Materac miękki to taki, którego powierzchnia sprawi wrażenie większej plastyczności, a dzięki temu będzie stawiać mniejszy opór pod naciskiem ciała. Do materacy miękkich piankowych dodaje się piankę visco memory w podwójnej ilości aby zapewnić taką plastyczną powierzchnię. Pianka visco memory użyta w pojedynczej warstwie występuje w materacach średnio twardych a w warstwie podwójnej w materacach miękkich. Pianka visco memory z racji plastyczności daje przyjemne otulenie. Materace piankowe 180x200 cm miękkie nie będą dobrym wyborem dla osób wyższej wagi chyba, że takie są potrzeby organizmu. Materace miękkie dedykowane są zwłaszcza dzieciom i osobom dorosłym o niższej wadze. Dobrze sprawdzą u osób lubiących ciepło dlatego, że cechami pianki visco memory jest zachowanie ciepła. Ciepło ciała i nacisk jaki ono wywiera są czynnikami, które wpływają na plastyczność materaca, pod ich wpływem pianka visco memory mięknie stąd jej inna nazwa , czyli pianka termoplastyczna. Analogicznie nazwiemy  modele, które tą piankę mają w swojej budowie, czyli materace termoelastyczne.

Piankowy materac 180x200 cm miękki

Rdzeń materaca piankowego może być stanowić pianka poliuretanowa T25 bądź pianka lateks. Materac piankowy z jedną stroną miękką to materac Tunezja 180x200 cm. Można go zakupić w kilku wersjach grubości. Bazowa wersja ma 13 cm. Ten sam model w wersji tzw. Max Plus, czyli z wyższą bazą ma grubość 19 cm i nazywa się Tunezja Max Plus 180x200 cm. Kolejną wersję stanowi Tunezja z dodatkiem profilowanej pianki moletowanej, czyli strefowanej pianki, nadającej materacowi większej sprężystości. Dwie wersje z pianką moletowaną to Tunezja Molet 180x200 cm o grubości 16 cm oraz Tunezja Molet Max Plus 180x200 cm o grubości 22 cm.

To jeszcze nie wszystko co mamy do zaoferowania. Kolejnym wariantem będzie profilowana pianka Visco, czyli nieregularna powierzchnia samej zmiękczającej pianki. Nieregularna powierzchnia wynika z tzw. strefowania czyli nadania piance zróżnicowanej struktury. Ma to na celu nadanie większej plastyczności ale też lepszej wentylacji.
Pianka ta występuje w poniższych wariantach materaca Tunezja:

Lateksowy materac 180x200 cm miękki

Lateks stanowi alternatywne wypełnienie materaca miękkiego. Jest to 16 cm rdzeń strefowanej bryły lateksu o gramaturze 60 kg/m3. Surowiec ten posiada perforacje na całej swojej powierzchni, czyli rzędy kanalików, które podbijają wentylację całego materaca. Lateks jest mocno sprężystym materiałem, a dzięki elastyczności punktowej bardzo dobrze rozluźnia mięśnie i relaksuje ciało. Lateks jest odporny na roztocza, to typowo antybakteryjny surowiec, dzięki temu, że nie stwarza środowiska dogodnego do rozwoju bakterii czy wirusów. Będzie idealnym wyborem dla osób zmagającymi się z alergiami. Dzięki swojej wysokiej sprężystości nie stwarza trudności przy zmianach pozycji, co może być bardzo istotne w sytuacji wyboru materaca dla osoby starszej. Materac lateksowy w wersji z jedną stroną miękką to materac Andora 180x200 cm o grubości 24 cm oraz materac Toledo 180x200 cm o grubości 26 cm. Materac Andora po stronie średnio twardej ma profilowaną piankę Molet, a materac Toledo wysokoelastyczną piankę HR.

Materace lateksowe nie występują w innych wariantach grubości ponieważ rdzeń lateksowy jest uniwersalnej grubości 16 cm w każdej wersji materaca lateksowego.

Materac piankowy lateksowy to bardzo korzystna inwestycja w wygodny sen.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: