Wiadomo, że dobre samopoczucie, stan zdrowia i właściwa postawa wynika z komfortu jaki powinniśmy zapewnić naszemu organizmowi. Kiedyś panowało przekonanie, że materace o bardzo twardej powierzchni dobrze oddziałują na kręgosłup. Czy tak faktycznie jest? W dzisiejszych czasach to raczej sprawa indywidualna jaką twardość materaca wybierzemy.

Materace piankowe 200x200 cm bardzo twarde, dzielimy na te wykonane z pianki T25 i rdzenia lateksu.

  • materac Logano 200x200 cm, jest to materac dwustronny, z dwoma różnymi twardościami, strona średnio twarda to pianka poliuretanowa T25, strona bardzo twarda wykończona podwójną warstwą maty kokosowej. Jego wysokość w wersji standard to 10 cm, w wersji Max 16 cm.
  • materac Tango 200x200 cm również dwustronny, z tym że jego twardość jest wyższa w porównaniu do Logano, a przy tym i baza materaca znacznie się różni. Materac Tango jest lateksowy oparty na rdzeniu o wysokości 16 cm, twardy H3 z pojedynczą warstwą koksu, na bardzo twardy H4 z podwójną warstwą kokosu i końskiego włosia. Całkowita wysokość z wszystkimi użytymi warstwami utwardzającymi już ma 21 cm. Alternatywą dla maty kokosowej jest mata z trawy morskiej w materacu Tango Trawa 200x200.

Każdy z tych dwóch rodzajów materacy piankowych 200x200 cm bardzo twardych, przypisany jest dla innej grupy osób, pomimo że obydwa mają jedną stronę bardzo twardą.

Materac piankowy 200x200 cm bardzo twardy

Materace z powierzchnią bardzo twardą przypisane są dla osób z wagą ciała powyżej 120 kg, w przypadku modeli na konstrukcji sprężynowej czy piankowej, ale tylko tych z rdzeniem lateksowym. Jeśli chodzi o materace piankowe z pianką T25, jest inaczej. Modele te mają co prawda warstwy utwardzające, odpowiedzialne za stronę bardzo twardą, ale cały ciężar na materacu spoczywa na średnio twardej poliuretanowej piance T25 o gęstości 25kg/m3. Ten rodzaj pianki stanowi odpowiednie podparcie dla osób lżejszych, dlatego często tego typu materace są stosowane w miejscach mniej użytkowanych, czy w takich gdzie potrzebne jest znaczne utwardzenie z przyczyn zdrowotnych czy upodobań klienta. Istnieją pewne ograniczenia co do swobody modelu materaca w miejscach typu poddasze czy łóżko chowane do szafy, gdzie narzucona jest wysokość materaca, czy jego łatwość ułożenia w miejscu docelowym. W takich przypadkach sprawdzają się najlepiej materace piankowe 200x200 cm bardzo twarde.

Piankowe materace 200x200 cm bardzo twarde

Jakie właściwości maja poszczególne surowce, wykorzystywane w materacach piankowych bardzo twardych. Opisując piankę T25 poliuretanową, można powiedzieć że jest to surowiec bazowy, który wykorzystują producenci do wszystkich rodzai materacy, Pianka T25 podczas produkcji utwardzana jest w celu zwiększenia żywotności, pęcherzykami powietrza. Pianka T25 jest bezpieczna dla zdrowia, antyalergiczna i antygrzybicza, nie przyjmuje kurzu i bakterii co ma duży wpływ na jakość i komfort snu.

Rdzeń lateksowy jest to najwyższej jakości produkt, na bazie syntetycznego 80% i naturalnego 20% surowca, o gęstości 60kg/m3 który doskonale podtrzymuje ciężar ciała niezależnie od wagi użytkownika, rdzeń lateksowy dopasowuje się do nacisku, działa intuicyjnie. Wbudowane kanaliki wentylujące pozwalają na przepływ powietrza i cyrkulację. W lateksie nie rozmnażają się bakterie, grzyby i pleśń. Pianka lateksowa nie uczula i jest bezpieczny dla alergików, jest materiałem luksusowym, zapewniającym wysoki poziom użytkowania.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są bogate w sole mineralne, które chronią wnętrze owocu przed wnikaniem bakterii, grzybów, pleśni i chorobotwórczych patogenów. Jest bezpieczna dla alergików, naturalna i ekologiczna.

Końskie włosie wykonane jest z końskiego ogona lub grzywy. Jest sztywne, twarde i odporne na wilgoć. Wchłania jej nadmiar i szybko oddaje do otoczenia. Świetnie utwardza powierzchnię materaca, jest odporny na wypracowania, a w połączeniu z podwójna warstwą kokosu tworzy bardzo twardą stronę materaca zarówno lateksowego jak i piankowego.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: