Materace piankowe 160x200 cm z powierzchnią średnio twardą, dzielimy ze względu na użyty w budowie wkład czyli wypełnienie materaca. Rozróżniamy modele piankowe: na bazie pianki T25 poliuretanowej i pianki lateksowej. Opisując Piankę T25 i rdzeń lateksowy, przedstawiając ich zalety i wady będziemy mogli stworzyć porównania w celu zwiększenia pewności, co do wybranego modelu materaca piankowego 160x200 cm średnio twardego.

Pianka T25 jest podstawowym w swojej gamie surowcem, który tworzy wystarczające podparcie dla osób z niższą wagą ciała. Przyjęto że materace piankowe wykonane właśnie z tego typu surowców są z przeznaczeniem dla osób, których waga nie przekracza 60kg. To nie znaczy że, osoby z wyższą wagą nie mogą z takich materacy korzystać. Mogą, jednak istnieje obawa, że na materacu z pianki T25, szybciej pojawią się wypracowania i stanie się mniej komfortowy. Dlatego materace piankowe średnio twarde, dedykowane są dla dzieci, młodzieży lub zastosowane w miejscach użytkowanych sezonowo, sporadycznie. Jednym słowem, czym osoby lżejsze, tym materac będzie nanosił wyższy komfort snu, zwiększy też swoją żywotność. Inaczej jest z materacami, które w swojej budowie mają rdzeń lateksowy, o wysokości 16 cm, tworzący blok pianki lateksowej. Taki rodzaj surowca uważany jest za najbardziej komfortowy, najlepiej dopasowujący się, bez względu na to jaka jest waga ciała użytkownika. Właściwości materaca lateksowego pozwalają na optymalny dobór twardości, nie jest za miękki, by ciało zapadało się w powierzchnie, ale nie jest też za twardy, by uciskać newralgiczne miejsca ciała.

Po odpoczynku na piankowym materacu lateksowym, ciało jest rozluźnione i zregenerowane nawet wtedy, gdy śpią na nim dwie osoby. Lateks jest mieszanką w proporcji 80% surowca syntetycznego i 20% naturalnego. Dzięki takiemu połączeniu uzyskujemy produkt wyjątkowo trwały i elastyczny niezwykle odporne na proces użytkowania, przez długi czas zachowują swój pierwotny kształt i właściwości.

Materace piankowe średnio twarde 160x200 cm

Istnieje bardzo dużo modeli materacy piankowych 160x200 cm średnio twardych, jednak te oparte na rdzeniu lateksowym są szczególnie polecane osobom cierpiącym na alergię na kurz, roztocza. Rdzeń lateksowy charakteryzują się przepuszczalnością powietrza. Wszelkiego rodzaju mikroorganizmy, jak na przykład roztocze, nie mają w tym przypadku szans na rozwój.

Do materacy lateksowych, średnio twardych, nie tylko bezpiecznych ale też z odczuciem najwyższego komfortu zaliczmy:

  • materac Malmo 160x200 - obustronnie średnio twardy, o wysokości 17 cm, w całości wykonany z pianki lateksowej.
  • materac Kenia 160x200 - średnio twardy/twardy, lateksem po stronie średnio twardej, trawa morska po stronie twardej. Materac ma 18 cm wysokości.
  • materac Andora 160x200 - miękki/średnio twardy, o wysokości 24 cm z podwójną warstwą pianki termoelstycznej Visco Memory po stronie miękkiej oraz z pianką profilowaną molet po stronie średnio twardej.
  • materac Toledo 160x200 - miękki/średnio twardy, o wysokości 26 cm. Ten model, po stronie średnio twardej ma piankę wysokoelastyczną Visco Memory.
  • materac Kongo 160x200 - obustronnie średnio twardy, z pianką moletowaną po jednej stronie i pianką profilowaną Visco Memory po drugiej. Materac ma 21 cm wysokości.

Materace piankowe 160x200 średnio twarde

Materace piankowe na piance T25, dedykowane osobom o niższej wadze są dwustronne, a ich stopień twardosci zalezny jest od wybranego wykończenia. Wszystkie poniższe przedstawione modele materacy są przynajmniej z jednej strony w stopniu średnio twardy.

  • materac Prato 160x200 jest bazowym modelem, wykonanym z samej pianki T25. Ma dwie strony identyczne, średnio twarde, jego wysokość - 9 cm.
  • materac Todi 160x200 to model łączący dwa rodzaje pianek T25 i HR. Pianka Hr jest wysokoelastyczna, co ma przełożenie na większą żywotność tego surowca. Materac po stronie pianki Hr będzie maiła większą sprężystość.
  • materac Salerno 160x200 ma 11 cm wysokości, po jednej stronie materaca na bazową piankę T25 została nałożona pianka Visco memory, generując w ten sposób plastyczność powierzchni materaca.
  • materac Foggia 160x200 z warstwą lateksu po jednej ze stron, o wysokości 11 cm
  • materac Tulon 160x200 z podwójną warstwą lateksu po jednej stronie o wysokości 13 cm.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: