Materace wzmocnić można konstrukcją, twardymi surowcami, bądź tym i tym. W przypadku materacy piankowych konstrukcja nie wchodzi w grę, pozostają więc sztywne maty do utwardzenia powierzchni materaca. W budowie materacy twardych w sklepie Sweetsen.pl stosujemy kokos i trawę morską
Kokos w postaci maty, to naturalne włókna orzechów kokosowych zalane masą lateksową celem ich ujednolicenia. Taka mata może być nałożona pojedynczo, wtedy materac klasyfikuje się jako twardy, bądź podwójnie i wtedy materac jest zaliczany do kategorii bardzo twardej.
Trawa morska również należy do naturalnych surowców, dodatkowo posiada wartość aromaterapeutyczną, z racji charakterystycznego zapachu suchej trawy.
W materacach lateksowych czyli takich, których rdzeń stanowi 16 cm blok pianki lateks, używa się tych samych surowców czyli maty z kokosu bądź maty z trawy morskiej.

Piankowy materac 120x200 cm twardymi

Kokos użyty w matach utwardzających to 100% naturalny surowiec. Pochodzi z łupiny orzecha kokosowego, posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Poprawia wentylację wewnątrz materaca, co zapobiega nadmiernemu poceniu się. Zwiększa jego twardość i wytrzymałość. Utwardza powierzchnię dając sztywniejszy, stabilniejszy grunt pod ciało.

Materac Padwa 120x200 cm jest modelem posiadającym takie utwardzenie po jednej stronie. Wszystkie materace piankowe są modelami dwustronnymi, w wersji Padwa druga strona pozostaje średnio twarda. Materac Padwa posiada kilka wariantów w zależności od grubości rdzenia i rodzaju pianki użytej po stronie średnio twardej oraz surowca utwardzającego (kokos czy trawa morska). Wersja materaca Padwa z kokosem to:

W tych samych wariantach występują modele z trawą morską, która w materacach ze stroną twardą jest alternatywą dla kokosu. Trawa morska posiada właściwości wentylujące materac, zapobiega nadmiernemu poceniu się. Jest antyalergiczna i antygrzybiczna. Materac Padwa z trawą morską to:

Jeżeli materac piankowy nie jest tym czego szukasz, alternatywnie występują modele lateksowe.

Materac lateksowy 120x200 cm twardy

Materac lateksowy stanowi dużo solidniejszy wariant wersji materacy bez sprężyn. Lateks jest niezwykle trwałym surowcem, bardzo odpornym na odkształcenia, mocno sprężystym. Rdzeń lateksowy jest profilowany i perforowany na całej powierzchni, co wpływa na znacznie lepszy przepływ powietrza. Grubość samego rdzenia takiego materaca to 16 cm lateksu o gramaturze 60kg/m3. Lateks cechuje się elastycznością punktową, co wpływa na rozluźnienie i relaks mięśni. Jest to też surowiec hypoalergiczny, nie rozwijają się z nim roztocza czy bakterie. Z racji dużej sprężystości błyskawicznie podpiera krzywizny ciała odciążając je.

Materace oparte na rdzeniu lateksowym z jedną stroną twardą to modele:

Materac lateksowy jest idealnym wyborem dla osób o istotnie różnej wadze bądź dla osób o niesprecyzowanych upodobaniach. Wynika to z cech samego rdzenia, który pod większym naciskiem stawia większy opór a pod mniejszym naciskiem, mniejszy opór.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: