Materac piankowy 140x200 twardy oznacza, że nie ma w budowie konstrukcji sprężynowej. W zależności od potrzeb i wagi osób śpiących materac twardy może być wykonany na piance T25 lub lateksowej. Tańszym rozwiązaniem jest materac wykonany z pianki T25, która sprawdza się dla osób z niższą wagą. Dla lepszego komfortu i gdy waga użytkownika przekracza 80 kg, odpowiedni będzie materac na bazie lateksowej. W celu uzyskania powierzchni twardej stosuje się zamiennie kokos lub trawę morską.

Materac 140x200 cm piankowy ze stroną twardą

Materac piankowy 140x200 cm twardy na podstawie z pianki T25 będzie dobrym rozwiązaniem gdy nie do końca wiemy jaka twardość materaca jest dla nas odpowiednia. Zaletą materaca piankowego jest możliwość korzystania z niego po obu stronach. Materac twardy z naszej oferty to Padwa. Materac Padwa 140x200 posiada stronę średnio twardą i twardą po zastosowaniu warstwy sztywnego kokosu lub trawy morskiej. Materac Padwa w podstawowej wersji ma 10cm wysokośc,i ale można go wybrać z dodatkową warstwą pianki profilowanej molet po stronie średnio twardej czyli Padwa Molet 140x200, materac będzie wtedy miał 13 cm wysokości. Mając na uwadze zróżnicowane potrzeby ten materac można jeszcze podwyższyć o 5 cm. Wszystkie nasze materace na bazie pianki T25 można wybrać na podwyższonym o 5 cm rdzeniu. Modele takie oznaczamy jako Max Plus. Materac Padwa Max Plus 140x200 cm będzie więc 15 cm wysokości a 18 cm materac Padwa Molet Max Plus 140x200. Pianka T25, która zawsze stanowi bazę w materacach piankowych jest gładka i odpowiednio utwardzana aby była odporna na odkształcenia. W piance nie gromadzą się bakterie czy kurz, ponieważ pęcherzyki zwiększają cyrkulację powietrza w wewnątrz materaca. Pianka zapewnia anatomiczne dopasowanie się materaca do kształtów ciała. Materac jest elastyczny co potęguje przyjemne i komfortowe użytkowanie. Materiały utwardzające czyli kokos i trawa morska to surowce 100% naturalne. Kokos to surowiec wykonany z łupiny orzecha kokosowego, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Mata kokosowa poprawia wentylację wewnątrz materaca. Trawa morska to również naturalny surowiec, przewiewny, zapobiegający nadmiernemu poceniu się. Trawa morska posiada delikatny zapach suchej trawy, co sprzyja odprężeniu i pomoże łagodzić stres. Zarówno kokos i trawa morska zwiększają trwałość i wytrzymałość materaca, materac jest odporniejszy na odkształcenia. Dokładnie te same surowce są wykorzystana w celu utwardzenia materacach z wkładem lateksowym.

Gąbkowy, twardy materace 140x200 z rdzeniem lateksowym

Jeśli jest mowa o mocnym i trwałym materiale utrzymującym duże ciężary to zapewne jest to lateks. Wysoka gęstość wynosząca 60kg/m3 sprawia, że lateks nie zużywa się w całym okresie użytkowania. Niezmiennie lateks zachowuje swoją sprężystość i właściwości wentylujące przez cały okres korzystania z materaca. Długie lata możemy cieszyć się perfekcyjnym dopasowaniem i ułożeniem się lateksu do naszego ciała. Materace lateksowe również są dwustronne, o różnej skali twardości. Takie rozwiązanie pomoże na indywidualne dopasowanie materaca do naszych potrzeb. Na materacach lateksowych wysoki komfort uzyskają dwie osoby śpiące, które mają zróżnicowaną wagę. Materac na konstrukcji lateksowej, idealnie działa punktowo, utrzymując właściwą postawę ciała i pomaga rozluźnić ciało i mięśnie. Lateks jest odpowiedni dla osób z alergią, nie gromadzi roztoczy, kurzu czy bakterii. Nadmiar wilgoci szybko uwalniany jest do atmosfery.

W naszej ofercie występują dwa modele materacy piankowych lateksowych posiadających twardą powierzchnię do snu. Materac Kenia 140x200 cm ma 18cm wysokości. Jest to materac dwustronny, średnio twardy/ twardy. Strona twarda ma w budowie trawę morską. Z drugiej strony śpimy bezpośrednio na lateksie. Materac Tango 140x200 cm również jest dwustronny, występuje w dwóch wariantach. W materacu Tango Trawa 140x200 cm ma stronę twardą z trawą morską, natomiast druga strona materaca jest bardzo twarda tu występuje połączenie podwójnego kokosu i końskiego włosia. W materacu Tango 140x200 cm zamiast rawy morskiej po stronie twardej zastosowano kokos. Materac w obu wariantach ma 21 cm wysokości.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: