W naszej ofercie posiadamy materace piankowe 200x200 cm miękkie, w dwóch rodzajach wypełnienia. W materacach piankowych, bazą i głównym surowcem podtrzymującym ciężar ciała osób śpiących jest, pianka T25 lub blok lateksowy. Obydwa te surowce są w stopniu średnio twardym, ale każdy z nich posiada różne właściwości. Pianka T25 ma gęstość 25 kg/m3, podczas produkcji surowiec jest napowietrzany, dzięki czemu pianka T25 zyskuje na żywotności i lepszym podtrzymaniu ciała, jej wysokość w wersji bazowej wynosi 9 cm, Rdzeń lateksowy o dużej gęstości 60kg/m3, jest sprężysty, powraca szybko do swojej pierwotnej formy, wytrzymały na wypracowania, ma 16 cm wysokości. Rdzeń lateksowy to połączenie dwóch surowców, naturalnego 20% i syntetycznego 80%. Blok lateksowy w swojej strykturze posiada szereg kanalików, pomagających na doskonały przepływ powietrza. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj pianki jest antyalergiczny i antygrzybiczny, bezpieczny dla użytkowników materacy. Pianki nie nagrzewają się, zatem na materacach piankowych nie będziemy się pocić.

To jaki rodzaj materaca piankowego 200x200 cm zostanie wybrany, zależy wyłącznie od naszych oczekiwań, wagi ciała, potrzebnej wysokości, przeznaczonego budżetu i miejsca w jakim materac ten zostanie zastosowany. Materace piankowe 200x200 cm miękkie, oparte na piance T25 są dedykowane osobom z niską wagą ciała, tak około 50-60 kg. Jeśli chodzi o materace piankowe 200x200 cm miękkie na rdzeniu lateksowym, ich wytrzymałość i określona waga względem użytkownika jest dużo wyższa. Materace lateksowe pomimo swojej miękkiej strony mogą być użytkowane przez osoby z wagą nawet powyżej 100kg, nie ma tu przeciw wskazań.

Materace piankowe 200x200 cm miękkie

Wszystkie materace piankowe są dwustronne, czyli mają dwie strony użytkowe. Materace miękkie piankowe w ofercie Sweetsen.pl, mają jedną strone miękką, a drugą średnio twardą.

Materac Tunezja to model miękki H1/średnio twardy H2, ma 13 cm wysokości. Strona H1 ma w budowie materaca podwójną piankę Visco Memory. Pianka Visco Memory mięknie i dopasowuje się do sylwetki pod wpływem ciepła i nacisku. Ogrzana przez ciało staje się plastyczna i otula śpiącego. Doskonale podpiera kręgosłup i odciąża mięśnie i stawy. Pianka jest nietoksyczna, nie uczula i jest bezpieczna dla alergików.

Materac Tunezja dostępny jest w kilku wariantach:

Materac gąbkowy 200x200 cm miękki

Materace lateksowe ze stroną miękka w ofercie sklepu występują w dwóch modelach. Obydwa są dwustronne, z jedną stroną miękką, druga średnio twarda. Różnica jaką można zauważyć, porównując strony średnio twarde, wynika z użytych surowców i ich właściwości.

Materac Andora 200x200 cm, ma 21 cm wysokości, strona miękka niezmienna, wykończona podwójną pianką visco memory, druga średnio twarda, z pianką profilowaną molet. Profilowany molet posiada strefy i zagłębienia, zapewniając idealne dopasowanie materaca do kształtu ciała.

Pianka profilowana molet charakteryzuje się zwiększoną elastycznością, która znacznie podnosi komfort użytkowania oraz wpływa na wydłużenie jej żywotności. Dodatkową zaletą tej profilowanej pianki molet jest jej nierówna struktura, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, co uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni.

Materac Toledo 200x200 cm, jest wyższy od poprzedniego, ma 26 cm wysokości. Jedna strona materaca H1 miękką, z podwójną warstwą pianki Visco Memory, drugą strona materaca uzupełniona o wysoko elastyczną piankę HR. Ten rodzaj surowca z gęstością 35kg/m3 ma sprężystą formę, odporną na ugniatanie. Pianka HR szybko wraca do pierwotnej formy, ma liczne pęcherzyki powietrza zatopione w strukturę, zapewniając w ten sposób przewiewność i lepsze dopasowanie do ciała.

Opisane powyżej dwa modele materacy piankowych miękkich 200x200 cm, doskonale sprawdzą się u szerokiej grupy osób, zarówno tych z niska waga jak i wyższą. Najczęściej materace lateksowe wybierają pary do łóżek małżeńskich, gdzie waga użytkowników mocno się różni.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: