Piankowy materac 120x200 cm z rdzeniem z pianki T25 stanowi najlżejszą wersję materacy z kategorii bardzo twardych. Nie posiadają one sprężyn, co znacznie obniża wagę całego produktu. Inaczej wypadają materace lateksowe, które mimo braku sprężyn nie należą do najlżejszych materacy, ponieważ lateks jest surowcem o bardzo wysokiej gestości 60 kg/m3.

Aby uzyskać materac w kategorii bardzo twardej, do utwardzenia powierzchni stosujemy dwa surowce. Oba należą do naturalnych komponentów stosowanych w budowie materacy. Są to: kokos i końskie włosie. Już zastosownie podwójnej warstwa maty kokosowej powoduje, że powierzchnia spania staje się bardzo twarda. Dodatkowo można utwardzić i wzmocnić tę warstwę końskim włosiem.
Podwójna mata kokosowa stanowi naturalną utwardzającą matę. Pochodzi z włókien orzechów kokosowych zalanych żywicą lateksową dla ujednolicenia powierzchni i zwiększenia jej trwałości.
Końskie włosie również jest surowcem naturalnym, pozyskiwanym z grzywy lub ogona. Jest to materiał bardzo trwały i posiada wyjątkowe właściwości wentylacyjne.  Jest materiałem higroskopijnym, który chłonie pot oddawany podczas snu przez użytkownika i jednocześnie ogranicza jego wchłanianie do wewnątrz materaca, zapewniając odpowiedni mikroklimat. Zapewnia przy tym bezpieczeństwo alergikom - ogranicza rozwój bakterii i roztoczy.
Podwójna mata kokosowa występuje w materacu piankowym Logano. Podwójna mata kokosowa z dodatkiem końskiego włosia występuje w materacu piankowym lateksowym Tango.

Piankowy materac 120x200 cm bardzo twardy

Materac piankowy 120x200 cm z rdzeniem piankowym i stroną bardzo twardą to materac Logano 120x200 cm. Materac ten występuje w kilku wariantach grubości, wersja bazowa ma 10cm:

  • Logano 120x200 cm - 10 cm , rdzeń z pianki T25, podwójny kokos po stronie bardzo twardej
  • Logano Molet 120x200 cm - 13 cm, rdzeń z pianki T25, pianka profilowana molet po stronie średnio twardej,  podwójny kokos po stronie bardzo twardej
  • Logano Max Plus 120x200 cm – 16 cm, rdzeń z pianki T25 w wersji Max Plus, czyli podwyżony o 6 cm, podwójny kokos po stronie bardzo twardej
  • Logano Molet Max Plus 120x200 cm - 19 cm, rdzeń z pianki T25 w wersji Max Plus, czyli podwyżony o 6 cm, pianka profilowana molet po stronie średnio twardej, podwójny kokos po stronie bardzo twardej

Wśród materacy piankowych 120x200 cm bardzo twardych wyróżniającym się produktem jest piankowy lateksowy. W tej kategorii twardości oferujemy jeden model ze stroną bardzo twardą, dodatkowo dostępny w dwóch wariantach:
Materac Tango 120x200 cm - 21 cm, 16 cm rdzeń z pianki lateks; podwójny kokos z końskim włosiem po stronie bardzo twardej; kokos po stronie twardej,
Materac Tango Trawa 120x200 cm21 cm, 16 cm rdzeń z pianki lateks; podwójny kokos z końskim włosiem po stronie bardzo twardej; trawa morska po stronie twardej.

Lateks stanowiący rdzeń materaca ma 16 cm grubości i gramaturę 60 kg/m3. Jest to surowiec bardzo odporny na odkształcenia, trwały i bardzo wygodny. Lateks bardzo dobrze sprawdzi się do łóżek z regulowanym stelażem, ponieważ jest mocno sprężysty i dzięki jego trwałości odporny na odkształcenia. Surowiec ten uznawany jest za typowo antyalergiczny, ponieważ nie stwarza warunków korzystnych do rozwoju roztoczy czy bakterii, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla osób, którym dokuczają alergie. Dzięki licznym kanalikom znajdującym się na całej powierzchni tego surowca materac nabiera dodatkowej wentylacji. Lateks stawia większy opór przy wyższej wadze użytkownika i mniejszy opór gdy nacisk jest mniejszy czyli użytkownik waży mniej. Sprawia to, że materac lateksowy staje się bardzo uniwersalnym wyborem, idealnym dla par o istotnie różnej wadze czy dla kogoś o niesprecyzowanych potrzebach czy upodobaniach.

Cechy materaca piankowego 120x200 cm bardzo twardego

Z założenia materace bardzo twarde przeznaczone są dla użytkowników o wyższej wadze, przekraczającej 120 kg. Waga użytkownika jest jednak tylko jedną z wytycznych. Im wyższa waga użytkownika, tym wyższa powinna być twardość powierzchni do spania, ponieważ materac musi stawiać odpowiednio mocny opór i zapewniać maksymalne podparcie dla całego ciała. Jeśli jednak waga osoby, która będzie z materaca korzystała nie wskazuje na to, że wybór bardzo twardej powierzchni będzie odpowiedni a wskazują na to upodobania użytkownika lub potrzeby jego organizmu, nic nie stoi na przeszkodzie by taką twardość wybrać. Przy zakupie materaca do łóżka regulowanego, z ruchomym stelażem, do ciągłego użytku zdecydowanie polecamy wybór materaca lateksowego, który będzie trwały i komfortowy. To inwestycja, która odpłaca się komfortem i trwałością.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: