Materace piankowe 200x200 cm twarde oznaczone symbolem H3, są wyznacznikiem dla osób z wyższą waga ciała, ale to nie wystarczy by nabrać pewności, że dany model sprawdzi się u danej grupy osób. Najważniejsze przy wyborze modelu materaca jest konstrukcja, która tworzy bazę i podparcie pod ciałem. Materace piankowe dzielimy na te wykonane z pianki T25 poliuretanowej, średnio twardej i te oparte na rdzeniu lateksowym, również o stopniu średnio twardym.

Zatem na co zwrócić największą uwagę i jak dobrać model do wagi i potrzeb użytkownika. Pierwsza najważniejsza kwestia, mieć wiedzę na temat poszczególnych surowców. Przyjęto że materace piankowe T25 niezależnie od stopnia twardości, sprawdza się u dzieci z niska wagą, dorosłych do wagi 60kg lub w miejsca użytkowane sporadycznie lub sezonowo. Materace piankowe 200x200 cm twarde, najczęściej wybierane są w miejsca mocno ograniczone (wysokością czy trudnością ułożenia materaca w docelowym miejscu) ale z przeznaczeniem dla dorosłych typu: antresola, poddasze. Za stronę twardą w materacach odpowiadają surowce utwardzające, kokos i trawa morska. Czym są i jakie maja właściwości?

Szczególną cechą maty kokosowej jest jej chłonność i szybkie odprowadzanie nadmiernej wilgoci, dobra cyrkulacja powietrza, wobec tego zapewnienie większego komfort snu Dzieje się tak, za sprawą naturalnego surowca jakim jest włókno kokosa. Trawa morska, drugi surowiec jaki stosujemy w modelach o powierzchni twardej, ma podobne cech jak kokos, tak samo utwardza, ujednolica i wygładza.

Piankowe materace 200x200 cm twarde

Rdzeń materaca lateksowego należy do grupy pianek o stopniu średnio twardym H2. Blok lateksu zbudowany ze stref, zapewni podparcie pod ciałem, wpływając przy tym na krążenie krwi w organizmie. Materac piankowy z lateksu posiada kanaliki wbudowane w strukturę, które mają wpływ na lepszą cyrkulację powietrza, nie będziemy pocić się na takim surowcu i odczuwać ciepła. Materace lateksowe są dwustronne, gdzie jedna ze stron materaca może mieć inną twardość niż druga. Tak właśnie jest w modelach materacy lateksowych z powierzchnią twarda.

  • Materac Kenia 200x200, średnio twardy H2/ twardy H3, o wysokości 18 cm, z trawą morską po stronie twardej H3
  • Materac Tango 200x200, twardy H3/ bardzo twardy H4, o wysokości 21 cm z podwójną matą kokosową i końskim włosiem po stronie bardzo twardej H4 i jedną warstwą maty kokosowej  po stronie twardej H3, lub z matą z trawy morskiej w materacu Tango Trawa 200x200

Materac gąbkowy 200x200 cm z pianki poliuretanowej T25

Materace piankowe z pianką T25 pomimo uzyskania wyższego stopnia twardości przez nałożenie mat utwardzających (kokos, trawa morska), nie będą odpowiednie dla osób z waga przekraczające 60-65 kg. Materace piankowe twarde najczęściej wybierają osoby, które chcą uzyskać ujednolicenie zastanej już powierzchni np. w celu podwyższenie miejsca snu lub w miejsca rzadko użytkowane przez dorosłe osoby. W ofercie sklepu występuje jeden model materaca piankowego 200x200 cm z twardą strona. Materac Padwa 200x200 średnio twardy/twardy, ma w wersji standard 10 cm, bazą tego modelu jest pianka T25, jedna strona z nałożoną mata kokosową. Ten sam model występuje również w wysokości 16cm, gdzie użyto wyższej pianki T25. Materac Padwa Trawa 200x200 jest identycznym modelem pod względem twardości, różni się tylko stroną twarda, a konkretnie jego wykończeniem. W tym modelu zamiast maty kokosowej mamy zastosowaną trawę morska. Materac z trawą morską posiada jod, który powoli się ulatnia, działając korzystnie na nasze zdrowie.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: