Materac piankowy 100x200 średnio twardy można określić jako materac uniwersalny. Taka twardość materaca jest najpopularniejsza i będzie odpowiednia dla szerokiej grupy odbiorców. Materace średnio twarde w naszej ofercie są dostępne w kilku wariantach, aby każdy z użytkowników mógł wybrać coś dla siebie. Materace piankowe 100x200 cm średnio twarde są to zawsze materace dwustronne, których rdzeń stanowi pianka poli3uretanowa T25 lub rdzeń lateksowy. Dodatkowe warstwy zasotsowane w budowie materaca, wykonane z różnych surowców, będą miały decydujące znaczenie dla kategorii twardości materaca oraz odczuwalnego komfortu.

Materac piankowy 100x200 cm z lateksowym rdzeniem

Materac  piankowy lateksowy to trwały i bardzo wygodny model materaca. Lateks nie poddaje się zużyciu i jest mocno sprężysty. Lateks zapewnia odpowiednią wentylację, dzięki mikrootworom zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza we wnętrzu materaca. Materiał ten jest bezpieczny nie uczula, jest zalecany dla alergików. Lateks ma bardzo wysoką gęstość, dzięki temu idealnie podpiera sylwetkę, utrzymuje kręgosłup we właściwej pozycji. Materac Malmo 100x200 z samego lateksu ma 17 cm wysokości, jest średnio twardy. Druga propozycja to materac Kongo 100x200, jest to model również średnio twardy na 21 cm wysokości. Materac Kongo ma wykończenie z profilowanych pianek: profilowana pioanka molet po jednej stronie a po drugiej profilowana pianka Visco Memory. Pianki laserowo wycinane posiadają profil, dzięki temu materiał lepiej ułoży się względem ciała i ma działanie mikromasażu. Jedna strona materaca Kongo będzie dodatkowo termoplastyczna, ponieważ zastosowany został  materiał reagujący na nacisk i temperaturę ciała. W naszym sklepie istnieje możliwość zakupu materaca z rdzeniem lateksowym o dwóch stopniach twardości. Materac Kenia 100x200 ma 18 cm wysokości i po jednej stronie możemy spać na średnio twardej powierzchni, druga strona będzie twarda z trawą morską. Kolejna propozycja to materac ze stroną miękką np. materac Toledo z podwójną pianką visco memory, która zmiękcza. Drugi materac ze stroną miękką to Andora. Materac Andora dodatkowo po stronie średnio twardej ma profilowany materiał moletowy.

Materac gąbkowy 100x200

Tańszą opcją materaca piankowego 100x200 cm średnio twardego są modele, których rdzeń stanowi  pianka poliuretanowa. Materac piankowy 100x200 cm średnio twardy, będzie dostępny również z różnym wykończeniem a wysokość materaca dostępna jest od 9cm. Najprostszy materac Prato 100x200 ma 9cm i w całości wykonany jest z pianki T25. Inny model średnio twardy to materac Todi 100x200, którego wysokość to 14cm wysokości. To materac połączony z dwóch pianek T25 i wysokoelastycznej HR. Pianka HR jest bardziej sprężysta i wydłuża żywotność materaca zwłaszcza przy wyższej wadze. Kolejne materace średnio twarde to materac Salerno 100x200 i materac Foggia 100x200. Klasyczna wersja tych materacy ma 11cm wysokości. Materac Salerno ma w budowie pojedynczą warstwę pianki visco memory, która nadaje plastyczne wykończenie. Materac Foggia posiada warstwę lateksową a o tym materiale już pisaliśmy. Materac Tulon 100x200 również ma lateks ale podwójną ilość, materac ma 13cm wysokości. Każdy materac wymieniony dwustronny może być wyższy o 5cm gdy dp nazwy materaca dopiszemy słowa „max plus”. Jak poprzednio występują materace piankowe o dwóch stopniach twardości gdzie jedna strona pozostaje średnio twarda a druga inna, teraz krótko o nich:

Każdy materac na piance bazowej T25 może wystąpić w 3 wariantach wysokości. Klasyczna wersja została już podana. Każdy materac wymieniony może być o 3 cm wyższy jeśli dodamy po stronie średnio twardej materiał profilowany nazywany molet. Jeśli nadal potrzeba wyższego materaca należy dopisać do wybranego modelu zwrot „ max plus” zyskamy dodatkowe 5 cm na wysokości materaca.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: