Materac dla dziecka powinien mu zapewnić odpowiednie podparcie i komfort. Dziecko w okresie intensywnego wzrostu potrzebuje dobrego materaca, który we właściwy sposób utrzyma postawę ciała. Dla dzieci polecić można materac piankowy 100x200 cm miękki. Jest to bardzo częsty wybór, dlatego, że taka twardość materaca odpowiednia jest dla osób z wagą do 60 kg. Materac miękki zapewni dziecku regenerujący sen i pozwoli na zdrowy rozwój i kształtowanie sylwetki. Materac miękki piankowy 100x200 cm wykonany jest z pianki bazowej, którą stanowi pianka T25 a zmiękczenie uzyskamy poprzez dołożenie warstw pianki visco molet. Wśród materacy piankowych wyróżniamy materace z rdzeniem  z pianki lateks o grubości 16 cm. Te materace piankowe lateksowe polecamy dla osób dorosłych.

Piankowy materac dla dzieci 100x200 cm

Materac miękki z rdzeniem z pianki poliuretanowej T25, jak już wspomniano, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób z wagą nie przekraczającą 60 kg a to dlatego, że materiał zmiękczający jest plastyczny, reagujący na nacisk i temperaturę ciała. Istnieje ryzyko, że osoba cięższa może szybciej wypracować materac i pojawi się wgłębienie w miejscu największego ucisku. Materac piankowy 100x200 cm ze stroną miękką ma w budowie piankę visco memory. Materiał ten jest termoelastyczny nazywany jest inaczej pianką pamięci. Pianka visco memory reaguje na nacisk i temperaturę ciała, pod wpływem ciepła mięknie i zapamiętuje kształty. Pianka ta jest plastyczna, czyli naciskając ją dłoń się wtopi, a po zabraniu ręki, powoli wraca do wyjściowej pozycji. Pianka ma właściwości grzewcze, nabiera temperatury od ciała i ją utrzymuje, dlatego pianka potrafi ogrzać zmarzluchów. Materac piankowy 100x200 cm z użyciem tej pianki visco memory jest dwustronny o nazwie Tunezja. Materac Tunezja 100x200 z jednej strony będzie średnio twardy z drugiej miękki. Podstawę materaca Tunezja stanowi pianka poliuretanowa T25. Pianka jest elastyczna o podwyższonej wytrzymałości. Pianka T25 zapewnia anatomiczne ułożenie się do ciał, wzmacnia poczucie komfortu. Druga strona materaca będzie właśnie miękka z podwójną warstwą pianki termoelastycznej visco memory.

Gąbkowy materac 100x200 z lateksowym rdzeniem

Materac piankowy 100x200 cm może być wykonany z ekskluzywnego materiału lateksowego. Taki materac lateksowy też nie ma w budowie konstrukcji sprężynowej. Pianka lateksowa ma dużą gęstość 60kg/m3, która nie poddaje się zużyciu, pianka jest sprężysta i potrafi utrzymać bardzo wysoką masę ciała. Lateks posiada mikrootwory przez, które przepływa powietrze, dlatego materac jest bardzo dobrze wentylowany. Materac piankowy 100x200 cm miękki z bazą lateksową to materac Andora 100x200. Materac ma 24cm wysokości i jest dwustronny. Jedna strona będzie średnio twarda z pianką moletową. Pianka moletowa na szereg wgłębień i wypustek, dzięki temu pianka układa się do ciała, daje efekt delikatnego masażu. Druga strona materaca Andora jest miękka z pianką visco memory. Drugi model materaca lateksowego miękkiego nosi nazwę Toledo. Materac Toledo 100x200 ma wysokość 26 cm wysokości po stronie średnio twardej użyta została pianka HR wysokoelastyczna, druga strona materaca miękka również ma w budowie plastyczną piankę visco memory.

Kupując materac warto zapewnić dziecku odpowiednią jakość snu. Wygodny materac zapewni zdrowy sen i chęć do działania. Materac powinien zapewnić regenerację ciała, tylko w ten sposób zadbamy o zdrowie i dobry nastrój dziecka.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: