Materac dla dzieci, których waga nie jest za wysoka nie powinien być zbyt twardy. Materace dziś wykonuje się z trwałych i dobrze podpierających pianek. Dla młodzieży i osób dorosłych , których waga nie jest wysoka, również można polecić materac ze stroną miękką. Wszystkie modele piankowe w ofercie Sweetsen.pl to zawsze będą materace dwustronne, co dobrze wpłynie na funkcjonowanie i jego trwałość. Materac miękki 140x200 cm poleca się dla osób z wagą do 60kg. Strona miękka materaca posiada w budowie podwójną warstwę pianki visco memory, która jest plastyczna i reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Pianka visco memory idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zapamiętuje te kształty i powoli wraca do pierwotnego kształtu.

Piankowy materac dla dorosłych 140x200 cm

Materace wykonane z pianki częściej poleca się dla dzieci, ponieważ na taki materac bez konstrukcji zaleca się aby waga osób śpiących nie była zbyt wysoka. Materac piankowy 140x200 cm dla osób dorosłych może służyć jako dodatkowe miejsce do snu lub być wykorzystywany w mieszkaniach pod wynajem. Są również idealnym rozwiązaniem w domkach letniskowych, tzw. holenderskich a także do kamperów i przyczep kempingowych. Materac piankowy miękki poleca się da osób z problemami i bólami pleców. Pianka, która zmiękcza ma właściwości plastyczne takie same jak poduszki ortopedyczne. Miękki materac z naszej oferty to Tunezja. Materac Tunezja wykonany jest z pianki T25 i podwójnej warstwy visco mamory. Pianka T25 stanowi tu bazę i jest materiałem podtrzymującym i elastycznym. Materac z jednej strony będzie średnio twardy a po obróceniu materaca powierzchnia będzie miękka z wykorzystaniem pianki pamięciowej. Dodatkowe właściwości jakie posiada pianka visco memory to np. ogrzanie ciała.  Pianka Visco absorbuje temperaturę ciała i oddaje ją, dlatego fajnie sprawdza się dla osób marznących w nocy. Pianka również ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Wszystkie pianki w budowie takiego materaca są bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty. Materac Tunezja 140x200 dostępny jest w kilku wariantach. W wariancie podstawowym ma 13cm wysokości. Jest to wysokość wystarczająca dla dzieci. Dla osób dorosłych watro wybrać  wersję na wyższym o 5 cm rdzeniu, czyli materac Tunezja Max Plus 140x200, który ma już 19 cm wysokości. Materac ten dostępny jest również w wariantach o podwyższonym komforcie, jaki zapewnia pianka profilowana molet w materacach Tunezja Visco Molet 140x200 (16cm) oraz Tunezja Visco Molet Max Plus 140x200 (19 cm) oraz pianka profilowana Visco Memory po jednej stronie i pianka molet po drugiej w materacach: Tunezja 2x Molet 140x200 (19 cm) oraz Tunezja 2xMolet Max Plus 140x200 (22 cm).

Materac bez sprężyn lateksowy 140x200 ze stroną miękką

Materace piankowe wytrzymałe i nie poddające się wypracowaniu wykonane są na bazie lateksowej. Taki materac nie ma sprężyny a równie dobrze podpiera ciało i gwarantuje wysoki komfort snu. Lateks który stanowi bazę materaca piankowego lateksowego ma 16 cm grubości i wysoką gęstość 60kg/m3. Taka pianka jest odpowiednio sprężysta i elastyczna. Materac wykonany na konstrukcji lateksowej bardzo bobrze sprawdzi się dla osób dorosłych niezależnie od wagi ciała. Na wysoki komfort mogą też liczyć pary ze zróżnicowaną wagą, dlatego, że materac działa niezależnie podpierając, każdą osobę z osobna. Odpowiednio dobrana twardość materaca lateksowego gwarantuje długie i komfortowe korzystanie z niego. Materac bez sprężyn lateksowy 140x200 ze stroną miękką polecić można dla osób chcących spać na powierzchni plastycznej, dopasowujacej się do ciała.
W ofercie materacy lateksowych 140x200 miękkich znajdują się dwa materace:
  • Materac Andora 140x200, ma 24 cm wysokości, strona miękka tego materaca to podwójna warstwa pianki  Visco Memory a po stronie średnio twardej zastosowano piankę profilowaną molet,
  • materac Toledo 140x200 ma 26 cm wysokości, strona miękka również jak poprzedni model ma podwójną piankę visco memory a strona średnio twarda wykończona jest pianką wysokoelastyczną HR.

Kupując materac warto zwrócić uwagę na jego budowę i właściwości, ponieważ tylko tak zapewnimy sobie odpowiednie i wygodne miejsce do snu. Dorosłym staramy się sugerować wybór materaca lateksowego, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród klientów.

Wyboru i zakupu materaca przez internet można dokonać samodzielnie. Jeżeli jednak pojawiają się wątpliwości dodatkowe pytania,  sugerujemy zwrócić się do naszych konsultantów, którzy odpowiedzą na nie i pomogą wybrać odpowiedni materac.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: