„Królestwo za przespaną noc!” chciałby krzyknąć nie jeden z nas. W tej kwestii akurat możemy pomóc. Rynek materacy jest w rozkwicie, dostępne są modele przeróżnych konstrukcji i z różnych materiałów. W tym barwnym wyborze znajdują się również praktyczne materace piankowe 120x200 cm. Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zaufania do materacy sprężynowych, nic nie stoi na przeszkodzie by ze sprężyn zrezygnować. W świecie materacy bez sprężyn do wyboru są modele właśnie piankowe oraz lateksowe. Różnią się między sobą istotnie komfortem i żywotnością ale też wagą i ceną. Jak wspomnieliśmy na wstępie wybór jest nie mały a tutaj skupimy się na modelach średnio twardych czyli mocno uniwersalnej kategorii materacy bez sprężyn.

Średnio twardy materac piankowy 120x200 cm

Materace 120x200 cm średnio twarde stanowią najszerszą ofertę wśród wszystkich kategorii. Wynika to z faktu, że to najbardziej uniwersalna twardość nadająca się i dla osób lżejszych i cięższych. Taka twardość wybierana jest jako spanie główne, jako spanie dodatkowe, jako materac zastępczy albo dla gości.

Materace piankowe 120x200 średnio twarde zaczynają się od grubości 9cm a najwyższy z tej kategorii posiada grubość 22 cm. Materace w tej kategorii różnią się grubością rdzenia oraz rodzajem i ilością dodatkowych warstw. Wszystkie modele piankowe są to materace dwustronne, co oznacza, że jedna strona w tej kategorii pozostaje średnio twarda, druga może być miękka jak w materacu Tunezja 120x200 cm, średnio twarda jak w modelach:

Jedna strona może też być twarda jak w materacu Padwa 120x200 cm oraz bardzo twarda jak w materacu Logano 120x200 cm.

Materac lateksowy 120x200 cm średnio twardy

Materace lateksowe stanowią trwalszą alternatywę dla materacy piankowych. Rdzeń w takich modelach stanowi sam odlew lateksu. Baza jest strefowana i perforowana co znacznie zwiększa wentylację materaca. Lateks jest surowcem typowo antyalergicznym, w pełni bezpiecznym i polecanym osobom, które zmagają się z alergiami. Lateks nie stwarza środowiska do rozwoju roztoczy czy bakterii, łatwo utrzymać go w czystości. Materac średnio twardy lateksowy również jest dwustronny i przy jednej stronie średnio twardej druga może mieć inną twardość. Materace lateksowe 120x200 cm średnio twarde obustronnie to:

Materace lateksowe 120x200 cm średnio twarde po jednej stronie a miękkie po drugiej to:
Materac lateksowy 120x200 cm średnio twardy po jednej stronie a twardy po drugiej to materac Kenia 120x200. Materac ten ma 18 cm wysokości. Po stronie twardej tego materaca występuje mata z trawy morskiej.

Jak widać w sytuacji niechęci do sprężyn nadal można wybrać bardzo fajny materac piankowy bądź lateksowy, grunt to poznać własne potrzeby. Waga użytkownika jest tylko podpowiedzią, to, że ktoś waży mało nie oznacza, że musi mieć miękki materac a to że ktoś jest wyższej wagi nie oznacza, że musi spać na desce. Jeśli brak Ci wiedzy na temat konstrukcji materacy czy rodzaju surowców zachęcamy do konsultacji. Warto skorzystać z wiedzy fachowców zamiast głowić się nad wyborem tygodniami. Materac lateksowy jest rzeczywiście bardzo uniwersalnym rozwiązaniem co nie musi oznaczać kompromisów. To bardzo wygodny i bardzo trwały materac. Pokrowce zamykane są na zamek z dwóch sąsiadujących boków co sprawia, że można w łatwy sposób odświeżyć materac nawet po latach użytkowania.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: