór twardości materaca. Kolejne równie istotne czynniki to: stelaż (Jaki stelaż do łóżka? Który jest najlepszy?) i odpowiednia wysokość materaca.

Materace 80x200 piankowe bardzo twarde nie będą odpowiednie dla wszystkich grup użytkowników. Materace piankowe z powierzchnią bardzo twardą, oparte są na piance poliuretanowej T25 o gęstości 25kg/m3, wykończone surowcem utwardzającym typu mata kokosowa, która znajduje się po stronie bardzo twardej H4. Określa się, iż materace piankowe są dla dzieci lub osób z niską wagą ciała do około 60kg, jednak równie dobrze materac o powierzchni bardzo twardej, sprawdzi się u osób dorosłych z wyższą wagą. Materace piankowe 80x200 cm bardzo twarde wybierane są najczęściej z myślą o miejscach użytkowanych przez osoby dorosłe - zwłaszcza mężczyzn- do przyczep campingowych, czy ciężarówek. Takie materace często wybierane są w miejsca użytkowane sporadycznie, czy sezonowo przez osoby dorosłe, Pomimo braku konstrukcji sprężynowej sama pianka utrzyma i stworzy wystarczające podparcie i komfort użytkowania osoby z wyższą wagą. Materace piankowe wykorzystuje się w miejscach trudno dostępnych, gdzie liczy się łatwość manewru (ułożenia materaca w miejsce docelowe), ograniczenia wysokości materaca i jego niska waga.

Bardzo twardy materac piankowy 80x200 cm

Materac Logano 80x200 cm w stopniu twardości H4- bardzo twardy ma dwie strony przygotowane do snu. Każda ze stron ma inny stopień twardości (H2/H4), a co za tym idzie daje użytkownikowi inny komfort leżenia i spania. Strona średnio twarda, delikatnie sprężysta, dobrze podtrzymująca, druga strona bardzo twarda z wykończeniem podwójną matą kokosową. Materac po stronie bardzo twardej ma podwójną warstwę naturalnego surowca utwardzającego, który pozyskany z naturalnego środowiska uwalnia sole mineralne, zabezpieczając w ten sposób materac przed wnikaniem do wnętrza bakterii, grzybów, pleśni i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. W materacach o powierzchni bardzo twardej mamy możliwości zamienić wierzchnia warstwę maty kokosowej na matę z trawy morskiej, pozostając nadal przy powierzchni materaca bardzo twardego. Kokos i trawa morska poddawane są procesowi lateksowania, który zwiększa odporność na wilgoć, elastyczność i trwałość maty utwardzającej. Jeśli chodzi o naturalność surowca, trawa morska jest również pochodzenia naturalnego. Algi morskie oczyszczane i mocno sprasowane tworzą doskonałą matę utwardzającą o właściwościach higroskopijnych, odpornych na działanie wilgoci.

Materace piankowe 80x200 cm bardzo twarde

Coraz większa grupa klientów, przekonuje się, że mocne podparcie pod ciałem i wysoki komfort użytkowania mogą iść w parze. Takie odczucia można uzyskać na materacach piankowych lateksowych. Wysoka gęstość surowca 60 kg/m3, odpowiada za punktowe dopasowanie powierzchni materaca do kształtu sylwetki, niwelując przy tym sztywność karku czy bolesne skurcze mięśni. Materac Tango 80x200 cm to model, który wykazuje wszystkie opisane wyżej właściwości, a dodatkowo poprzez zastosowanie kokosu i końskiego włosia, jego powierzchnie są w dwóch rożnych stopniach twardości. Po stronie twardej H3 znajduje się pojedyncza warstwa kokosowa, a po stronie bardzo twardej H4 podwójna warstwa kokosu i wzmacniające ją końskie włosie. Alternatywą dla warstwy kokosu po stronie twardej jest trawa morska w materacu Tango Trawa 80x200 cm. Osoby ceniące sobie wysoki komfort, które mają  problem z dużą potliwością, powinny skupić się na modelach lateksowych, wykończonych naturalnymi surowcami. O naturalnych surowcach występujących w budowie materacy pisaliśmy już w naszym artykule: Naturalne komponenty we wnętrzu materaca. Zachęcamy do zapoznania się z tematem.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: