Materace piankowe 160x200 cm miękkie określa się symbolem H1. Takie modele sprawdzą się przede wszystkim u użytkowników o masie ciała wynoszącej mniej niż 60 kg. Należy jednak pamiętać, że odczuwalna miękkość tych materacy jest subiektywna, dla każdego może być zupełnie inna. Za stronę miękką w materacach odpowiada podwójna warstwa pianki Visco memory. Materace te zaliczamy do kategorii materacy termoelastycznych.

Pianka Visco Memory posiada szereg cech, które warto przeanalizować wybierając model materaca ze stroną miękką. Jak każdy z dostępnych surowców, tak samo i pianka Visco Memory posiada zalety i wady.

Zaletą pianki Visco Memory jest jej duża plastyczność. Oznacza to, że materac dopasowuje się idealnie do krzywizn ciała. Ten surowiec sprawdzi się najlepiej u osób, które mają problemy bólowe w odcinku kręgosłupa oraz problemy z krążęniem krwi a także tych, którzy mają tendencje do marznięcia w nocy. Pianka Visco jest postrzegana jako bardzo wygodna i komfortowa, ze względu na odciążenie sylwetki, eliminuje napięcie mięśni, generujeprzyjemne uczucie podczas leżenia. Visco tworzy na powierzchni materaca "odlew" kształtów ciała, pozwala na relaks po wyczerpującym dniu, sprzyja regeneracji i poprawie krążenie. Na powierzchni materaca z pianką Visco możemy odczuwać ciepło, a to za sprawą właściwości tego surowca. Dla jednych użytkowników może to być zaleta, dla innych, tych którzy mają tendencje do pocenia w nocy, będzie to wada. Pianka visco przyjmuje ciepło ciała osoby śpiącej, w ten sposób zmiękcza się, sprawiając wrażenie zanurzenia się w powierzchnie materaca. Jednak dla osób które, mają tendencję do pocenia się, lub takich które nie lubią gorąca, ten surowiec nie sprawdzi się w ich materacu. Pianka Visco Memory będzie nieodpowiednia dla osób często zmieniających położenie ciała podczas snu. Przyjęty odcisk ciała utrzymuje się na piance Visco Memory, potrzebując dłuższej chwili na powrót do pierwotnej formy.

Poliuretanowa pianka T25 ma gęstość 25kg/m3, jest surowcem średnio twardym, wystarczająco dobrze podtrzymując ciało z niższą wagą. Podczas produkcji pianka T25 jest wzbogacana jest o pęcherzyki powietrza, co ma przełożenie na dłuższą żywotność tego surowca.

Materac piankowy 160x200 cm

Jak każdy wybór, również ten dotyczący materacy, może być problematyczny. Wybór może znacznie ułatwić znajomośc tematu, czyli pojęć takich jak "twardość materaca", znajomość materiałów używanych w budowie materaca oraz wiedza, jakie modele występują w ofercie sklepu i dla jakich osób są przypisane. Materac piankowy miękki 160x200 cm najlepiej sprawdzi się w sypialni dla osób z niską wagą lub dzieci. W ofercie sklepu Sweetsen.pl mamy jeden model materaca miękkiego na rdzeniu z pianki T25. Materac Tunezja 160x200 jest materacem z dwoma twardościami, z których można korzystać naprzemiennie, w zależności od potrzeb na daną chwilę. Jedna strona materaca jest średnio twarda z pianką T25, druga miękka z podwójną warstwą pianki Visco memory (4 cm).   Wysokość całkowita tego materaca to 13 cm.
Materac ten występuje w ofercie Sweetsen w kilku wariantach:
  • materac Tunezja Max Plus 160x200 , materac miękki/średnio twardy, strona miękka z podwójną pianką Visco Memory; strona średnio twarda to pianka poliuretanowa T25, czyli rdzeń w wersji Max Plus - podwyższony o 6 cm
  • materac Tunezja Molet 160x200 (13 cm), materac miękki/średnio twardy,rdzeń z pianki T25, strona miękka z podwójną pianką Visco Memory; strona średnio twarda to warstwa pianki profilowanej Molet
  • materac Tunezja Molet Max Plus 160x200 (19cm), materac miękki/średnio twardy, strona miękka z podwójną pianką Visco Memory; strona średnio twarda to pianka profilowana Molet, rdzeń w wersji Max Plus - podwyższony o 6 cm
  • materac Tunezja Visco Molet 160x200 (13 cm), materac miękki/średnio twardy, strona miękka z  pianką Visco Memory+ profilowana pianka Visco; strona średnio twarda to pianka poliuretanowa T25, czyli rdzeń w wersji standardowej 9cm
  • materac Tunezja Visco Molet Max Plus 160x200 (19 cm), materac miękki/średnio twardy, strona miękka z pianką Visco Memory+ pianka profilowana Visco; strona średnio twarda to pianka poliuretanowa T25, czyli rdzeń w wersji Max Plus - podwyższony o 6 cm
  • materac Tunezja 2x Molet 160x200 (16 cm),  materac miękki/średnio twardy, strona miękka z pianką Visco Memory+profilowaną pianką Visco; strona średnio twarda to ianka profilowana Molet
  • materac Tunezja 2x Molet Max Plus 160x200 (22 cm), materac miękki/średnio twardy, strona miękka z  pianką Visco Memory+pianka profilowana Visco; strona średnio twarda to pianka profilowana Molet,  rdzeń materaca w wersji Max Plus, czyli podwyższony o 6 cm w stosunku do wersji podstawowej

Materac piankowy z rdzeniem lateksowym 160x200 cm

W materacach lateksowych, wewnętrzną warstwę tworzy rdzeń lateksowy, decydując o wygodzie, jakości, wytrzymałości iodpowiednim podparciu kręgosłupa. Pianka lateksowa charakteryzuje się elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do ciała, zapewniając ortopedyczne podparcie. Materace lateksowe ze względu na swoje właściwości są uznawane za jedne z najtrwalszych materacy. Rdzeń lateksu posiada szereg kanalików pozwalających na przepływ powietrza, osuszając w ten sposób wnętrze materaca. Sam rdzeń lateksowy ma 16 cm wysokości. Jest pianka o wysokiej gęstości 60kg/m3. Rdzeń lateksowy jest mieszanką 80% syntetycznego i 20% naturalnego surowca, bezpieczną dla alergików, przewiewną, nie gromadzącą w swojej strukturze bakterii, grzybów i roztoczy. Taki rodzaj materacy lateksowych sprawdzi się u osób zarówno z wyższą masą ciała, jak i tych z niższą.

W ofercie sklepu występują dwa modele materacy lateksowych, powstałych na bazie rdzenia, z wykończeniem podwójnej pianki Visco memory tworzącej powierzchnie w stopniu miękkim.
  • Materac Andora 160x200 cm jest modelem dwustronnym o wysokości 24 cm, o dwóch różnych stopniach twardości H1/H2. Strona średnio twarda H2 ma warstwę pianki profilowanej molet, druga strona H1 zbudowana jest z podwójnej warstwy pianki Visco Memory.
  • materac Toledo 160x200 cm, jest to również model dwustronny H1/H2, o wysokości 26 cm, a jego różnica względem poprzedniego materaca lateksowego wynika ze strony średnio twardej. Strona ta jest wykończona wysokoelastyczną pianką HR, która bardzo dobrze podtrzymuje ciało, ma gęstość 35kg/m3, dzięki czemu nabiera większej elastyczności.

Materace piankowe lateksowe są dla osób oczekujących wysokiego komfortu snu, wydłużonej żywotności całego materaca. Lateks nie odkształca się, powraca do pierwotnej formy w szybkim czasie, po opuszczeniu powierzchni.

Osoby, które mają wątpliwość czy lepszym wyborem będzie materac lateksowy czy piankowy, zachęcamy do przeczytania artykułu na naszym blogu: a także do kontaktu z naszymi konsultantami na chacie, infolinii lub pod numerem telefonów: ✆ 531521231 lub ✆ 537505652.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: