Materac piankowy 100x200 cm bardzo twardy to materac, który posiada w swojej budowie będzie miał odpowiednie warstwy usztywniające, do których zaliczamy podwójną matę kokosową lub  podwójną matę kokosową wzmocnioną dodatkowo końskim włosiem. Materace piankowe 100x200 cm bardzo twarde dostępne w ofercie sklepu Sweetsen.pl to materace dwustronne. Klient kupując taki  materac piankowy 100x200 cm bardzo twardy ma zawsze wybór i może spać na bardzo twardej stronie materaca lub stronie o innej trwardości. Najczęściej spotykane połączenie to materac z jednej strony bardzo twardy i twardy po przeciwnej, ale również może to być bardzo twardy i średnio twardy.
Materace piankowe 100x200 cm bardzo twarde dostępne w naszej ofercie mogą mieć dwa rodzaje rdzenia: z pianki poliuretanowej T25 lub z 16 centymetrowego bloku lateksu.
Bardzo twardą powierzchnię stworzy podwójna warstwa kokosu. Kokos jest sztywny wykonany z łupiny orzecha kokosowego. Materiał ten jest naturalny, przewiewny i ma właściwości antyalergiczne. Kokos szybko odprowadza nadmiar wilgoci i nie gromadzi drobnoustrojów. Drugim wykorzystywanym połączeniem w materacach bardzo twardych jest kokos i końskie włosie. Końskie włosie jest również naturalnym materiałem pozyskanym z grzywy lub ogona końskiego. Wszystkie naturalne komponenty w materacu zostały poddane w procesie produkcyjnym  odpowiednim procesom oczyszczania, dlatego są odpowiednie dla alergików i nie powodują uczuleń. Wszystkie surowce, które wykorzystujemy do produkcji naszych materacy posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające stosowanie ich w produktach takich, jak materac. Klient kupując u nas, zyskuje pewność, że materac na którym śpi jest bezpieczny dla zdrowia.

Materac piankowy bardzo twardy 100x200 z rdzeniem lateksowym

Materac piankowy 90x200 cm bardzo twardy z rdzeniem lateksowym będzie odpowiedni dla osób, których waga przekracza 120kg oraz takich które potrzebują mocno stabilnych powierzchni do snu. Rdzeń lateksowy zawsze ma 16cm wysokości. Lateks to surowiec o dużej gęstości 60kg/m3. Materac lateksowy należy do grupy produktów luksusowych. Taki materiał idealnie podpiera, reagując na wagę każdej osoby z osobna. Lateks nie poddaje się zużyciu jest trwały i przewiewny, dzięki licznym kanalikom, a dobra wentylacja sprawia, że w materacu nie gromadzi się wilgoć. Lateks, który stosujemy w naszym zakładzie produkcyjnym to lateks mieszany, czyli wyprodukowany z połączenia lateksu naturalnego i syntetycznego w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu nie powoduje uczuleń i jest bezpieczny dla alergików. Materac piankowy 100x200 cm bardzo twardy lateksowy posiada w celu usztywnienia dwie warstwy kokosu i dodatkowo końskie włosie to materac Tango 100x200. Po stronie twardej tego materaca zastosowano pojedynczą warstwę maty kokosowej lub matę z trway morskiej, jako alternatywę dla kokosu w materacu Tango Trawa 100x200. Materace lateksowe dla osób cięższych sprawdzą się dużo lepiej, będą trwałe a dzięki swojej elastyczności punktowej zapewnią odpowiednie podparcie sylwetki.

Gąbkowy materac bardzo twardy 100x200 cm z pianką T25

Materace piankowe 100x200 cm bardzo twarde są wykonywane na rdzeniu z pianki poliuretanowej T25. Pianka ta stanowi dobrą bazę dla materacy, z których będą korzystać dzieci, młodzież i osoby lżejsze. Materace piankowe na bazie pianki T25 polecane są dla osób, których waga nie przekracza 60 kg.  Pianka poliuretanowa T25 ma gęstość 25 kg/m3, zapewnia anatomiczne dopasowanie się materaca do kształtu ciała. Pianka T25 jest średnio twarda i sprawia, że materac jest elastyczny i tworzy wygodne miejsce do snu. Aby materac posiadał sztywniejszą powierzchnię do snu stosuje się inne surowce, które mają zmienić odczuwalny komfort. Materac o wykończeniu bardzo twardym na piance T25 to materac Logano 100x200. Materac Logano może mieć zróżnicowaną wysokość wg. potrzeb, może być na 10 cm wysokości gdy potrzebujemy go np. do kampera. Nieco wyższy będzie materac Logano z warstwą profilowanego materiału molet, który stosuje się po stronie średnio twardej. Materac Logano molet ma 13cm wysokości. Są też wyższe wersje po dodaniu do nazwy oznaczenia Max plus, wtedy jeszcze o 5 cm możemy mieć wyższy materac. Materace z wykorzystaniem pianki bazowej T25 nawet ze stroną bardzo twardą polecamy dla osób lżejszych szukających mocniejszego podparcia. Osoby z wyższą wagą powinny wybierać materac na konstrukcji lateksowej.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: