Z pośród wszystkich materacy piankowych, najbardziej popularne są te z powierzchnią średnio twardą. Tych modeli w ofercie sklepu jest najwięcej jeśli mowa o materacach piankowych 200x200 cm średnio twardych.

Materac Prato 200x200 cm jest bazowym modelem piankowym, wykonanym z pianki T25 średnio twardej, jest najniższy z oferty ma 9 cm.

Materac Todi 200x200 cm to model bazowy łączący w swojej budowie dwa rodzaje pianek, poliuretanowejT25 i wysoko elastycznej HR.

Materac Malmo 200x200 cm to model lateksowy, wykonany z samego rdzenia lateksowego o wysokości 16 cm.

Materace piankowe 200x200 średnio twarde są klasyfikowane w przedziale wagowym pomiędzy 60-100 kg. Jednak patrząc wyłącznie na komfort użytkowania i wytrzymałość surowców, możemy stwierdzić, że modele oparte w swojej budowie na piance T25 nie sprawdzą się najlepiej u osób z waga 60-100 kg. Dla takiej grupy osób gdzie ich waga ciała jest wyższa niż 60kg, poleca się modele piankowe na rdzeniu lateksowym. Rożnica jaka wynika z surowca tych dwóch rodzai materaca jest olbrzymia jeśli chodzi o uzyskanie komfortu i żywotności z przeznaczeniem dla osób dorosłych. Pianka T25 poliuretanowa, w stopniu średnio twardym, w wersji standard, poddawana jest technologi napowietrzania, która ma przełożenia na żywotność tego surowca. Dodatkowo pęcherzyki powietrza zamykane w strukturze pianki T25 tworzą bardziej zwartą formę, wystarczająco dobrze podtrzymując ciężar ciała.

Rdzeń lateksowy w formie bloku, wykonany jest z połączenia dwóch surowców: naturalnego 20% i syntetycznego 80%, o gęstości 60kg/m3 i wysokości 16 cm. Pianka lateksowa cechuje się ogromną sprężystością, a także wytrzymałością i perfekcyjnym dopasowaniem do potrzeb użytkownika, jest bezpieczna dla zdrowia, antyalergiczna i niezwykle plastyczne. Lateks znakomicie chroni powierzchnię materaca przed gromadzeniem się na niej kurzu i zanieczyszczeń, które sprzyjają rozwijaniu się szkodliwych mikroorganizmów. Pianka lateksowa pod wpływem nacisku dopasowuje się do kształtów ciała, lecz po zakończeniu użytkowania powraca do swojej pierwotnej formy.

Materac piankowy 200x200 cm średnio twarde

Materace piankowe średnio twarde 200x200 cm, mogą mieć wykończenie po każdej ze stron mocno zróżnicowane. Dzieje się tak za sprawą surowców o odmiennych właściwościach, pozostając nadal przy materacu dwustronnie średnio twardym. Producenci materacy średnio twardych, mają do dyspozycji kilka rodzai surowców. Najbardziej pożądanym i komfortowym jest pianka lateksowa (2cm w pojedynczej warstwie) Materac Foggia, 11 cm jest właśnie takim modelem, opartym na piance T25 z nałożoną pojedynczą warstwą lateksu. Drugi model z oferty z tym samym surowcem, tylko w podwójnej jego warstwie to materac Tulon, o wysokości 13 cm. Pianka lateksowa nanosi na powierzchnie materaca sprężystość, większy komfort i dopasowanie. Pianka lateksowe posiada w swojej strukturze kanaliki wentylujące, dzięki którym przepływ powietrza jest zachowany, ma to wpływ na większe uczucie komfortu. Materace piankowe 200x200 cm średnio twarde, to także te, które mają pojedynczą warstwę pianki Visco memory (2cm) Materac Salerno o wysokości 11 cm, na jednaj stronie ma warstwę pianki visco, która po ogrzaniu staje się miększa, bardziej plastyczna i lepiej dopasowująca do kształtów ciała. Opisane wyżej materace piankowe, wystepują także w wersji Max, gdzie uzyta jest wyższa pianka bazowa T25 i te same warstwy przypisane do poszczególnego modelu materaca. Materace piankowe z wykorzystaniem Pianki T25, świetnie sprawdza

Materace piankowe lateksowe 200x200 cm

Z pośród oferty materacy piankowych 200x200 cm o powierzchni średnio twardej, to właśnie modele lateksowe uchodzą za najbardziej komfortowe. Faktycznie tak jest, jeśli mowa o materacach bez sprężyn, z dedykacja dla osób dorosłych o różnej wadze. Przy materacach lateksowych nie ma większego znaczenia jaką wagę ciała mają osoby korzystające. Blok lateksu, główny surowiec materacy lateksowych oddziałuje indywidualnie na nacisk i ciężar, co pozwala użytkownikowi poczuć pełny relaks i komfort snu. Materace lateksowe tak samo jak piankowe maja dwie strony przygotowane do snu, a każda z tych stron może mieć inny stopień twardości. Jest to zależne od nałożonego surowca. Materac Kongo jest dwustronnie średnio twardy H2, ma 21 cm wysokości, po jednaj stronie piankę profilowaną molet z szeregiem wypustek i zagłębień, druga strona z pojedynczą pianka visco memory. Materac Kenia z twardościami H2/H3, średnio twardy na twardy, wysokość 18 cm, strona twarda uzupełniona o trawę morską. Materac Andora 200x200, jedna strona H1 miękka z podwójną warstwą pianki visco memory, druga H2 średnio twarda z pianka profilowaną molet, o wysokości 24 cm. Materac Toledo 200x200 H1 miękki, H2 średnio twardy z pianką Hr wysoko elastyczną.

Wszystkie materace piankowe 200x200 cm niezależnie od rodzaju, wykonane są z najwyższej jakości surowców, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Certyfikowane surowce pozwalają uzyskać produkt antyalergiczny, antygrzybiczy, odpowiedni dla grupy tych odbiorców, których oczekiwania względem materaca są najwyższe.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: